2. Procedure
Procedure
Title: Röntgensensorer
Description: Folktandvården och Specialisttandvården i region Halland har behov av nya röntgensensorer under kommande år. Inköp kommer ske löpande, totalt ca 100-150 sensorer.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33130000 Dental and subspecialty instruments and devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134809:Lot:1
Additional classification (cpv): 33111500 Dental X-ray
Options:
Description of the options: Förbrukningsmaterial samt avtalsförlängning.
628171-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter – Röntgensensorer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Röntgensensorer
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 33111500 Tandröntgen
Optioner: