627449-2026 - Competition
Poland – Support equipment – Zakup zabezpieczeń przeciwko szkodom wyrządzonym przez zwierzęta objęte ochroną gatunkową
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup zabezpieczeń przeciwko szkodom wyrządzonym przez zwierzęta objęte ochroną gatunkową
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup zabezpieczeń przeciwko szkodom wyrządzonym przez zwierzęta objęte ochroną gatunkową. 2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający podzielił zamówienia na 5 części: 1) Część nr 1: Zakup i dostawa 3 zestawów pastuchów elektrycznych w celu ochrony mienia przed szkodami wyrządzanymi przez żubry, 2) Część nr 2: Zakup i dostawa 10 zestawów pastuchów elektrycznych w celu ochrony mienia przed szkodami wyrządzanymi przez niedźwiedzie, 3) Część nr 3: Zakup i dostawa 2 zestawów siatki ogrodzeniowej wraz ze słupkami, 4) Część nr 4: Zakup i dostawa 8 zestawów siatki elektrycznej, 5) Część nr 5: Zakup i dostawa 2 zestawów (po 1) specjalnych pastuchów elektrycznych w celu ochrony mienia przed szkodami wyrządzanymi przez żubry i niedźwiedzie. 4. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części. 5. Zamawiający może udzielić zamówienia na wszystkie części jednemu Wykonawcy.
Internal identifier: WPN.261.12.2026.DD-S
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy PZP oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej „SWZ”. 2. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia przekracza progi unijne o jakich mowa w art. 3 ustawy PZP. 3. Zamawiający zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy PZP, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Wykonawcy są zobowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP (Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ)). 4. Jeżeli wobec Wykonawcy, o którym mowa w ust. 3, zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokonuje ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Zamawiający kontynuuje procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w ust. 4, w odniesieniu do ofert Wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 6. Zgodnie z art. 257 pkt 1 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub część zamówienia, nie zostały mu przyznane. 7. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze procedowanie postępowania jest nieuzasadnione. 8. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w języku polskim. 9. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 10. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy PZP. 13. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. 14. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35820000 Support equipment
Additional classification (cpv): 44313000 Metal netting, 45317000 Other electrical installation work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część nr 1: Zakup i dostawa 3 zestawów pastuchów elektrycznych w celu ochrony mienia przed szkodami wyrządzanymi przez żubry
Description: Każdy z 3 zestawów pastuchów elektrycznych w celu ochrony mienia przed szkodami wyrządzanymi przez żubry musi składać się z: 1) elektryzatora o energii wyjściowej nie mniejszej niż 5 J, 2) akumulatora o stałym wyładowaniu (głębokim wyładowaniu) o pojemności min. 60Ah, 3) panelu słonecznego (solar) z regulatorem napięcia min. 25 W, 4) taśmy wzmocnionej o podwyższonej wytrzymałości 1000 mb szerokości 20 mm, oporność i wytrzymałość na rozerwanie, 0,5 Ohm/m i min. 90 kg, 5) 200 sztuk słupków polipropylenowych wysokość 110-120 cm od powierzchni ziemi, 6) 6 łączników do taśmy, 7) 1 uchwytu sprężynowego bramowego ze sprężyną rozciągliwą do 5 metrów, 8) 2 izolatorów bramowych, 9) 6 izolatorów narożnych do taśmy, 10) kontrolera napięcia 10 kV, 11) odgromnika, 12) pręta uziemiającego min. 1 mb, 13) sprężyny napinającej do drutu, plecionki i taśmy — 2 szt.
Lot: LOT-0002
Title: Część nr 2: Zakup i dostawa 10 zestawów pastuchów elektrycznych w celu ochrony mienia przed szkodami wyrządzanymi przez niedźwiedzie
Description: Każdy z 10 zestawów pastuchów elektrycznych w celu ochrony mienia przed szkodami wyrządzanymi przez niedźwiedzie musi składać się z: 1) elektryzatora o energii wyjściowej nie mniej niż 5 J, energia wyjściowa min. 10000 V, 2) akumulatora o stałym wyładowaniu (głębokim wyładowaniu ) o pojemności min. 60Ah, 3) panelu słonecznego (solar) z regulatorem napięcia min. 25 W, 4) 500 metrów szpuli z drutem — grubość minimum 2 mm, 5) 4 uchwytów sprężynowych bramowych ze sprężyną do 5 metrów, 6) 8 izolatorów bramowych, 7) 100 szt. izolatorów do drewna, 8) pręta uziemiającego min. 1 mb. 9) sprężyny napinającej do drutu, plecionki i taśmy — 4 szt.
Lot: LOT-0003
Title: Część nr 3: Zakup i dostawa 2 zestawów siatki ogrodzeniowej wraz ze słupkami
Description: Każdy z 2 zestawów siatki ogrodzeniowej (po 600 m) wraz ze słupkami (po 110 szt.) o następujących parametrach technicznych i składające się z wymienionych elementów: 1) wysokość: min. 200 cm, 2) rozstaw drutów pionowych: 15 cm, 3) rozstaw drutów wzdłużnych: 3x20 cm, 2x15 cm, 3x10 cm, 16x5 cm lub 20 x 10 cm, 4) średnica drutów skrajnych: min. 2,5 mm, 5) średnica pozostałych drutów: 2,00 mm, 6) wytrzymałość na rozciąganie: NRm min. 400-450 MPa, HRm min. 1000 MPa, 7) powłoka cynk: NZn min. 80-100 g/m2 , Hzn min. 210 g/m2 8) 12 rolek siatki po 50 m długości (jeden zestaw łącznie 600 m), 9) 110 szt. słupków o wysokości min. 270 cm; betonowych o wymiarach min. 10x10cm lub stalowych o średnicy min. 6 cm, ocynkowanych lub w inny sposób zabezpieczonych przed korozją.
Lot: LOT-0004
Title: Część nr 4: Zakup i dostawa 8 zestawów siatki elektrycznej
Description: Każdy z 8 zestawów siatki elektrycznej musi składać się z: 1) wysokość: 145 cm, 2) 12 rolek po 50 m długości (jeden zestaw łącznie 600 m), 3) ilość linii poziomych: min. 8 przewodów, w tym min. 7 przewodzących prąd, 4) 15 wytrzymałych słupków na warunki atmosferyczne, 5) maksymalnie wzmocniona linia górna i dolna, 6) elektryzatora skrzynkowego min. 5 J +/- 10% z baterią solarną z regulatorem napięcia min. 20 W, 7) akcesoriów przyłączeniowych.
Lot: LOT-0005
Title: Część nr 5: Zakup i dostawa 2 zestawów (po 1) specjalnych pastuchów elektrycznych w celu ochrony mienia przed szkodami wyrządzanymi przez żubry i niedźwiedzie
Description: Każdy z 2 zestawów specjalnych pastuchów elektrycznych w celu ochrony mienia przed szkodami wyrządzanymi przez żubry i niedźwiedzie musi składać się z: 1) elektryzatora 230/12V min. 8 J z elementami przyłączeniowymi, 2) linki stalowej do ogrodzenia 2800 mb, 3) 400 szt. słupków z włókna szklanego 135 cm wys. z 3 izolatorami, 4) panelu słonecznego min. 25 W z regulatorem napięcia, 5) akumulatora 130 Ah, 6) pręta uziemiającego min. 0,8 m.