2. Procedure
Procedure
Title: Verksamhetssystem för avfalls- och renhållningshantering
Description: Upphandlingen avser ett verksamhetssystem för avfallshämtningsadministration med tillhörande digital fordonslösning som ska stödja Sysavs hantering av avfallshämtningsabonnemang, ruttplanering, avfallshämtning, slamtömning, fakturering och kundservice. Leveransen kan omfatta licenser, implementation, integrationer, support, underhåll, vidareutveckling och avveckling av systemet. Den slutliga omfattningen kommer att fastställas i dialogfasen och preciseras i det kommande upphandlingsunderlaget.
Internal identifier: 2026-009
Type of procedure: Competitive dialogue
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 72220000 Systems and technical consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 2026-009
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000