See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Gázelosztó vezeték (gerinc és leágazó) létesítése
Description: Vállalkozási keretszerződés az ajánlatkérő működési területén található különböző átmérőjű, anyagú és nyomásfokozatú gázelosztóvezeték (gerinc és leágazó) – (különösen a nyomásszabályozó állomások és korrózióvédelmi rendszerek) építési, valamint egyéb gázhálózathoz kapcsolódó munkáinak (hegesztett kötésekkel készült, alépítményi és felépítményi munkarészeket egyaránt tartalmazó, műszaki vizsgálat, geodéziai bemérés) megvalósítása tervezéssel együtt, vagy az Ajánlatkérő által az egyedi megrendelések során szolgáltatott tervdokumentáció szerint. Utólagos leágazó létesítés esetén a már meglévő (üzemelő) gázelosztóvezetékről utólagosan építendő, különböző átmérőjű, anyagú és nyomásfokozatú, leágazó vezeték létesítési munkáinak (alépítmény, felépítmény, műszaki vizsgálat, geodéziai bemérés) megvalósítása tervezéssel együtt, vagy az Ajánlatkérő által az egyedi megrendelések során szolgáltatott tervdokumentáció szerint. A fentieken kívül meglévő (üzemelő) elosztóvezeték környezetében, vagy új elosztóvezeték létesítéséhez szükséges alépítményi (burkolatbontás, földmunka, befejező munkák, ideiglenes melléklétesítmények stb.) munkák végzése.
Internal identifier: EKR001857672025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: A Kbt. 76. § (2) bekezdés c) pont szerinti legjobb ár-érték arányú értékelési szempont. BT-70, OPT-060 (III.4.7.) pont folytatása karakterkorlátozás miatt: 3. A szerződés Munkabiztonsági, Környezetvédelmi előírások EBK (Egészség Biztonság Környezet) megszegése esetén járó szankciók a szerződéstervezet és melléklete szerint. 4. Jótállás: Vállalkozót a szerződéses feladatai hibátlan teljesítéséért jótállási kötelezettség terheli. A jótállási időszak a teljesítési igazolás keltétől számított a gázelosztó vezetékre 12 (tizenkettő) hónap, burkolt utakra a mindenkor hatályos jogszabályi előírás alapján (az eljárást megindító hirdetmény feladásának időpontjában 36 (harminchat) hónap, illetve a jogszabály által kötelezően előírt jótállás esetében az abban rögzített időtartam. Kötelező alkalmassági idő: 12/1988 (XII.27) ÉVM-IpM-KM-MÉM-KVM együttes rendelet szerinti 5, illetve 10 év.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231220 Construction work for gas pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Északi Gázüzem
Description: Vállalkozási keretszerződés az ajánlatkérő Északi Gázüzem működési területén található különböző átmérőjű, anyagú és nyomásfokozatú PE vagy acél anyagú gázelosztó vezeték (gerinc és leágazó) (különösen a nyomásszabályozó állomások és korrózióvédelmi rendszerek) építési és egyéb gázhálózathoz kapcsolódó munkáinak (hegesztett kötésekkel készült, alépítményi és felépítményi munkarészeket egyaránt tartalmazó, műszaki vizsgálat, geodéziai bemérés) megvalósítására tervezéssel együtt, vagy megvalósítása az ajánlatkérő által az egyedi megrendelések során szolgáltatott tervdokumentáció alapján. Utólagos leágazó létesítés esetén a már meglévő (üzemelő) gázelosztóvezetékről utólagosan építendő, különböző átmérőjű, anyagú és nyomásfokozatú, leágazó vezeték létesítési munkáinak (alépítmény, felépítmény, műszaki vizsgálat, geodéziai bemérés) megvalósítása tervezéssel együtt, vagy megvalósítása az ajánlatkérő által szolgáltatott tervdokumentáció szerint. Ajánlatkérő jogosult az elkészült leágazó elosztó vezeték rákötési és gáz alá helyezési munkálatai elvégzését is megrendelni a nyertes ajánlattevőtől. A fentieken kívül meglévő (üzemelő) elosztóvezeték környezetében, illetve új elosztóvezeték létesítéséhez szükséges alépítményi (burkolatbontás, földmunka, befejező munkák, ideiglenes melléklétesítmények, stb.) munkák végzése. Az elvégzendő munkák munkanemei: 1. Burkolatbontási munkák 2. Alépítményi, földmunkák, fúrás, sajtolás, csőroppantás 3. Burkolat helyreállítás 4. Munkaterület elhatárolási, forgalomtechnikai elemek, tevékenységek 5. Vegetáció védelmi, és irtási munkák 6. Felépítmény, PE csövek, PE idomok 7. PE hegesztési, és vezetéktisztítási munkák 8. Felépítmény, acélcsövek, acélidomok, szigetelések 9. Acél hegesztési, elbontási, vezeték tisztítási munkák 10. Felépítmény, elzáró szerelvények, egyéb szerelvények, csapszekrények 11. Felépítmény, nyomvonal jelölés, védőcső, szaglócső, távtartó 12. Gáznyomásszabályozó telepítés alépítményi munkái 13. Egyéb, a vezetéképítéssel összefüggő tételek 14. Aktív korrózióvédelem 15. Gázelosztó vezetékek és tartozékaik tervezése 16. Nyomásszabályozó állomás tervezésére vonatkozó tételek 17. Korrózióvédelem tervezési tételei 18. Forgalomtechnikai tervezés tételei 19. Elosztóvezetékek tervezés kiegészítő tételei 20. Gázelosztó vezetékek tervezéséhez kapcsolódó szaktervezői tételek 21. Kiviteli terv aktualizálás, áttervezés tételei 22. Gázelosztó vezeték tervezéséhez kapcsolódó vezetékjogi, használati jogi, és a szakértői tételek 23. Új leágazó elosztó vezeték tervezés Részletesen az Ártáblázatban és a műszaki leírásban. Alépítményi munkarészek alatt a bontáshoz, földmunkához és a helyreállításhoz (burkolatok is) kapcsolódó munkarészeket kell érteni. Felépítményi munkarészek alatt a gázelosztó vezeték, illetve gázelosztó hálózati nyomásszabályozó állomás építési, telepítési munkarészeket kell érteni. Felépítményi munkarészek megvalósulhatnak gázelosztó vezeték nyílt árkos építésével vagy feltárás nélküli vezetéképítéssel (azaz gázelosztó vezeték csőbehúzásos, csőbéleléses irányított fúrással, és/vagy csősajtolással történő beépítésével). Nyertes Ajánlattevő kötelezettségét képezi az által elvégzett gázvezeték építési munkák tekintetében a jótállási időn belül a jótállási kötelezettség teljesítése első sorban a hiba kijavítása útján. Területek: Északi Gázüzemhez tartozó szolgáltatási területek (Győri, Tatabányai, Szombathelyi, Soproni Üzemegységek) Az üzemegységekhez tartozó települések listáját a közbeszerzési dokumentáció tartalmazza. Az eljárás keretszerződés megkötésére irányul, a keretösszeg: nettó 810.000.000,- Ft Előző időszak tapasztalatai alapján a kivitelezési munkák várható mennyisége a szerződés időtartama alatt: 14.000 fm Előző időszak tapasztalatai alapján tervezési feladatokat is tartalmazó feladatok várható volumene a szerződés időtartama alatt a keretösszeg 10%-a. Egy időben megvalósítandó kivitelezési munkákat tartalmazó egyedi szerződések várható nagyságrendje: 10.000 fm Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az Ártáblázatban megadott mennyiségek tájékoztató jellegűek, a mennyiségek Ártáblázat szerinti megbontásban történő lehívására Ajánlatkérő nem vállal kötelezettséget, attól ajánlatkérő a keretszerződés teljesítése során eltérhet. Ajánlatkérő a keretszerződés időtartama alatt a keretösszeg erejéig jogosult egyedi megrendelések kibocsátására az Ártáblázatban meghatározott tételek vonatkozásában. Ajánlatkérő a teljes keretösszeg 70%-ára vállal lehívási kötelezettséget. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az itt megadott mennyiség (fm) tájékoztató jellegű, azoktól ajánlatkérő a keretszerződés teljesítése során eltérhet. Ajánlatkérő a keretszerződés keretösszegének terhére a szerződésben megjelölt munkákból tetszőleges arányban és mennyiségben adhat ki megrendeléseket a nyertes ajánlattevőnek. A keretösszeg terhére ajánlatkérő a dokumentációban részletezett, ártáblázatban megjelölésre került munkákból tetszőleges mennyiségben lehívásokat (megrendeléseket) kezdeményezhet. Ajánlatkérő egyidejűleg több egyedi megrendelés kibocsátására is jogosult. A 321/2015. (X. 30.) Korm.rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra való hivatkozás esetén a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok Közbeszerzési műszaki leírás c. dokumentum és kapcsolódó mellékletei tartalmazzák.
Internal identifier: EKR001857672025/1
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45231100 General construction work for pipelines, 71322200 Pipeline-design services, 76100000 Professional services for the gas industry
Options:
Description of the options: Ajánlatkérő 90.000.000 Ft opciós keretösszeget határoz meg. Az opciós keretösszeg igénybevétele a 12 hónapos határozott időtartam ill. a szerződés hosszabbítás esetén a meghosszabbított időtartam lejártát megelőzően bármikor jogosult Ajánlatkérő, melyről egyoldalú nyilatkozattal írásban tájékoztatja nyertes Ajánlattevőt. Az opció lehívása Ajánlatkérő döntése. Az opció lehívására abban az esetben kerül sor, ha a keretszerződés időbeli hatályának - ideértve a meghosszabbítással érintett időszakot is – lejárta előtt ha a műszaki leírásban az opció tekintetében megadott teljesítési helyen szükséges a feladat ellátás. Az opció keretében kizárólag a dokumentációban részletezett, ártáblázatban megjelölésre került munkák hívhatóak le. Az opciós kivitelezési munkák várható mennyisége a szerződés időtartama alatt: 2640 fm Az opciós tervezési munkákat is tartalmazó feladatok várható volumene a szerződés időtartama alatt: az opciós keretösszeg 10%-a. Egyidőben megvalósítandó kivitelezési munkákat tartalmazó opciós megrendelések várható nagyságrendje: 1885 fm.
Lot: LOT-0002
Title: Déli és Keleti Gázüzem
Description: Vállalkozási keretszerződés az ajánlatkérő Déli és Keleti Gázüzem működési területén található különböző átmérőjű, anyagú és nyomásfokozatú PE vagy acél anyagú gázelosztó vezeték (gerinc és leágazó) (különösen a nyomásszabályozó állomások és korrózióvédelmi rendszerek) építési és egyéb gázhálózathoz kapcsolódó munkáinak (hegesztett kötésekkel készült, alépítményi és felépítményi munkarészeket egyaránt tartalmazó, műszaki vizsgálat, geodéziai bemérés) megvalósítására tervezéssel együtt, vagy megvalósítása az ajánlatkérő által az egyedi megrendelések során szolgáltatott tervdokumentáció alapján. Utólagos leágazó létesítés esetén a már meglévő (üzemelő) gázelosztóvezetékről utólagosan építendő, különböző átmérőjű, anyagú és nyomásfokozatú, leágazó vezeték létesítési munkáinak (alépítmény, felépítmény, műszaki vizsgálat, geodéziai bemérés) megvalósítása tervezéssel együtt, vagy megvalósítása az ajánlatkérő által szolgáltatott tervdokumentáció szerint. Ajánlatkérő jogosult az elkészült leágazó elosztó vezeték rákötési és gáz alá helyezési munkálatai elvégzését is megrendelni a nyertes ajánlattevőtől. A fentieken kívül meglévő (üzemelő) elosztóvezeték környezetében, illetve új elosztóvezeték létesítéséhez szükséges alépítményi (burkolatbontás, földmunka, befejező munkák, ideiglenes melléklétesítmények, stb.) munkák végzése. Az elvégzendő munkák munkanemei: 1. Burkolatbontási munkák 2. Alépítményi, földmunkák, fúrás, sajtolás, csőroppantás 3. Burkolat helyreállítás 4. Munkaterület elhatárolási, forgalomtechnikai elemek, tevékenységek 5. Vegetáció védelmi, és irtási munkák 6. Felépítmény, PE csövek, PE idomok 7. PE hegesztési, és vezetéktisztítási munkák 8. Felépítmény, acélcsövek, acélidomok, szigetelések 9. Acél hegesztési, elbontási, vezeték tisztítási munkák 10. Felépítmény, elzáró szerelvények, egyéb szerelvények, csapszekrények 11. Felépítmény, nyomvonal jelölés, védőcső, szaglócső, távtartó 12. Gáznyomásszabályozó telepítés alépítményi munkái 13. Egyéb, a vezetéképítéssel összefüggő tételek 14. Aktív korrózióvédelem 15. Gázelosztó vezetékek és tartozékaik tervezése 16. Nyomásszabályozó állomás tervezésére vonatkozó tételek 17. Korrózióvédelem tervezési tételei 18. Forgalomtechnikai tervezés tételei 19. Elosztóvezetékek tervezés kiegészítő tételei 20. Gázelosztó vezetékek tervezéséhez kapcsolódó szaktervezői tételek 21. Kiviteli terv aktualizálás, áttervezés tételei 22. Gázelosztó vezeték tervezéséhez kapcsolódó vezetékjogi, használati jogi, és a szakértői tételek 23. Új leágazó elosztó vezeték tervezés Részletesen az Ártáblázatban és a műszaki leírásban. Alépítményi munkarészek alatt a bontáshoz, földmunkához és a helyreállításhoz (burkolatok is) kapcsolódó munkarészeket kell érteni. Felépítményi munkarészek alatt a gázelosztó vezeték, illetve gázelosztó hálózati nyomásszabályozó állomás építési, telepítési munkarészeket kell érteni. Felépítményi munkarészek megvalósulhatnak gázelosztó vezeték nyílt árkos építésével vagy feltárás nélküli vezetéképítéssel (azaz gázelosztó vezeték csőbehúzásos, csőbéleléses irányított fúrással, és/vagy csősajtolással történő beépítésével). Nyertes Ajánlattevő kötelezettségét képezi az által elvégzett gázvezeték építési munkák tekintetében a jótállási időn belül a jótállási kötelezettség teljesítése első sorban a hiba kijavítása útján. Területek: Déli Gázüzemhez tartozó szolgáltatási területek (Kecskeméti, Szabadszállási. Bajai, Kiskunhalasi Üzemegységek) Keleti Gázüzemhez tartozó szolgáltatási területek (Szegedi, Szentesi, Szeghalmi, Békéscsabai Üzemegységek) Az üzemegységekhez tartozó települések listáját a közbeszerzési dokumentáció tartalmazza. Az eljárás keretszerződés megkötésére irányul, a keretösszeg: nettó 900.000.000,- Ft. Előző időszak tapasztalatai alapján a kivitelezési munkák várható mennyisége a szerződés időtartama alatt: 24.000 fm Előző időszak tapasztalatai alapján tervezési feladatokat is tartalmazó feladatok várható volumene a szerződés időtartama alatt a keretösszeg 10%-a. Egy időben megvalósítandó kivitelezési munkákat tartalmazó egyedi szerződések várható nagyságrendje: 15.000 fm Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az Ártáblázatban megadott mennyiségek tájékoztató jellegűek, a mennyiségek Ártáblázat szerinti megbontásban történő lehívására Ajánlatkérő nem vállal kötelezettséget, attól ajánlatkérő a keretszerződés teljesítése során eltérhet. Ajánlatkérő a keretszerződés időtartama alatt a keretösszeg erejéig jogosult egyedi megrendelések kibocsátására az Ártáblázatban meghatározott tételek vonatkozásában. Ajánlatkérő a teljes keretösszeg 70%-ára vállal lehívási kötelezettséget. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az itt megadott mennyiség (fm) tájékoztató jellegű, azoktól ajánlatkérő a keretszerződés teljesítése során eltérhet. Ajánlatkérő a keretszerződés keretösszegének terhére a szerződésben megjelölt munkákból tetszőleges arányban és mennyiségben adhat ki megrendeléseket a nyertes ajánlattevőnek. A keretösszeg terhére ajánlatkérő a dokumentációban részletezett, ártáblázatban megjelölésre került munkákból tetszőleges mennyiségben lehívásokat (megrendeléseket) kezdeményezhet. Ajánlatkérő egyidejűleg több egyedi megrendelés kibocsátására is jogosult. A 321/2015. (X. 30.) Korm.rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra való hivatkozás esetén a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok Közbeszerzési műszaki leírás c. dokumentum és kapcsolódó mellékletei tartalmazzák.
Internal identifier: EKR001857672025/2
Description of the options: Ajánlatkérő 100.000.000 Ft opciós keretösszeget határoz meg. Az opciós keretösszeg igénybevétele a 12 hónapos határozott időtartam ill. a szerződés hosszabbítás esetén a meghosszabbított időtartam lejártát megelőzően bármikor jogosult Ajánlatkérő, melyről egyoldalú nyilatkozattal írásban tájékoztatja nyertes Ajánlattevőt. Az opció lehívása Ajánlatkérő döntése. Az opció lehívására abban az esetben kerül sor, ha a keretszerződés időbeli hatályának - ideértve a meghosszabbítással érintett időszakot is – lejárta előtt ha a műszaki leírásban az opció tekintetében megadott teljesítési helyen szükséges a feladat ellátás. Az opció keretében kizárólag a dokumentációban részletezett, ártáblázatban megjelölésre került munkák hívhatóak le. Az opciós kivitelezési munkák várható mennyisége a szerződés időtartama alatt: 2940 fm Az opciós tervezési munkákat is tartalmazó feladatok várható volumene a szerződés időtartama alatt: az opciós keretösszeg 10%-a. Egyidőben megvalósítandó kivitelezési munkákat tartalmazó opciós megrendelések várható nagyságrendje: 2100 fm.