625835-2026 - Competition
Greece – Design consultancy services – ΥΠΟΕΡΓΟ 2 Ενδυνάμωση της ΠΣΑ και Ανάπτυξη της Κοινωνικής Καινοτομίας
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: ΥΠΟΕΡΓΟ 2 Ενδυνάμωση της ΠΣΑ και Ανάπτυξη της Κοινωνικής Καινοτομίας
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η υλοποίηση του Υποέργου 2 «Ενδυνάμωση της ΠΣΑ και Ανάπτυξη της Κοινωνικής Καινοτομίας» της Πράξης «Μηχανισμός Υποστήριξης της Περιφερειακής Συντονιστικής Αρχής Θεσσαλίας για την ανάπτυξη της κοινωνικής καινοτομίας ως μέσο για την αντιμετώπιση της κρίσης», με κωδικό MIS 6039177. Σκοπός της σύμβασης είναι η επιχειρησιακή ενδυνάμωση της ΠΣΑ και η δημιουργία λειτουργικού μηχανισμού συνεργασίας και κοινωνικής καινοτομίας, με στόχο την υποστήριξη της απασχόλησης, της κοινωνικής ένταξης, της κοινωνικής επιχειρηματικότητας και της ανθεκτικότητας των πληγεισών περιοχών της Θεσσαλίας. Το Υποέργο 2 «Ενδυνάμωση της ΠΣΑ και Ανάπτυξη της Κοινωνικής Καινοτομίας» αφορά στη δημιουργία μόνιμου ΔΙΚΤΥΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ, στην ενδυνάμωση ανθρώπινου δυναμικού και στην ανάπτυξη δεξιοτήτων της Περιφερειακής Συντονιστικής Αρχής και των φορέων του ΔΙΚΤΥΟΥ, στην ανάπτυξη κουλτούρας κοινωνικής επιχειρηματικότητας, στη διασύνδεση της ΠΣΑ με ευρωπαϊκά δίκτυα κοινωνικής καινοτομίας, καθώς και στη δημιουργία των απαραίτητων ψηφιακών εφαρμογών που θα συμβάλλουν στην βιωσιμότητα της ΠΣΑ και του ΔΙΚΤΥΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ. Επίσης, αφορά στην παροχή συμβουλευτικής και υποστήριξης σε πληγέντες για την ενεργοποίησή τους σε δράσεις κοινωνικής καινοτομίας, την υλοποίηση πιλοτικών δράσεων κοινωνικής επιχειρηματικότητας και εθελοντικών ομάδων πολιτικής προστασίας
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Ανοιχτή διαδικασία σύμφωνα με το άρθρο 27 του Ν4412/16 όπως τροποποιήθηκε και ισχύει. Κριτήριο ανάθεσης η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας - τιμής.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79415200 Design consultancy services
Additional classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support, 80000000 Education and training services, 79341100 Advertising consultancy services, 79952000 Event services
5. Lot
Lot: LOT-0001