625816-2026 - Competition
Sweden – Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services – Hyra av utrustning för att sikta krossad trädgårdskompost
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Hyra av utrustning för att sikta krossad trädgårdskompost
Description: SÖRAB inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud avseende hyra av utrustning för siktning av krossad trädgårdskompost vid Hagby återvinningsanläggning i Täby. Uppdraget omfattar leverans, installation, driftsättning, utbildning, service och underhåll av en driftsäker siktningslösning som möjliggör framställning av efterfrågade fraktioner för fortsatt materialåtervinning och behandling. Tveka inte att ställa frågor vid otydligheter. Vi ser fram emot ert anbud!
Internal identifier: UH2026-24
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services
Additional classification (cpv): 90510000 Refuse disposal and treatment, 90514000 Refuse recycling services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Hyra av utrustning för att sikta krossad trädgårdskompost
Internal identifier: Hyra av utrustning för att sikta krossad trädgårdskompost