See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Elintarvikehankinnat Sallan kunnan keittiölle 1.1.2027 - 31.12.2029 + optio 1 vuosi
Description: Sallan kunta pyytää tarjousta Sallan koulukeskuksen keittiölle toimitettavista elintarvikkeista ajalle 1.1.2027 - 31.12.2029 + optio 1 vuosi. Hankinta sisältää: 1. Maitotaloustuotteet, voi, juustot ja jäätelöt 2. Kuivatuotteet, mehut, juomat, rasvat ja muut ruoanvalmistustuotteet 3. Pakasteet, tuoretuotteet, hedelmät, säilykkeet ja marjatuotteet 4. Lihat ja muut lihatuotteet, makkarat, leikkeet, sisäelimet ja valmisruoat 5. Leipä ja leipomotuotteet (laktoositon) Tavarantoimitusosoite on Sallan koulukeskuksen keittiö, Kuusamontie 65, 98900 Salla. Elintarvikkeiden viikoittaiset toimituspäivät ovat maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantaina ja lauantai.
Internal identifier: 626649
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
Additional classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Maitotaloustuotteet, voi, juustot ja jäätelöt
Description: Tarkempi kuvaus liiteasiakirjassa
Internal identifier: 1-0
Main classification (cpv): 15500000 Dairy products
Lot: LOT-0002
Title: Kuivatuotteet, mehut, juomat, rasvat ja muut ruoanvalmistustuotteet
Internal identifier: 2-1
Lot: LOT-0003
Title: Pakasteet, tuoretuotteet, hedelmät, säilykkeet ja marjatuotteet
Internal identifier: 3-2
Lot: LOT-0004
Title: Lihat ja muut lihatuotteet, makkarat, leikkeet, sisäelimet ja valmisruoat
Internal identifier: 4-3
Lot: LOT-0005
Title: Leipä ja leipomotuotteet (laktoositon)
Internal identifier: 5-4
Main classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products