629238-2026 - Competition
Sweden – Laboratory services – Isoflavoner i sojaprodukter
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Isoflavoner i sojaprodukter
Description: Livsmedelsverket upphandlar analystjänster för undersökning av fytoöstrogener i livsmedelsprover. Halter av isoflavoner, en grupp fytoöstrogener, ska analyseras i ett urval av livsmedel som säljs i svenska butiker.
Internal identifier: 2026/02761
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71900000 Laboratory services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Isoflavoner i sojaprodukter
629238-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorietjänster – Isoflavoner i sojaprodukter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIsoflavoner i sojaprodukter
Intern identifierare2026/02761
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71900000 Laboratorietjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareIsoflavoner i sojaprodukter