626125-2026 - Competition
Bulgaria – Software package and information systems – „Доставка, инсталация, конфигурация, тестване, пускане в експлоатация и поддръжка на Система за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR) за нуждите на Националната визова информационна система (НВИС)“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка, инсталация, конфигурация, тестване, пускане в експлоатация и поддръжка на Система за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR) за нуждите на Националната визова информационна система (НВИС)“
Description: Предметът на обществената поръчка е доставка, инсталация, конфигурация, тестване, пускане в експлоатация и поддръжка на Система за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR) за Националната визова информационна система (НВИС) към Министерството на външните работи, във връзка с проект № BG65BVPR001-2.002-0002 „Развитие и надграждане на програмното и техническото осигуряване на НВИС“, финансиран по административен договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ с рег. № 812108-81/20.11.2024 г. от Инструмента за финансова подкрепа за управлението на границите и визовата политика 2021–2027, съфинансиран от Европейския съюз. В обхвата на обществената поръчка са включени следните дейности: - Дейност 1 - Доставка на Система за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR) за нуждите на Националната визова информационна система (НВИС). - Дейност 2 - Услуги по инсталация, конфигурация, тестване и пускане в експлоатация на доставената Система за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR) в Основен и Резервен визов център на НВИС. - Дейност 3 - Услуги по експертна поддръжка на Системата за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR). - Софтуерна поддръжка на Системата за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR), съгласно Техническата спецификация на Възложителя – Приложение 1. Предвидените дейности обхващат доставка, инсталация, конфигурация, внедряване, софтуерна и експертна поддръжка на Система за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR – Security Orchestration, Automation And Response) и софтуерни лицензи, осигуряващи функционалността и правото на използване на системата, включително поддръжка, предназначена за нуждите на Националната визова информационна система (НВИС). Системата за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR) ще осигури значително развитие на инфраструктурата на НВИС. Това решение ще повиши нивото на сигурност и устойчивост на системата, като предостави необходимото наблюдение и превенция срещу потенциални рискове и заплахи, свързани с работата и достъпа до информация на НВИС. Изискванията към изпълнението на обществената поръчка са подробно описани в Техническата спецификация на Възложителя – Приложение № 1. Всички документи, представени от участниците, които са издадени на чужд език, следва да бъдат придружени с превод на български език.
Internal identifier: 606263
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Предметът на обществената поръчка е доставка, инсталация, конфигурация, тестване, пускане в експлоатация и поддръжка на Система за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR) за Националната визова информационна система (НВИС) към Министерството на външните работи, във връзка с проект № BG65BVPR001-2.002-0002 „Развитие и надграждане на програмното и техническото осигуряване на НВИС“, финансиран по административен договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ с рег. № 812108-81/20.11.2024 г. от Инструмента за финансова подкрепа за управлението на границите и визовата политика 2021–2027, съфинансиран от Европейския съюз. В обхвата на обществената поръчка са включени следните дейности: - Дейност 1 - Доставка на Система за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR) за нуждите на Националната визова информационна система (НВИС). - Дейност 2 - Услуги по инсталация, конфигурация, тестване и пускане в експлоатация на доставената Система за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR) в Основен и Резервен визов център на НВИС. - Дейност 3 - Услуги по експертна поддръжка на Системата за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR). - Софтуерна поддръжка на Системата за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR), съгласно Техническата спецификация на Възложителя – Приложение 1. Предвидените дейности обхващат доставка, инсталация, конфигурация, внедряване, софтуерна и експертна поддръжка на Система за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR – Security Orchestration, Automation And Response) и софтуерни лицензи, осигуряващи функционалността и правото на използване на системата, включително поддръжка, предназначена за нуждите на Националната визова информационна система (НВИС). Системата за организиране, автоматизация и реакция за защита (SOAR) ще осигури значително развитие на инфраструктурата на НВИС. Това решение ще повиши нивото на сигурност и устойчивост на системата, като предостави необходимото наблюдение и превенция срещу потенциални рискове и заплахи, свързани с работата и достъпа до информация на НВИС. Изискванията към изпълнението на обществената поръчка са подробно описани в Техническата спецификация на Възложителя – Приложение № 1.