2. Procedure
Procedure
Title: Energideklarationer
Description: Upphandlingen avser upprättande och uppdatering av energideklarationer för byggnader inom beställarens fastighetsbestånd samt för de fastigheter som beställaren har förvaltningsansvar för. Uppdraget omfattar byggnader av varierande slag, bland annat flerbostadshus, lokaler, samhällsfastigheter och logistikfastigheter.
Internal identifier: 26/3
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71314000 Energy and related services
5. Lot
Lot: LOT-0000