2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Leśna Podlaska w 2027 r.
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Leśna Podlaska. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór, transport i zagospodarowanie (zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami) odpadów komunalnych w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy, zapisami „Planu gospodarki odpadami dla województwa lubelskiego 2022”, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Lubelskiego, Nr XXIV/349/2016 z dnia 2 grudnia 2016 roku w sprawie uchwalenia „Planu gospodarki odpadami dla województwa Lubelskiego 2022” oraz obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Leśna Podlaska, a w szczególności: 1) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych bez względu na występujące warunki atmosferyczne z każdego miejsca z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Leśna Podlaska; 2) odbiór, transport i zagospodarowanie wskazanych przez Zamawiającego odpadów komunalnych dostarczanych przez mieszkańców gminy Leśna Podlaska do Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych (zwanym dalej PSZOK) w dniu jego otwarcia. 3) zaopatrywanie nieruchomości w worki do odbioru odpadów; 4) odbiór i zagospodarowanie odpadów z dzikich wysypisk odpadów (w przypadku zaistnienia potrzeby); 4.5. Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie 4.5.1. Powierzchnia gminy – 97,69 km2 4.5.2. Liczba nieruchomości objętych zamówieniem wynosi 1171, w tym 8 budynków zabudowy wielorodzinnej i wielolokalowej. Liczba nieruchomości może ulec zmianie w okresie realizacji umowy co nie wpływa na wysokość wynagrodzenia Wykonawcy. 4.5.3. Szacunkowa ilość odpadów przewidzianych do odbioru, transportu i zagospodarowania w ciągu 12 miesięcy wynosi łącznie ok. 833,51 Mg Lp. Rodzaj odpadu Masa [w Mg] 1 Odpady z papieru i tektury - kod 15 01 01 18 2 Zmieszane odpady opakowaniowe kod 15 01 06 189 3 Odpady ze szkła kod 15 01 07 67 4 Odpady kuchenne ulegające biodegradacji kod 20 01 08 68 5 Popiół z gospodarstw domowych kod ex. 20 01 99 124 6 Odpady pozostałości z segregacji kod 20 01 99/20 03 99 84 7 Odpady ulegające biodegradacji kod 20 02 01 116 8 Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne kod 20 03 01 0,5 9 Zużyte opony kod 16 01 03 10 10 Odpady budowlane i rozbiórkowe kod 17 09 04 17 01 07 52 11 Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne kod 20 01 35, 20 01 36 5 12 Odpady wielkogabarytowe kod 20 03 07 47 13 Leki kod 20 01 32 0,01 14 Odzież i tekstylia kod 20 01 10, 20 01 11 53 Wskazana ilość odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego oraz ilości odpadów wytworzonych przez producentów m.in. w wyniku naturalnych migracji ludności, oddania do użytku budynków mieszkalnych oraz rozpoczęcia działalności przez firmy. W związku z tym może nastąpić zwiększenie lub zmniejszenie ilości odpadów, liczby nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych. W przypadku zwiększenia liczby nieruchomości objętych zbiórką, Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru odpadów komunalnych z tych nieruchomości zgodnie z obowiązującym harmonogramem odbioru. W takich przypadkach wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie oraz roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale 4 SWZ. Projektowane postanowienia umowy zawiera załącznik Nr 1 do SWZ.
Internal identifier: ZP.271.4.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90533000 Waste-tip management services, 90514000 Refuse recycling services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Leśna Podlaska w 2027 r.
Quantity: 833,51 tonnes