2. Procedure
Procedure
Title: A pécsi vásártér - tervezés
Description: „TOP_Plusz-6.2.1-23 - Fenntartható versenyképesvárosfejlesztés” program keretében megvalósítani kívánt „A pécsi Vásártér funkcióbővítő rekonstrukciója, fejlesztése projekttel kapcsolatos tervezői program” Tervezés és tervkészítés során az alábbi jogszabályokat/szabványokat/felhívásokat kell alkalmazni: • a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény • 2023. évi LXIX. törvény az állami építési beruházások rendjéről • 190/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet a főépítészi tevékenységről • 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet az építőipari kivitelezési tevékenységről • 237/2024. (VIII. 8.) Korm. rendelet az építésügyi hatóságok kijelöléséről és működési feltételeiről • 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról • 281/2024. (IX. 30.) szóló Korm. rendelet az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről • 283/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet az építészeti és településrendezési tervtanácsokról • 176/2008. (VI. 30.) Korm. rendelet az épületek energetikai jellemzőinek tanúsításáról • 9/2023. (V. 25.) ÉKM rendelet az épületek energetikai jellemzőinek meghatározásáról • 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet az Országos Tűzvédelmi Szabályzatról • „Segédlet a közszolgáltatások egyenlő esélyű hozzáférésének megteremtéséhez – Komplex akadálymentesítés” című segédlet • 12/2022. (IV. 22.) önkormányzati rendelet - Pécs Megyei Jogú Város Építési Szabályzatáról és Szabályozási Tervéről • 20/2023. (VI. 26.) önkormányzati rendelet - Pécs Megyei Jogú Város településképi védelméről és a helyi építészeti-műszaki tervtanács működtetéséről • 316/2017. (XII.14.) számú normatív határozat - Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének elfogadott Településképi Arculati Kézikönyve • 93/2012. (V. 10.) Korm. rend az utak építésének, forgalomba helyezésének és megszüntetésének engedélyezéséről • 1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről • Hatályos útügyi műszaki előírások (e-UME), különösképpen az e-UT 03.04.13:2019 „Kerékpározható közutak tervezése” - Szabványok pl.: MSZ 17210, CEN/TR 17621 - „TOP_Plusz-6.2.1-23 - Fenntartható versenyképesvárosfejlesztés” felhívási dokumentáció és általános útmutató Nyertes Ajánlattevő a 2023. évi LXIX. törvény az állami építési beruházások rendjéről szóló törvény szerinti Tervezői feladatokat lát el, amelynek keretében engedélyezési tervek és kiviteli tervek készítésére, valamint a beruházás fizikai megvalósítása során tervezői művezetésre szerződik. Ennek figyelembevétele Nyertes Ajánlattevő feladata és felelőssége generáltervezői minőségben a fejlesztéshez kapcsolódó valamennyi szaktervező alvállalkozóként történő bevonása, a tervek Megrendelő által előírtak szerinti határidőre és minőségben történő leszállítása, közreműködés a kivitelezési közbeszerzési eljárás (közbeszerzési dokumentáció mellékleteinek összeállítása, kiegészítő tájékoztatás során felmerülő kérdések megválaszolása, ajánlatok ellenőrzése, bírálatban való részvétel), valamint a fizikai megvalósítás idejére kiterjedően tervezői művezetés formájában. • részvétel a munkaterület átadás átvételi eljáráson • havonta két helyszíni kooperáción való részvétel, megrendelői jelzés alapján (a kivitelezési idő 9 hónap plusz műszaki átadás átvételi eljárásra, jogszabály szerint rendelkezésre álló idő) • a kivitelezés során, a kiviteli tervi eltérések/hiányosságokhoz kapcsolódó fedvénytervek készítése • műszaki változás bejelentések elbírálása • részvétel a műszaki átadás átvételi eljárás során • használatbavételi engedélyezés esetén tervezői nyilatkozat kiadása
Internal identifier: EKR001191912026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71240000 Architectural, engineering and planning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: „TOP_Plusz-6.2.1-23 - Fenntartható versenyképesvárosfejlesztés” program keretében megvalósítani kívánt „A pécsi Vásártér funkcióbővítő rekonstrukciója, fejlesztése projekttel kapcsolatos tervezői program” Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata elkötelezett a helyi közösség jóléte és a városi infrastruktúra korszerűsítése iránt. A Pécsi Vásártér, amely hosszú évtizedek óta szolgálja a helyi lakosságot és látogatókat, jelentős átalakulás előtt áll. A terület jelenlegi infrastruktúrája és szolgáltatásai mára elavulttá váltak. Az évtizedek óta változatlan állapotban lévő épületek és közterületek már nem felelnek meg a mai kor követelményeinek és elvárásainak, sem a lakosság, sem a kereskedők igényeinek A fejlesztés központi eleme a Vásártér területe, valamint a tőle délre fekvő régi buszforduló. A terület jelenlegi problémái közé tartozik a zöldfelületek minimális aránya, a morfológiai rendezetlenség, az építmények műszaki és esztétikai elavultsága, valamint a közlekedési és közműhálózat részleges kiépítettsége. Tárgyi projekt célja a Vásártér infrastruktúrájának modernizálása és a helyi gazdaság támogatása, mindezt a hagyományos funkciók megőrzése mellett. TERVEZÉSSEL ÉRINTETT TERÜLETEK: • 24000 hrsz. -„Vásártér régi buszforduló” • 24010 hrsz.- „Vásártér területe” (helyszínrajzon jelölt terület része) • 23998/5 hrsz. – Rátgéber Kosárlabda Akadémia (opciós műszaki tartalom) A hrsz. 24010; 24000 telkeken a „K-ke-1955” övezeti besorolás számainak jelentése: • szabadonálló telepszerű beépítés; • legkisebb kialakítható építési telek nagysága 4000 m2; • megengedett legnagyobb beépítettség mértéke 40%; • megengedett legnagyobb épületmagasság 12,5 m. • zöldfelület megengedett legkisebb értéke: 45 % A hrsz. 23998/5 „K-i-1856” övezeti besorolás számainak jelentése: • szabadonálló telepszerű; • legkisebb kialakítható építési telek nagysága 4000 m2; • megengedett legnagyobb beépítettség mértéke 40%; • megengedett legnagyobb épületmagasság 15,5 m. • zöldfelület megengedett legkisebb értéke: 40 % FEJLESZTÉSSEL ÉRINTETT MEGLÉVŐ ÉPÜLETEK Meglévő központi vizesblokk épület: ~160 m2 nettó hasznos alapterületű Mázsaház épület: ~90 m2 nettó hasznos alapterületű épület Központi ételudvar: 2 db épületegységből áll (200 és 150 m2 nettó hasznos alapterület) Móra Ferenc utcai pavilonsor: meglévő, térképmásolaton szereplő pavilonok elbontása után a korszerű pavilonokat tervezünk elhelyezni, a későbbiekben felsorolt pavilon modulokból választva. Építészet: • homlokzati hőszigetelés elhelyezése (épültek funkcióján megfelelően) • külső és belső nyílászárók korszerűsítése • falak és padozatok korszerűsítése • tisztasági festés • komplex akadálymentesítés • meglévő vendéglátó egységek felülvizsgálata, szükség szerinti átalakítása jelenlegi jogszabály, előírások alapján (pl.: helyiségkapcsolatok, felület kialakítások, higéniai, tűz és munkavédelmi), bővítése pl.: tálcamosóval, központi öltözővel. • vendéglátó egységek előtt lévő fedett előtér bővítése szükséges, jelenlegi méreténél legalább kétszer akkorára. Tekintettel arra, hogy nincs a térképmásolaton, valamint bővítése szélességében nehezen megoldható, szerencsésebb lenne elbontani és egy új központi fedett előteret tervezni, amely szükség esetén multifunkcionális helyként is működhetne, Gépészet: • csapadékvíz elvezetés korszerűsítése, gyűjtése • fűtési-ivóvíz-szennyvíz alapvezeték cseréje szükséges • szabályozható elektromos fűtés kiépítése (klímával és/vagy infrapanellel), • szükség esetén főbb helyiségek klimatizálása, hozzá kapcsolódó gépészeti és villamos munkákkal, • vizes helyiségekben szaniterek, pipere tárgyak és csaptelepek cseréje, • bérlői részről utólagosan felszerelt szellőző/szagelszívó rendszerhez kapcsolódóan a faláttörések tervezése, • fogyasztási mérők és almérők elhelyezésének tervezése. Villamos: • világítás korszerűsítése (lámpatest csere, vezeték csere, kapcsoló/dugalj csere) • hálózat fejlesztéshez kapcsolódóan vizsgálni szükséges a méretlen vezeték megfelelőségét, teherbírását • vélhetőleg a lekötött villamos kapacitás bővítése szükségesé válik • tűzjelző rendszer kiépítése szükség esetén • riasztó, wifi • napelem rendszer telepítése • villámvédelmi rendszer felülvizsgálata és tervezése • fogyasztási mérők és almérők elhelyezésének tervezése. Nyertes Ajánlattevő generáltervezői szolgáltatásra szerződik. Feladata és felelőssége a tervezési tevékenység során kiterjed többek között a megfelelő szakértelemmel és jogosultsággal rendelkező alvállalkozók (szaktervezők) kiválasztására, a tervezési tevékenység lefolytatására Megrendelővel közreműködve a tervezési szerződésben vállaltaknak megfelelően. Közbeszerzési eljárás támogatása: Generáltervező feladata és felelőssége a kivitelezési közbeszerzés támogatása az ajánlatok bírálata során. Nyertes Ajánlattevő közreműködik a kivitelezési közbeszerzési eljárás (közbeszerzési dokumentáció mellékleteinek összeállítása, kiegészítő tájékoztatás során felmerülő kérdések megválaszolása, ajánlatok ellenőrzése, bírálatban való részvétel), valamint a fizikai megvalósítás idejére kiterjedően tervezői művezetés formájában. Tervezői művezetés: Nyertes Ajánlattevő tervezői művezetésre (is) szerződik. A teljesítés feltétele havi 2 alkalommal rendelkezésre állni Ajánlatkérővel egyeztett helyen és időpontban a fizikai megvalósítás teljes időtartama alatt. Az Ábtv. 19. § (4) bekezdése alapján tervező készíti el és felel az állami építési beruházásokhoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért, továbbá az építészeti-műszaki dokumentációkban foglaltaknak való megfelelőségéért, valamint ellátja az Ábtv. 22. §-ában meghatározott költségszakértői feladatokat.
Internal identifier: EKR001191912026/1
Additional classification (cpv): 71220000 Architectural design services, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71334000 Mechanical and electrical engineering services
Options:
Description of the options: 23998/5 hrsz. – Rátgéber Kosárlabda Akadémia Ajánlattevő opciós feladata • a Pécs, 23998/5 hrsz.-ú ingatlanon (Rátgéber Kosárlabda Akadémia területén) parkoló tervezése, • parkolófejlesztés az 1. sz. koncepció terv vizsgálata alapján történjen, • tervezetten 480 db parkoló elhelyezése a cél, a telek beépítési paramétereit figyelembevéve eltérhet, Parkoló tervezés során jogszabály által előírt, 10 gépjárműnél nagyobb befogadóképességű felszíni várakozóhelyet lehetőség szerint legalább 1,50 méter széles, a lehető legnagyobb mértékben összefüggő zöldfelületbe telepített fasor kialakításával fásítani kell. A fasor kialakításától csak közterület esetén és abban az esetben lehet eltekinteni, ha annak megvalósítását a helyi adottságok kizárják. Ajánlattevő feladata a fentiek alapján a parkolófelületeinek optimalizálása, parkolási csúcsok vizsgálata, a végső funkciók, valamint a rendelkezésre bocsájtott anyagok alapján parkolók tervezése. Parkoló fejlesztéseknél elektromos autóstöltők tervezése is szükséges. Az elektromos járművek használatához szükséges töltőberendezés kiépítése az alábbi elvárások szerint támogatható: • Kizárólag a közúti közlekedésről 1988. évi I. törvény szerinti nyilvános töltőberendezések kiépítése támogatható, • A töltőberendezéseket megkülönböztetés nélkül mindenki számára folyamatosan elérhetően kell kialakítani, • A töltőberendezés telepítése és üzemeltetése során be kell tartani a közúti közlekedésről 1988. évi I. törvény, valamint az elektromobilitás szolgáltatás egyes kérdéseiről szóló 243/2019. (X. 22.) Korm. rendelet előírásait, műszaki követelményeit; továbbá a fenntartási időszakban kötelező üzemeltetni a töltőt (a vonatkozó jogszabályok betartásával), • OCPP 1.6 vagy annál fejlettebb CE jelöléssel rendelkezik, valamint megfelel a kültéri villamos berendezések létesítésére vonatkozó szabványok és előírások követelményeinek, • Burkolata az MSZ EN 60529 szabvány szerinti IP54 fokozatú, az MSZ EN 62262 szabványban leírt „IK 10” besorolású, Tervezési határidők az opciós műszaki tartalom megrendelése esetén: Engedélyezési terv elkészítésére rendelkezésre álló idő: szerződéskötéstől számított 120 naptári nap Kiviteli tervek elkészítésére rendelkezésre álló idő: Építési engedély véglegessé válásától számított 90 naptári nap Az opciós műszaki tartalom megrendelése a szerződéskötéssel egyidejűleg történik. Az opciós munkanemre vonatkozóan a Felolvasólapon külön kell megadnia Ajánlattevőnek nettó ajánlati árát, melyet Ajánlatkérő értékelni kíván.