626744-2026 - Competition
Poland – Servers – SZP/243-239/2026 Dostawa klastra serwerów storage w ramach potrzeb Politechniki Wrocławskiej
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleSZP/243-239/2026 Dostawa klastra serwerów storage w ramach potrzeb Politechniki Wrocławskiej
Description1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa klastra serwerów storage w ramach potrzeb Politechniki Wrocławskiej. Zamawiający oświadcza, że przedmiot zamówienia dofinansowany został ze środków „Projektów”: - 2 PRIORYTET PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA NOWOCZESNEJ GOSPODARKI 2021-2027 (FENG, Priorytet 2.4)) - Projekt ACTRIS (Aerosols, Clouds and Trace Gases Research Infrastructure) na podstawie umowy o dofinansowanie nr FENG.02.04-IP.04-0008/24-00 zwany dalej „Projektem ACTRIS-PL – Infrastruktura do badania aerozoli, chmur oraz gazów śladowych (ACTRIS-PL 2) - Konkurs - FENG.02.04-IP.04-001/24, ścieżka dla projektów z PMIB. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ – OPZ. 3. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 4. Kod CPV: 48820000-2 Serwery. 5. Realizacja przedmiotu zamówienia Umowy z zakresu podstawowego/opcjonalnego nastąpi do 4 miesięcy od wysłania Zamówienia. Realizacja przedmiotu zamówienia Umowy z zakresu opcji będzie następować sukcesywnie przez okres do 5 miesięcy, licząc od dnia podpisania Umowy przez Strony, zgodnie ze szczegółowym zapotrzebowaniem Zamawiającego, określanym każdorazowo w Zamówieniu. Złożenie zamówienia/zamówień (z zakresu podstawowego i z zakresu opcji) nastąpi do 1 miesiąca liczonych od dnia podpisania Umowy. Szczegóły dotyczące terminu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia znajdują się we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 6. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 7. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 8. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 04/01/2027 (nie dłużej niż 90 dni).
Internal identifierSZP/243-239/2026 Dostawa klastra serwerów storage w ramach potrzeb Politechniki Wrocławskiej
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 48820000 Servers
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionSZP/243-239/2026 Dostawa klastra serwerów storage w ramach potrzeb Politechniki Wrocławskiej 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa klastra serwerów storage w ramach potrzeb Politechniki Wrocławskiej. Zamawiający oświadcza, że przedmiot zamówienia dofinansowany został ze środków „Projektów”: - 2 PRIORYTET PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA NOWOCZESNEJ GOSPODARKI 2021-2027 (FENG, Priorytet 2.4)) - Projekt ACTRIS (Aerosols, Clouds and Trace Gases Research Infrastructure) na podstawie umowy o dofinansowanie nr FENG.02.04-IP.04-0008/24-00 zwany dalej „Projektem ACTRIS-PL – Infrastruktura do badania aerozoli, chmur oraz gazów śladowych (ACTRIS-PL 2) - Konkurs - FENG.02.04-IP.04-001/24, ścieżka dla projektów z PMIB. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ – OPZ. 3. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 4. Kod CPV: 48820000-2 Serwery. 5. Realizacja przedmiotu zamówienia Umowy z zakresu podstawowego/opcjonalnego nastąpi do 4 miesięcy od wysłania Zamówienia. Realizacja przedmiotu zamówienia Umowy z zakresu opcji będzie następować sukcesywnie przez okres do 5 miesięcy, licząc od dnia podpisania Umowy przez Strony, zgodnie ze szczegółowym zapotrzebowaniem Zamawiającego, określanym każdorazowo w Zamówieniu. Złożenie zamówienia/zamówień (z zakresu podstawowego i z zakresu opcji) nastąpi do 1 miesiąca liczonych od dnia podpisania Umowy. Szczegóły dotyczące terminu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia znajdują się we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
Internal identifierLotA_1
Options
Description of the optionsZamawiający przewiduje prawo opcji. 1. W ramach niniejszego postępowania Zamawiającemu przysługuje prawo opcji polegające na możliwości zlecenia w ramach dodatkowych zamówień, będących zwiększeniem podstawowego i obowiązkowego zakresu przedmiotu zamówienia, wg zakresu wskazanego, jako maksymalnego odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ oraz cen wskazanych w Kalkulacji (Załącznik nr 6 do SWZ), opisanego jako Konfiguracja opcjonalna. 2. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji - złożenie odpowiedniego zamówienia opcjonalnego. 3. Szczegóły dotyczące prawa opcji znajdują się we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz w OPZ.