625940-2026 - Competition
Poland – Medical equipments – Zakup, dostawa i montaż cyfrowego aparatu mammograficznego z opcją tomosyntezy i mammografii spektralnej, z biopsją stereotaktyczną i pod kontrolą tomosyntezy i mammografii spektralnej wraz z dostosowaniem pomieszczenia
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleZakup, dostawa i montaż cyfrowego aparatu mammograficznego z opcją tomosyntezy i mammografii spektralnej, z biopsją stereotaktyczną i pod kontrolą tomosyntezy i mammografii spektralnej wraz z dostosowaniem pomieszczenia
DescriptionZamawiający wymaga przedłożenia dokumentów przedmiotowych: 2. Przedmiotowe środki dowodowe: 1) Katalogi, foldery (ze zdjęciami, rysunkami), do każdej pozycji, w języku polskim na podstawie których Zamawiający będzie mógł bezspornie zidentyfikować oferowany asortyment oraz zapoznać się z jego parametrami technicznymi, użytkowymi, bądź inny dokument potwierdzający wymogi Zamawiającego wystawiony przez wytwórcę, autoryzowanego przedstawiciela (dotyczy wszystkich pozycji). Zamawiający prosi o zaznaczenie w złożonych materiałach firmowych, której pozycji dotyczy dana pozycja; 2) Aktualne Deklaracje Zgodności dla oferowanych urządzeń, wyposażenia; 3) Oświadczenie Wykonawcy w sprawie dokumentów przedmiotowych, składane wraz z ofertą. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 7 do SWZ - dotyczy stacji akwizycyjnej oraz stanowiska obrazowo-opisowego radiologa; 4) Oświadczenie Wykonawcy w sprawie dokumentów przedmiotowych dotyczące produktów ICT, składane wraz z ofertą. Wzór stanowi Załącznik Nr 8 do SWZ - dotyczy cyfrowego aparatu mammograficznego, stacji akwizycyjnej oraz stanowiska obrazowo-opisowego radiologa. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne Zamawiający wezwie, w wyznaczonym terminie, do ich złożenia lub uzupełnienia. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
Additional classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products, 33111650 Mammography devices, 30214000 Workstations
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionZamówienie obejmuje: „Zakup, dostawa i montaż cyfrowego aparatu mammograficznego z opcją tomosyntezy i mammografii spektralnej, z biopsją stereotaktyczną i pod kontrolą tomosyntezy i mammografii spektralnej wraz z dostosowaniem pomieszczenia”. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1a, 1b, 1c, 1d do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Załącznik Nr 3 – Projekt umowy dostawy. C.d. Warunki udziału w postępowaniu oraz przedmiotowe środki dowodowe: 13. Udostępnienie zasobów: 13.1 Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. 13.2 Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 13.3 Zamawiający ocenia, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 pkt 3 i 4 ustawy PZP, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy - nie dotyczy to jednak oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. 13.4 Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu. 13.5 Wykonawca nie może po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. 13.6 Zgodnie z art. 125 ust. 5 ustawy PZP, Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 14. Wymagania w zakresie zgodności rozwiązań ICT 14.1 Jeżeli przedmiot zamówienia obejmuje albo może obejmować produkt ICT, usługę ICT lub proces ICT, wykonawca jest zobowiązany zaoferować wyłącznie takie produkty ICT, usługi ICT i procesy ICT, które na dzień składania ofert: a) nie są wskazane w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; b) nie obejmują produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usługi ICT lub procesu ICT określonych w tej decyzji. 14.2 Jeżeli wykonawca oferuje rozwiązania ICT, jest obowiązany jednoznacznie zidentyfikować w ofercie każde oferowane rozwiązanie ICT, w szczególności przez wskazanie: a) nazwy rozwiązania, b) producenta albo dostawcy, c) typu, modelu, wersji lub innego oznaczenia pozwalającego na jego identyfikację, d) funkcji pełnionej w ramach realizacji zamówienia. 14.3 Brak możliwości jednoznacznej identyfikacji oferowanego rozwiązania ICT obciąża wykonawcę. 14.4 Jeżeli z treści oferty, dokumentów złożonych wraz z ofertą albo wyjaśnień wykonawcy będzie wynikać, że oferta obejmuje rozwiązanie, o którym mowa w ust. 13 pkt 1 albo 2, oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy PZP.
Options
Description of the optionsnie dotyczy