See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: MM-CL-06 – Retele de apa si apa uzata Baia Mare
Description: Activitatile din cadrul Contractului de lucrari „MM-CL-06 – Retele de apa si apa uzata Baia Mare” cuprinde: OBIECT 1 - REABILITAREA SI EXTINDEREA RETELEI DE APA DIN MUNICIPIUL BAIA MARE Sub-obiect 1.1: Reabilitare conducta de aductiune apa bruta - L = 1.324 m; Sub-obiect 1.2: Reabilitare conducte de transport apa potabila - L = 13.926 m; Sub-obiect 1.3: Reabilitare retelei de distributie apa potabila - L = 4.977 m; Sub-obiect 1.4: Extindere conducte de transport apa potabila - L = 1.644 m; Sub-obiect 1.5: Extindere retelei de distributie apa potabila - L = 173 m; Sub-obiect 1.6: Statie de pompare apa potabila – 1 buc. OBIECT 2 – REABILITAREA SI EXTINDEREA RETELEI DE APA UZATA DIN MUNICIPIUL BAIA MARE Sub-obiect 2.1: Extindere retea de canalizare - L = 5.531 m; Sub-obiect 2.2: Reabilitare retea de canalizare - L = 16.995 m; Sub-obiect 2.3: Reabilitare colector de canalizare - L = 3.634 m; Sub-obiect 2.4: Statie de pompare apa uzata SPAU1, SPAU2 – 2 buc. Sub-obiect 2.5: Reabilitare Deversor - Dimensiuni: L= 20 m, l= 7 m, H= 5 m Valoarea contractului include sume provizionate in valoare de 58.843,00 lei, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Sumele provizionate vor fi evidentiate la nivelul listelor de pret ce vor insoti formularul de propunere financiara in suma fixa nominala, nemodificabila, in varianta data de Entitatea Contractanta. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: - cu 25 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: RO9710087/2023/CL06
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: II.2.4 Descrierea achizitiei publice Lucrarile din cadrul Contractului de lucrari „MM-CL-06 – Retele de apa si apa uzata Baia Mare” cuprinde: OBIECT 1 - REABILITAREA SI EXTINDEREA RETELEI DE APA DIN MUNICIPIUL BAIA MARE Sub-obiect 1.1: Reabilitare conducta de aductiune apa bruta - L = 1.324 m; Sub-obiect 1.2: Reabilitare conducte de transport apa potabila - L = 13.926 m; Sub-obiect 1.3: Reabilitare retelei de distributie apa potabila - L = 4.977 m; Sub-obiect 1.4: Extindere conducte de transport apa potabila - L = 1.644 m; Sub-obiect 1.5: Extindere retelei de distributie apa potabila - L = 173 m; Sub-obiect 1.6: Statie de pompare apa potabila – 1 buc. OBIECT 2 – REABILITAREA SI EXTINDEREA RETELEI DE APA UZATA DIN MUNICIPIUL BAIA MARE Sub-obiect 2.1: Extindere retea de canalizare - L = 5.531 m; Sub-obiect 2.2: Reabilitare retea de canalizare - L = 16.995 m; Sub-obiect 2.3: Reabilitare colector de canalizare - L = 3.634 m; Sub-obiect 2.4: Statie de pompare apa uzata SPAU1, SPAU2 – 2 buc. Sub-obiect 2.5: Reabilitare Deversor - Dimensiuni: L= 20 m, l= 7 m, H= 5 m Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructie; b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar; e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garantie) de 36 luni calendaristice, respectiv 1.095 zile; f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului; Contractul se compune din perioada de executie a lucrarilor care este de 30 de luni calendaristice de la ordinul de incepere a lucrarilor, la care se adauga perioada de notificare a defectelor/perioada de garantie care este de minim 36 de luni calendaristice de la semnarea procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 42131390 Assemblies of valves, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work, 45232431 Wastewater pumping station, 45310000 Electrical installation work, 45332000 Plumbing and drain-laying work