2. Procedure
Procedure
Title: Sorteringsrobot till stadsbiblioteket
Description: Kommunen avser att upphandla en sorteringsrobot för automatiserad sortering av avfall. Syftet är att effektivisera sorteringsprocessen, öka återvinningsgraden, förbättra arbetsmiljön samt bidra till en mer hållbar och resurseffektiv avfallshantering. Den upphandlade lösningen ska kunna identifiera och sortera olika materialfraktioner med hög träffsäkerhet och driftsäkerhet.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30238000 Library automation equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119659:Lot:1
Additional classification (cpv): 39155100 Library equipment
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30238000 Utrustning för biblioteksautomation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 39155100 Biblioteksutrustning