2. Procedure
Procedure
Title: „Зимно поддържане на общинската пътна мрежа и снегопочистване по уличната мрежа в населени места на територията на Община Кубрат по 12 обособени позиции:
Description: Дейностите включени в обхвата на настоящата обществена поръчка са зимно поддържане на общинската пътна мрежа и снегопочистване по уличната мрежа в населени места на територията на Община Кубрат през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. 1.3.1. За общинска пътна мрежа Дейностите включени в обхвата на обособената позиция по настоящата обществена поръчка са зимно поддържане и снегопочистване, лугиране и опесъчаване на общинската пътна мрежа на територията на Община Кубрат, както следва: • Път RAZ - 1060 „Севар - Тертер - II-49“ от км 0+000 до км 8+800; • Път RAZ – 1062 „Кубрат – Севар“ от км 0+000 до км 11+517; • Път RAZ - 1063 „Каменово – Равно“ от км 0+000 до км 5+400; • Път RAZ – 1065 „Отк. с. Звънарци“ от км 0+000 до км 3+900; • Път RAZ – 2064 „Задруга – Горичево“ от км 0+000 до км 5+400; • Път RSE 2170– 2170 „Черешево - Сеслав – II-23“ от км 3+540 до км 12+788; • Път RAZ – 3061 „II-23 - Горичево – Божурово“ от км 0+000 до км 9+000; • Път RAZ – 3067 „Равно - Помпена станция“ от км 0+000 до км 2+000; Обща дължина: 55,265 км. При изпълнението на настоящата обществена поръчка ще се извършват следните дейности: 1. Разчистване на пътищата от сняг (снегопочистване): Зимното снегопочистване се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. За целта се използват подходящи за това високо проходими машини. Снегопочистването се извършва до тогава, докато се осигурят условия за нормално протичане на движението по общинските пътища при зимни условия. Да се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. 2. Лугиране и опесъчаване на пътната настилка: Опесъчаването или лугирането се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. Опесъчаването или лугирането на конкретен участък от общинската пътна мрежа се извършва след уведомяване на възложителя. Опесъчаването или лугирането се извършва механизирано, като се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. С цел да се намали зимната хлъзгавост по пътищата да се разпръскват минерални материали - пясък, смесени със сол в определено съотношение съгласно Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, Глава четвърта „Видове, обхват и технология на работите за зимно поддържане на пътищата, Технически изисквания и правила” и дял четвърти – „Зимно поддържане” на „Технически правила и изисквания за поддържане на пътища” (Национална агенция „Пътна инфраструктура”, София 2009 г.). 3. Осигуряване на денонощно дежурство на хора и техника през зимния сезон. 4. Събиране и подаване на информация за състоянието на пътната мрежа, обект на поръчката през зимния сезон. 5. Осигуряване и поддържане на телефонни връзки в офисите на Изпълнителя за непрекъсната комуникация с Възложителя. 1.3.2. За улична мрежа в гр. Кубрат – 37,4 км. Предмет на обособената позиция от настоящата поръчка са следните дейности: 1. Разчистване на улиците от сняг (снегопочистване): Зимното снегопочистване се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. За целта се използват подходящи за това високо проходими машини. Снегопочистването се извършва до тогава, докато се осигурят условия за нормално протичане на движението по уличната мрежа на населеното място при зимни условия. Да се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. 2. Лугиране и опесъчаване на уличната настилка на уличната мрежа в гр. Кубрат: Опесъчаването или лугирането се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. Опесъчаването или лугирането на конкретен участък от уличната мрежа в гр. Кубрат се извършва след уведомяване на Възложителя. Опесъчаването или лугирането се извършва механизирано, като се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. С цел да се намали зимната хлъзгавост по пътищата да се разпръскват минерални материали - пясък, смесени със сол в определено съотношение съгласно Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, Глава четвърта „Видове, обхват и технология на работите за зимно поддържане на пътищата, Технически изисквания и правила” и дял четвърти – „Зимно поддържане” на „Технически правила и изисквания за поддържане на пътища” (Национална агенция „Пътна инфраструктура”, София 2009 г.). 3. Осигуряване на денонощно разположение на хора и техника през зимния сезон. 4. Осигуряване и поддържане на телефонна връзка с Изпълнителя, която да се поддържа в изправност денонощно и на която Възложителя лично или чрез упълномощени от него лица, да съгласува и контролира действията на Изпълнителя при изпълнението на договорните му задължения. 1.3.3. За улична мрежа в населени места в Община Кубрат: Обособена позиция № 3 с. Беловец – 23 км.; Обособена позиция № 4 с. Сеслав – 13,50 км.; Обособена позиция № 5 с. Каменово – 10,00 км. и с. Равно – 11,00 км.; Обособена позиция № 6 с. Савин – 8,9 км.; Обособена позиция № 7 с. Севар – 17,4 км.; Обособена позиция № 8 с. Задруга – 8,00 км., с. Точилари – 5,3 км. и с. Горичево – 7,9 км.; Обособена позиция № 9 с. Мъдрево – 8,00 км. и с. Тертер – 8,7 км.; Обособена позиция № 10 с. Бисерци – 22,3 км.; Обособена позиция № 11 с. Божурово – 9,00 км.; Обособена позиция № 12 с. Звънарци – 10,2 км. и с. Юпер – 18,1 км.; Подробно изискванията към изпълнението на поръчката са посочени в Техническата спецификация - Приложение № 1, представляваща неразделна част от документацията за обществена поръчка.
Internal identifier: 599119
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Зимно поддържане на общинската пътна мрежа – снегопочистване, лугиране и опесъчаване
Description: Дейностите включени в обхвата на обособената позиция по настоящата обществена поръчка са зимно поддържане и снегопочистване, лугиране и опесъчаване на общинската пътна мрежа на територията на Община Кубрат, както следва: • Път RAZ - 1060 „Севар - Тертер - II-49“ от км 0+000 до км 8+800; • Път RAZ – 1062 „Кубрат – Севар“ от км 0+000 до км 11+517; • Път RAZ - 1063 „Каменово – Равно“ от км 0+000 до км 5+400; • Път RAZ – 1065 „Отк. с. Звънарци“ от км 0+000 до км 3+900; • Път RAZ – 2064 „Задруга – Горичево“ от км 0+000 до км 5+400; • Път RSE 2170– 2170 „Черешево - Сеслав – II-23“ от км 3+540 до км 12+788; • Път RAZ – 3061 „II-23 - Горичево – Божурово“ от км 0+000 до км 9+000; • Път RAZ – 3067 „Равно - Помпена станция“ от км 0+000 до км 2+000; Обща дължина: 55,265 км. При изпълнението на настоящата обществена поръчка ще се извършват следните дейности: 1. Разчистване на пътищата от сняг (снегопочистване): Зимното снегопочистване се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. За целта се използват подходящи за това високо проходими машини. Снегопочистването се извършва до тогава, докато се осигурят условия за нормално протичане на движението по общинските пътища при зимни условия. Да се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. 2. Лугиране и опесъчаване на пътната настилка: Опесъчаването или лугирането се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. Опесъчаването или лугирането на конкретен участък от общинската пътна мрежа се извършва след уведомяване на възложителя. Опесъчаването или лугирането се извършва механизирано, като се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. С цел да се намали зимната хлъзгавост по пътищата да се разпръскват минерални материали - пясък, смесени със сол в определено съотношение съгласно Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, Глава четвърта „Видове, обхват и технология на работите за зимно поддържане на пътищата, Технически изисквания и правила” и дял четвърти – „Зимно поддържане” на „Технически правила и изисквания за поддържане на пътища” (Национална агенция „Пътна инфраструктура”, София 2009 г.). 3. Осигуряване на денонощно дежурство на хора и техника през зимния сезон. 4. Събиране и подаване на информация за състоянието на пътната мрежа, обект на поръчката през зимния сезон. 5. Осигуряване и поддържане на телефонни връзки в офисите на Изпълнителя за непрекъсната комуникация с Възложителя. Подробно изискванията към изпълнението на поръчката са посочени в Техническата спецификация - Приложение № 1, представляваща неразделна част от документацията за обществена поръчка.
Internal identifier: 599518
Lot: LOT-0002
Title: Зимно поддържане на улици на територията на гр. Кубрат – снегопочистване, лугиране и опесъчаване
Description: За улична мрежа в гр. Кубрат – 37,4 км. Предмет на обособената позиция от настоящата поръчка са следните дейности: 1. Разчистване на улиците от сняг (снегопочистване): Зимното снегопочистване се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. За целта се използват подходящи за това високо проходими машини. Снегопочистването се извършва до тогава, докато се осигурят условия за нормално протичане на движението по уличната мрежа на населеното място при зимни условия. Да се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. 2. Лугиране и опесъчаване на уличната настилка на уличната мрежа в гр. Кубрат: Опесъчаването или лугирането се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. Опесъчаването или лугирането на конкретен участък от уличната мрежа в гр. Кубрат се извършва след уведомяване на Възложителя. Опесъчаването или лугирането се извършва механизирано, като се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. С цел да се намали зимната хлъзгавост по пътищата да се разпръскват минерални материали - пясък, смесени със сол в определено съотношение съгласно Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, Глава четвърта „Видове, обхват и технология на работите за зимно поддържане на пътищата, Технически изисквания и правила” и дял четвърти – „Зимно поддържане” на „Технически правила и изисквания за поддържане на пътища” (Национална агенция „Пътна инфраструктура”, София 2009 г.). 3. Осигуряване на денонощно разположение на хора и техника през зимния сезон. 4. Осигуряване и поддържане на телефонна връзка с Изпълнителя, която да се поддържа в изправност денонощно и на която Възложителя лично или чрез упълномощени от него лица, да съгласува и контролира действията на Изпълнителя при изпълнението на договорните му задължения. Подробно изискванията към изпълнението на поръчката са посочени в Техническата спецификация - Приложение № 1, представляваща неразделна част от документацията за обществена поръчка.
Internal identifier: 599520
Lot: LOT-0003
Title: Зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Беловец
Description: Дейностите включени в обхвата на обособената позиция по настоящата обществена поръчка са зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Беловец – 23 км. Предмет на обособените позиции от настоящата поръчка са следните дейности: 1. Разчистване на улиците от сняг (снегопочистване): Зимното снегопочистване се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. За целта се използват подходящи за това високо проходими машини. Снегопочистването се извършва до тогава, докато се осигурят условия за нормално протичане на движението по уличната мрежа на населеното място при зимни условия. Да се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. 2. Осигуряване на денонощно разположение на хора и техника през зимния сезон. 3. Осигуряване и поддържане на телефонна връзка с Изпълнителя, която да се поддържа в изправност денонощно и на която Възложителя чрез кметовете на населените места, да съгласува и контролира действията на Изпълнителя при изпълнението на договорните му задължения. Подробно изискванията към изпълнението на поръчката са посочени в Техническата спецификация - Приложение № 1, представляваща неразделна част от документацията за обществена поръчка.
Internal identifier: 599521
Lot: LOT-0004
Title: Зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Сеслав
Description: Дейностите включени в обхвата на обособената позиция по настоящата обществена поръчка са зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Сеслав – 13,50 км. редмет на обособените позиции от настоящата поръчка са следните дейности: 1. Разчистване на улиците от сняг (снегопочистване): Зимното снегопочистване се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. За целта се използват подходящи за това високо проходими машини. Снегопочистването се извършва до тогава, докато се осигурят условия за нормално протичане на движението по уличната мрежа на населеното място при зимни условия. Да се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. 2. Осигуряване на денонощно разположение на хора и техника през зимния сезон. 3. Осигуряване и поддържане на телефонна връзка с Изпълнителя, която да се поддържа в изправност денонощно и на която Възложителя чрез кметовете на населените места, да съгласува и контролира действията на Изпълнителя при изпълнението на договорните му задължения. Подробно изискванията към изпълнението на поръчката са посочени в Техническата спецификация - Приложение № 1, представляваща неразделна част от документацията за обществена поръчка
Internal identifier: 599528
Lot: LOT-0005
Title: Зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Каменово и с. Равно
Description: Дейностите включени в обхвата на обособената позиция по настоящата обществена поръчка са зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Каменово - 10,00 км. и с. Равно – 11,00 км. Предмет на обособените позиции от настоящата поръчка са следните дейности: 1. Разчистване на улиците от сняг (снегопочистване): Зимното снегопочистване се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. За целта се използват подходящи за това високо проходими машини. Снегопочистването се извършва до тогава, докато се осигурят условия за нормално протичане на движението по уличната мрежа на населеното място при зимни условия. Да се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. 2. Осигуряване на денонощно разположение на хора и техника през зимния сезон. 3. Осигуряване и поддържане на телефонна връзка с Изпълнителя, която да се поддържа в изправност денонощно и на която Възложителя чрез кметовете на населените места, да съгласува и контролира действията на Изпълнителя при изпълнението на договорните му задължения. Подробно изискванията към изпълнението на поръчката са посочени в Техническата спецификация - Приложение № 1, представляваща неразделна част от документацията за обществена поръчка.
Internal identifier: 599530
Lot: LOT-0006
Title: Зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Савин
Description: Дейностите включени в обхвата на обособената позиция по настоящата обществена поръчка са зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Савин – 8,9 км. Предмет на обособените позиции от настоящата поръчка са следните дейности: 1. Разчистване на улиците от сняг (снегопочистване): Зимното снегопочистване се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. За целта се използват подходящи за това високо проходими машини. Снегопочистването се извършва до тогава, докато се осигурят условия за нормално протичане на движението по уличната мрежа на населеното място при зимни условия. Да се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. 2. Осигуряване на денонощно разположение на хора и техника през зимния сезон. 3. Осигуряване и поддържане на телефонна връзка с Изпълнителя, която да се поддържа в изправност денонощно и на която Възложителя чрез кметовете на населените места, да съгласува и контролира действията на Изпълнителя при изпълнението на договорните му задължения. Подробно изискванията към изпълнението на поръчката са посочени в Техническата спецификация - Приложение № 1, представляваща неразделна част от документацията за обществена поръчка.
Internal identifier: 599531
Lot: LOT-0007
Title: Зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Севар
Description: Дейностите включени в обхвата на обособената позиция по настоящата обществена поръчка са зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Севар – 17,4 км. Предмет на обособените позиции от настоящата поръчка са следните дейности: 1. Разчистване на улиците от сняг (снегопочистване): Зимното снегопочистване се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. За целта се използват подходящи за това високо проходими машини. Снегопочистването се извършва до тогава, докато се осигурят условия за нормално протичане на движението по уличната мрежа на населеното място при зимни условия. Да се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. 2. Осигуряване на денонощно разположение на хора и техника през зимния сезон. 3. Осигуряване и поддържане на телефонна връзка с Изпълнителя, която да се поддържа в изправност денонощно и на която Възложителя чрез кметовете на населените места, да съгласува и контролира действията на Изпълнителя при изпълнението на договорните му задължения.
Internal identifier: 599533
Lot: LOT-0008
Title: Зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Задруга, с. Точилари и с. Горичево
Description: Дейностите включени в обхвата на обособената позиция по настоящата обществена поръчка са зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Задруга – 8,00 км., с. Точилари – 5,3 км. и с. Горичево – 7,9 км. Предмет на обособените позиции от настоящата поръчка са следните дейности: 1. Разчистване на улиците от сняг (снегопочистване): Зимното снегопочистване се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. За целта се използват подходящи за това високо проходими машини. Снегопочистването се извършва до тогава, докато се осигурят условия за нормално протичане на движението по уличната мрежа на населеното място при зимни условия. Да се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. 2. Осигуряване на денонощно разположение на хора и техника през зимния сезон. 3. Осигуряване и поддържане на телефонна връзка с Изпълнителя, която да се поддържа в изправност денонощно и на която Възложителя чрез кметовете на населените места, да съгласува и контролира действията на Изпълнителя при изпълнението на договорните му задължения. Подробно изискванията към изпълнението на поръчката са посочени в Техническата спецификация - Приложение № 1, представляваща неразделна част от документацията за обществена поръчка.
Internal identifier: 599536
Lot: LOT-0009
Title: Зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Мъдрево и с. Тертер
Description: Дейностите включени в обхвата на обособената позиция по настоящата обществена поръчка са зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Мъдрево – 8,00 км. и с. Тертер – 8,7 км. Предмет на обособените позиции от настоящата поръчка са следните дейности: 1. Разчистване на улиците от сняг (снегопочистване): Зимното снегопочистване се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. За целта се използват подходящи за това високо проходими машини. Снегопочистването се извършва до тогава, докато се осигурят условия за нормално протичане на движението по уличната мрежа на населеното място при зимни условия. Да се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. 2. Осигуряване на денонощно разположение на хора и техника през зимния сезон. 3. Осигуряване и поддържане на телефонна връзка с Изпълнителя, която да се поддържа в изправност денонощно и на която Възложителя чрез кметовете на населените места, да съгласува и контролира действията на Изпълнителя при изпълнението на договорните му задължения. Подробно изискванията към изпълнението на поръчката са посочени в Техническата спецификация - Приложение № 1, представляваща неразделна част от документацията за обществена поръчка.
Internal identifier: 599546
Lot: LOT-0010
Title: Зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Бисерци
Description: Дейностите включени в обхвата на обособената позиция по настоящата обществена поръчка са зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Бисерци – 22,3 км. Предмет на обособените позиции от настоящата поръчка са следните дейности: 1. Разчистване на улиците от сняг (снегопочистване): Зимното снегопочистване се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. За целта се използват подходящи за това високо проходими машини. Снегопочистването се извършва до тогава, докато се осигурят условия за нормално протичане на движението по уличната мрежа на населеното място при зимни условия. Да се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. 2. Осигуряване на денонощно разположение на хора и техника през зимния сезон. 3. Осигуряване и поддържане на телефонна връзка с Изпълнителя, която да се поддържа в изправност денонощно и на която Възложителя чрез кметовете на населените места, да съгласува и контролира действията на Изпълнителя при изпълнението на договорните му задължения. Подробно изискванията към изпълнението на поръчката са посочени в Техническата спецификация - Приложение № 1, представляваща неразделна част от документацията за обществена поръчка.
Internal identifier: 599547
Lot: LOT-0011
Title: Зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Божурово
Description: Дейностите включени в обхвата на обособената позиция по настоящата обществена поръчка са зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на – 9,00 км. 1. Разчистване на улиците от сняг (снегопочистване): Зимното снегопочистване се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. За целта се използват подходящи за това високо проходими машини. Снегопочистването се извършва до тогава, докато се осигурят условия за нормално протичане на движението по уличната мрежа на населеното място при зимни условия. Да се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. 2. Осигуряване на денонощно разположение на хора и техника през зимния сезон. 3. Осигуряване и поддържане на телефонна връзка с Изпълнителя, която да се поддържа в изправност денонощно и на която Възложителя чрез кметовете на населените места, да съгласува и контролира действията на Изпълнителя при изпълнението на договорните му задължения. Подробно изискванията към изпълнението на поръчката са посочени в Техническата спецификация - Приложение № 1, представляваща неразделна част от документацията за обществена поръчка.
Internal identifier: 599550
Lot: LOT-0012
Title: Зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Звънарци и с. Юпер”
Description: Дейностите включени в обхвата на обособената позиция по настоящата обществена поръчка са зимно поддържане и снегопочистване на улици на територията на с. Звънарци – 10,2 км. и с. Юпер – 18,1 км. Предмет на обособените позиции от настоящата поръчка са следните дейности: 1. Разчистване на улиците от сняг (снегопочистване): Зимното снегопочистване се извършва при необходимост, по всяко време на денонощието. За целта се използват подходящи за това високо проходими машини. Снегопочистването се извършва до тогава, докато се осигурят условия за нормално протичане на движението по уличната мрежа на населеното място при зимни условия. Да се спазват всички Правила за безопасност на движение по пътищата и Правилата за безопасност на труда. 2. Осигуряване на денонощно разположение на хора и техника през зимния сезон. 3. Осигуряване и поддържане на телефонна връзка с Изпълнителя, която да се поддържа в изправност денонощно и на която Възложителя чрез кметовете на населените места, да съгласува и контролира действията на Изпълнителя при изпълнението на договорните му задължения. Подробно изискванията към изпълнението на поръчката са посочени в Техническата спецификация - Приложение № 1, представляваща неразделна част от документацията за обществена поръчка.
Internal identifier: 599551