627705-2026 - Competition
Bulgaria – Road construction works – „ИНЖЕНЕРИНГ НА ДЕЙНОСТИ ЗА ИЗГРАЖДАНЕ, ОБНОВЯВАНЕ И РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ТРАНСПОРТНА ИНФРАСТРУКТУРА, ВКЛ. УЛИЦИ, СЪОРЪЖЕНИЯ И ОБЛАГОРОДЯВАНЕ ПО МАРШРУТНИТЕ ЛИНИИ НА ОБЩЕСТВЕНИЯ ТРАНСПОРТ“
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: „ИНЖЕНЕРИНГ НА ДЕЙНОСТИ ЗА ИЗГРАЖДАНЕ, ОБНОВЯВАНЕ И РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ТРАНСПОРТНА ИНФРАСТРУКТУРА, ВКЛ. УЛИЦИ, СЪОРЪЖЕНИЯ И ОБЛАГОРОДЯВАНЕ ПО МАРШРУТНИТЕ ЛИНИИ НА ОБЩЕСТВЕНИЯ ТРАНСПОРТ“
Description: Предметът на поръчката включва изпълнение на следните основни дейности: Дейност 1 – Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „Технически проект“ с обхват и съдържание съгласно Закона за устройство на територията (ЗУТ) и Наредба № 4 от 21 май 2001 год. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти, както и предвиденото в техническата спецификация. Дейност 2 – Изпълнение на СМР съгласно надлежно съгласувания и одобрен инвестиционен проект. Дейност 3 – Упражняване на авторски надзор по време на строителството. Дейностите предмет на поръчката ще се изпълнят по отношение на обект за изграждане, обновяване и реконструкция на транспортна инфраструктура, вкл. улици, съоръжения и облагородяване по маршрутните линии на обществения транспорт. Изпълнението на обекта е свързано с изграждане, обновяване и реконструкция на транспортна инфраструктура, вкл. улици и съоръжения по маршрутните линии на обществения транспорт, полагане на нови тротоарни настилки, повдигане и рекордиране на шахти в обхвата на ремонтираната настилка, както и нови бетонови бордюри, маркировка, поставяне на пътни знаци, модернизиране на светофарни уредби, ремонт/ изграждане на 46 спирки, изграждане на видеонаблюдение и осветление на спирките и заобикалящите ги територии и изграждане на достъпна архитектурна среда за хора с увреждания. Предвидено е облагородяване на общо 40 000 кв.м. околно пространство, от които за озеленяване 4 000 кв.м. Строежът е трета категория, съгласно чл. 137, ал. 1, т. 3, буква „а“ от Закона за устройство на територията и във връзка с чл. 6, ал. 1, т. 2 от Наредба № 1 от 30.07.2003 г. за номенклатурата на видовете строежи. Обществената поръчка се провежда във връзка с изпълнение на проект № BG16FFPR003-1.001-0002-C01 „Подобряване на устойчивата градска мобилност на община Видин” по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG16FFPR003-1.001 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 10-те градски общини – основни центрове на растеж“, Приоритет 1 „Интегрирано градско развитие“ на Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г.
Internal identifier: 599709
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233120 Road construction works
Additional classification (cpv): 45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads, 45310000 Electrical installation work, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 71320000 Engineering design services
5. Lot
Lot: LOT-0001