627867-2026 - Competition
Bulgaria – Medical equipments – „Доставка и монтаж (където е необходимо) на оборудване на здравни кабинети на територията на Община Созопол“ по обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка и монтаж (където е необходимо) на оборудване на здравни кабинети на територията на Община Созопол“ по обособени позиции
Description: Предмет на обществената поръчката: 1.1.1 Предмет на поръчката: „Доставка и монтаж (където е необходимо) на оборудване на здравни кабинети на територията на Община Созопол“ по обособени позиции: Обособена позиция № 1: „Доставка и монтаж (където е необходимо) на медицинско оборудване“ Обособена позиция №2: „Доставка на оборудване - бяла техника“ 1.1.2. Цел на обществената поръчка Целта на настоящата поръчка е да се осигурят условия за извършване на ранна медицинска грижа и профилактика в населени места, отдалечени от общинския център или трудно достъпни, да се гарантира достъп до качествена педиатрична грижа за децата в общината, чрез доставка на оборудване в здравни кабинети на територията на Община Созопол, като част от дейностите по проект: № BG16FFPR003-2.006-0052 „Нов модел на интегрирана здравна грижа за деца в Югоизточния регион“ който се осъществява с финансовата подкрепа на Програма „Развитие на регионите” 2021-2027 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие“ 1.1.3. Обхват на поръчката В обхвата на настоящата обществена поръчка се предвиждат дейности по доставка, монтаж (където е необходимо) и гаранционна поддръжка на оборудване на здравни кабинети на територията на Община Созопол - Здравна служба в с. Крушевец, Здравна служба в с. Зидарово, Здравна служба в с. Росен и педиатричен кабинет в МЦ „Созопол“. Дейностите в предложението за изпълнение на инвестиция следва да се изпълняват в съответствие с Принципа за ненанасяне на значителни вреди („do no significant harm”/DNSH principle) по смисъла на Регламент (ЕС) 2020/852 на Европейския парламент и на Съвета от 18 юни 2020 година за създаване на рамка за улесняване на устойчивите инвестиции и за изменение на Регламент (ЕС) 2019/2088 (Регламента за таксономията). Във връзка с финансиране по Програма „Развитие на регионите” 2021-2027 г., дейностите в предложението за изпълнение на инвестиция следва да допринасят за екологичния преход, като отчитат шестте екологични цели, заложени в чл. 9 от Регламента за таксономията. Принципът за „ненанасяне на значителни вреди“ трябва да се тълкува по смисъла на чл. 17 от Регламента за таксономията, в който се определя какво представлява „значителна вреда“ за шестте екологични цели, обхванати в него. Пълното описание на артикулите, които следва да бъдат доставени и където е приложимо – монтирани, са подробно описани по вид, количество и технически характеристики в Техническата спецификация, която е неразделна част от настоящата документация.
Internal identifier: 607372
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
Additional classification (cpv): 39700000 Domestic appliances
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Обособена позиция № 1: „Доставка и монтаж (където е необходимо) на медицинско оборудване“
Description: В обхвата на настоящата обществена поръчка се предвиждат дейности по доставка, монтаж (където е необходимо) и гаранционна поддръжка на оборудване на здравни кабинети на територията на Община Созопол - Здравна служба в с. Крушевец, Здравна служба в с. Зидарово, Здравна служба в с. Росен и педиатричен кабинет в МЦ „Созопол“. Дейностите в предложението за изпълнение на инвестиция следва да се изпълняват в съответствие с Принципа за ненанасяне на значителни вреди („do no significant harm”/DNSH principle) по смисъла на Регламент (ЕС) 2020/852 на Европейския парламент и на Съвета от 18 юни 2020 година за създаване на рамка за улесняване на устойчивите инвестиции и за изменение на Регламент (ЕС) 2019/2088 (Регламента за таксономията). Във връзка с финансиране по Програма „Развитие на регионите” 2021-2027 г., дейностите в предложението за изпълнение на инвестиция следва да допринасят за екологичния преход, като отчитат шестте екологични цели, заложени в чл. 9 от Регламента за таксономията. Принципът за „ненанасяне на значителни вреди“ трябва да се тълкува по смисъла на чл. 17 от Регламента за таксономията, в който се определя какво представлява „значителна вреда“ за шестте екологични цели, обхванати в него.
Internal identifier: 607393
Lot: LOT-0002
Title: Обособена позиция №2: „Доставка на оборудване - бяла техника“
Description: В обхвата на настоящата обществена поръчка се предвиждат дейности по доставка и гаранционна поддръжка на оборудване на здравни кабинети на територията на Община Созопол - Здравна служба в с. Крушевец, Здравна служба в с. Зидарово, Здравна служба в с. Росен и педиатричен кабинет в МЦ „Созопол“. Дейностите в предложението за изпълнение на инвестиция следва да се изпълняват в съответствие с Принципа за ненанасяне на значителни вреди („do no significant harm”/DNSH principle) по смисъла на Регламент (ЕС) 2020/852 на Европейския парламент и на Съвета от 18 юни 2020 година за създаване на рамка за улесняване на устойчивите инвестиции и за изменение на Регламент (ЕС) 2019/2088 (Регламента за таксономията). Във връзка с финансиране по Програма „Развитие на регионите” 2021-2027 г., дейностите в предложението за изпълнение на инвестиция следва да допринасят за екологичния преход, като отчитат шестте екологични цели, заложени в чл. 9 от Регламента за таксономията. Принципът за „ненанасяне на значителни вреди“ трябва да се тълкува по смисъла на чл. 17 от Регламента за таксономията, в който се определя какво представлява „значителна вреда“ за шестте екологични цели, обхванати в него.
Internal identifier: 607400
Main classification (cpv): 39700000 Domestic appliances