627844-2026 - Competition
Bulgaria – Insurance services – Предоставяне на услуги по застраховане чрез застраховка „Гражданска отговорност“ на автомобилистите, „КАСКО“ и доброволна застраховка „Злополука“ на лицата в сухопътни превозни средства (СПС), собственост на „Електроразпределение Север“ АД.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Предоставяне на услуги по застраховане чрез застраховка „Гражданска отговорност“ на автомобилистите, „КАСКО“ и доброволна застраховка „Злополука“ на лицата в сухопътни превозни средства (СПС), собственост на „Електроразпределение Север“ АД.
Description: Предметът на поръчката предвижда да се извършват услуги по застраховане чрез: - Задължителна застраховка „Гражданска отговорност“ на автомобилистите Брой СПС, подлежащи на застраховане по задължителна застраховка „Гражданска отговорност“ на автомобилистите - 1051 /хиляда петдесет и един/. - Доброволна застраховка „Злополука” на лицата в СПС Приблизителен брой места в СПС, подлежащи на застраховане по Доброволна застраховка „Злополука“ на лицата в СПС – 4154 /четири хиляди сто петдесет и четири/. - Застраховка „КАСКО” за СПС Брой СПС, подлежащи на застраховане по застраховка „КАСКО“ - 1018 /хиляда и осемнадесет/. Забележка: Посочените брой СПС са актуални към датата на обявяване на обществената поръчка и в тях може да настъпи промяна по преценка и съобразно нуждите на Възложителя. ​​​​​​​
Internal identifier: 606002
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Опция за допълнителни дейности: Извън посоченото в настоящата документация количество автомобили, при възникване на необходимост Възложителят ще възлага застрахователно покритие за новопридобити от него автомобили. Предпоставки за прилагане на опцията: под „опция за допълнителни дейности” следва да се разбира прилагане на едностранно право на възложителя (но не и задължение) да възложи допълнително застрахователно покритие за новопридобити от него СПС в срока на действие на застрахователния договор, при договорените финансови условия. Условията за упражняване на опцията са посочени в проекта на договор за възлагане на обществената поръчка, неразделна част от настоящата документация.