626648-2023 - ResultRomania-București: Survey design services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de consultanță privind actualizarea Planului de Mobilitate Urbană Durabilă pentru Regiunea București-Ilfov
Reference number: 2023/1
II.1.2.
Main CPV code
79311100 Survey design services
II.1.4.
Short description
Contract de prestare -Servicii de consultanță privind actualizarea Planului de Mobilitate Urbană Durabilă pentru Regiunea București-Ilfov conform cerințelor caietului de sarcini.
Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile, iar autoritatea contractanta răspunde tuturor solicitărilor de clarificari in a 12 a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Scopul serviciilor solicitate este de a elabora documentațiile de planificare strategică a mobilității și transportului la nivelul regiunii, pentru realizarea unui plan investițional al proiectelor de mobilitate urbană durabilă.
Obiectivul viitorului contract este de a oferi Autorității Contractante un Plan de Mobilitate Urbană Durabilă pentru Regiunea București-Ilfov, cu analize realiste, complete, coerente, bazate pe un model de transport robust. .Acest plan de mobilitate va ilustra viziunea de dezvoltare urbană durabilă, smart și ecologică prin prisma mobilității urbane și a serviciilor de transport.
Planul de mobilitate urbană durabilă urmărește îndeplinirea viziunii de dezvoltare urbană și de dezvoltare a mobilității urbane la nivelul regiunii București-Ilfov, prin suprapunerea unui obiectiv general și a unor obiective strategice și operaționale.
Obiectivul general al PMUD este crearea și dezvoltarea unui sistem de transport durabil, care să corespundă așteptărilor și nevoilor de mobilitate și accesibilitate a cetățenilor și mărfurilor, în cadrul unui mediu urban atractiv, sănătos și prietenos cu mediul.
În esenţă, PMUD urmărește crearea unui sistem de transport durabil, care să satisfacă nevoile comunităților din teritoriul său.