626118-2026 - Competition
Finland – Food, beverages, tobacco and related products – Elintarvikehankinnat Sallan kunnan keittiölle 1.1.2027 - 31.12.2028 + optio 1 vuosi
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleElintarvikehankinnat Sallan kunnan keittiölle 1.1.2027 - 31.12.2028 + optio 1 vuosi
DescriptionSallan kunta pyytää tarjousta Sallan koulukeskuksen keittiölle toimitettavista elintarvikkeista ajalle 1.1.2027 - 31.12.2028 + optio 1 vuosi. Hankinta sisältää: 1. Maitotaloustuotteet, voi, juustot ja jäätelöt 2. Kuivatuotteet, mehut, juomat, rasvat ja muut ruoanvalmistustuotteet 3. Pakasteet, tuoretuotteet, hedelmät, säilykkeet ja marjatuotteet 4. Lihat ja muut lihatuotteet, makkarat, leikkeet, sisäelimet ja valmisruoat 5. Leipä ja leipomotuotteet (laktoositon) Tavarantoimitusosoite on Sallan koulukeskuksen keittiö, Kuusamontie 65, 98900 Salla. Elintarvikkeiden viikoittaiset toimituspäivät ovat maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantaina ja lauantai.
Internal identifier627619
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
Additional classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products
5. Lot
LotLOT-0001
TitleMaitotaloustuotteet, voi, juustot ja jäätelöt
DescriptionTarkempi kuvaus liiteasiakirjassa
Internal identifier1-0
Main classification (cpv): 15500000 Dairy products
LotLOT-0002
TitleKuivatuotteet, mehut, juomat, rasvat ja muut ruoanvalmistustuotteet
Internal identifier2-1
LotLOT-0003
TitlePakasteet, tuoretuotteet, hedelmät, säilykkeet ja marjatuotteet
Internal identifier3-2
LotLOT-0004
TitleLihat ja muut lihatuotteet, makkarat, leikkeet, sisäelimet ja valmisruoat
Internal identifier4-3
LotLOT-0005
TitleLeipä ja leipomotuotteet (laktoositon)
Internal identifier5-4
Main classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products