627525-2026 - Competition
Finland – Dairy products – Mustamakkara
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Mustamakkara
Description: Hankinnan kohteena ovat Kehyskuntien (Kangasala, Lempäälä, Nokia, Orivesi, Pirkkala, Vesilahti ja Ylöjärvi) kouluille ja päiväkoteihin sekä muihin yksiköihin toimitettavat mustamakkara -tuotteet. Kehyskunnissa tarjottavien aterioiden määrä on päivittäin keskimäärin 43 000 ateriaa. Kehyskuntien peruskoulujen, lukioiden ja päiväkotien ruokalistan raaka-ainepohja on yhdenmukaistettu.
Internal identifier: ELT206
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15500000 Dairy products
5. Lot
Lot: LOT-0000