626080-2026 - Competition
Bulgaria – Road-repair works – „Извършване на СМР на строеж: „Реконструкция на път между селата Калояновец и Ловец от км 0+000 до км 5+459, общ. Стара Загора“
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title„Извършване на СМР на строеж: „Реконструкция на път между селата Калояновец и Ловец от км 0+000 до км 5+459, общ. Стара Загора“
DescriptionI. Категория на строежа: Съгласно чл.6 от Наредба №1 за номенклатурата на видовете строежи от 30 юли 2003г., обектът е трета категория. IІ. ЦЕЛИ НА ПОРЪЧКАТА. Проектът има за цел да даде решение за извършване на пълна реконструкция на участъка като се подобрят надлъжните наклони, носимоспособността на пътната конструкция, отводняването от повърхностни води. IІІ. МЕСТОНАХОЖДЕНИЕ НА ОБЕКТА. Участъкът на общински път SZR1190 с. Калояновец - с. Ловец от км 0+000 до км 5+459, общ. Стара Загора. ІV. ОПИСАНИЕ НА ОБЕКТА. Участъкът е част от общински на път SZR1190 с. Калояновец - с. Ловец от км 0+000 до км 5+459 е в много лошо състояние с влошени експлоатационни показатели. Наблюдават се множество пукнатини, неравности, пропадания и свличания на настилката, кръпки. Участъкът от пътя е с дължина 5459м и преминава през равнинен терен. ​​​​​​​Предвидена е реконструкция, който се изразява в: - Подмяна на асфалтовата настилка на пътя. - Подмяна на асфалтовата настилка при мостовото съоръжение над р. Съзлийка. - Подмяна на асфалтовата настилка при селскостопанските зауствания. - Банкетите ще бъдат изпълнени от долен пласт несортиран трошен камък и горен пласт трошен камък с подбрана зърнометрия. - В участъка в с.Ловец от км 5+315 до км 5+459 – лявo по нарастване на км, е предвидено замяна на съществуващите бетонни бордюри с нови, с размер 15/25/50 см. - Предвижда се почистване на втока, оттока и радиетата на всички водостоци в участъка, които се запазват. - Ще бъдат изградени два нови тръбни водостока ф100 см при км 4+252 и км 5+297 на мястото на вече съществуващи, с цел увеличаване на отворите им. - Предвидено е водостоцици при км. 1+057, км 1+715, км 4+496, км. 4+937 да отпаднат. Вместо тях заустването на отводнителните окопи ще се обезпечи посредством изпарители. - В участъците, в които е необходимо отвеждане на водите, са предвидени монолитни облицовани окопи. - В участъци в изкоп е предвидено изпълнението на подокопен дренаж. С цел да се спазят имотните граници на пътя, в участък от км 2+720 - ляво ще се изпълнят окопи, изпълнени с бетонни елементи с подпорна стена тип СЕО-Б, с обща дължина 60м. При големи надлъжни наклони на канавките ще се изпълнят бетонни прагове с височина 50см, за намаляване на наклона. - На отделни места, в разглеждания участък, наклоните на пътните окопи са под допустимия минимален наклон от 0.5% поради развниния характер на терена. - Предвидени са 5 бр. изпарителни басейна с различни размери и обем. - При селскостопанските пресичания преминаването на окопите ще се извърши с напречни отводнители ф50, а за при заустванията в изпарителите са предвидени казанчета и напречни отводнители ф80.
Internal identifier602978
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45233142 Road-repair works
Additional classification (cpv): 45112500 Earthmoving work, 45112710 Landscaping work for green areas, 45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionI. Категория на строежа: Съгласно чл.6 от Наредба №1 за номенклатурата на видовете строежи от 30 юли 2003г., обектът е трета категория. IІ. ЦЕЛИ НА ПОРЪЧКАТА. Проектът има за цел да даде решение за извършване на пълна реконструкция на участъка като се подобрят надлъжните наклони, носимоспособността на пътната конструкция, отводняването от повърхностни води. IІІ. МЕСТОНАХОЖДЕНИЕ НА ОБЕКТА. Участъкът на общински път SZR1190 с. Калояновец - с. Ловец от км 0+000 до км 5+459, общ. Стара Загора. ІV. ОПИСАНИЕ НА ОБЕКТА. Участъкът е част от общински на път SZR1190 с. Калояновец - с. Ловец от км 0+000 до км 5+459 е в много лошо състояние с влошени експлоатационни показатели. Наблюдават се множество пукнатини, неравности, пропадания и свличания на настилката, кръпки. Участъкът от пътя е с дължина 5459м и преминава през равнинен терен. Настоящата обществена поръчка се открива при условията на чл. 114 от ЗОП. Изпълнението на Договора започва след осигуряване на финансиране от страна на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, за което ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ уведомява писмено ИЗПЪЛНИТЕЛЯ. ​​​​​​​Предвидена е реконструкция, който се изразява в: - Подмяна на асфалтовата настилка на пътя. - Подмяна на асфалтовата настилка при мостовото съоръжение над р. Съзлийка. - Подмяна на асфалтовата настилка при селскостопанските зауствания. - Банкетите ще бъдат изпълнени от долен пласт несортиран трошен камък и горен пласт трошен камък с подбрана зърнометрия. - В участъка в с.Ловец от км 5+315 до км 5+459 – лявo по нарастване на км, е предвидено замяна на съществуващите бетонни бордюри с нови, с размер 15/25/50 см. - Предвижда се почистване на втока, оттока и радиетата на всички водостоци в участъка, които се запазват. - Ще бъдат изградени два нови тръбни водостока ф100 см при км 4+252 и км 5+297 на мястото на вече съществуващи, с цел увеличаване на отворите им. - Предвидено е водостоцици при км. 1+057, км 1+715, км 4+496, км. 4+937 да отпаднат. Вместо тях заустването на отводнителните окопи ще се обезпечи посредством изпарители. - В участъците, в които е необходимо отвеждане на водите, са предвидени монолитни облицовани окопи. - В участъци в изкоп е предвидено изпълнението на подокопен дренаж. С цел да се спазят имотните граници на пътя, в участък от км 2+720 - ляво ще се изпълнят окопи, изпълнени с бетонни елементи с подпорна стена тип СЕО-Б, с обща дължина 60м. При големи надлъжни наклони на канавките ще се изпълнят бетонни прагове с височина 50см, за намаляване на наклона. - На отделни места, в разглеждания участък, наклоните на пътните окопи са под допустимия минимален наклон от 0.5% поради развниния характер на терена. - Предвидени са 5 бр. изпарителни басейна с различни размери и обем. - При селскостопанските пресичания преминаването на окопите ще се извърши с напречни отводнители ф50, а за при заустванията в изпарителите са предвидени казанчета и напречни отводнители ф80.