2. Procedure
Procedure
Title: E-301 Ledningar och arbetsgator DP 3, projekt Slakthusområdet.
Description: Markarbeten för ledningar och arbetsgator inom detaljplan 3 i projekt Slakthusområdet.
Internal identifier: E2026-02427
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45100000 Site preparation work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45112500 Earthmoving work, 45230000 Construction work for pipelines, communication and power lines, for highways, roads, airfields and railways; flatwork, 45231100 General construction work for pipelines, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: E-301 Ledningar och arbetsgator DP 3, projekt Slakthusområdet.
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: E2026-02427
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45112000 Grävning och schaktning, 45112500 Schaktning, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001