626706-2026 - Competition
Sweden – Vehicles for refuse – Baklastare
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleBaklastare
DescriptionLjusdal Renhållning avser att upphandla en (1) fabriksny baklastande sopbil för insamling av hushållsavfall inom Ljusdals kommun. Leveransen omfattar komplett fordon med chassi och påbyggnad inklusive all utrustning som krävs för att fordonet ska vara fullt funktionsdugligt vid leverans. I uppdraget ingår även dokumentation, utbildning av personal samt garanti i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 34144510 Vehicles for refuse
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifierurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135248:Lot:1
Additional classification (cpv): 34144511 Refuse-collection vehicles