2. Procedure
Procedure
Title: Echipamente tehnica de calcul pentru simulare avansata infrastructura de cercetare
Description: FFurnizare AUTOMOTIVE SYSTEMS SMART ENERGY EFFICIENT TRANSDUCERS INNOVATION ACROSS VALUE CHAIN ASSET IXC - UTCN -PIIEC ME/CT – PARTICIPANȚI DIRECȚI ”finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență Specificațiile tehnice care indică o anumită origine, sursă, producție, un procedeu special, o marcă de fabrică sau de comerț, un brevet de invenție, o licență de fabricare sunt menționate doar pentru identificarea cu ușurință a tipului de produs și nu are ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse, aceste specificații vor fi considerate ca având mențiunea ”sau echivalent” cu excepția situației unde se specifică altceva. Se vor achizitiona urmatoarele produse: Lot 1. Stații de lucru portabile - 22buc Lot 2. Stație de lucru - 1 buc Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere ale ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere ale ofertelor este de 18 zile. Valoarea estimata fara TVA : 581.682,90 Moneda: RON Alte valori: Valoarea garantiei de participare –Lot 1- 4.066 RON , Lot 2- 1.750 RON Echipamente tehnica de calcul pentru simulare avansata infrastructura de cercetare: Nr. crt. Denumire Cantitate (bucăți) Preț unitar Valoare totală (RON fără TVA) (RON fără TVA) 1. Stații de lucru portabile 22 18.481,95 406.602,90 2. Stație de lucru 1 175.080, 00 175.080,00 TOTAL 581.682,90
Internal identifier: 4288306_2026_PAAPD1637730
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30211100 Super computer
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Stații de lucru portabile
Description: Lot 1 – Stații de lucru portabile –22 buc, conform caietului de sarcini
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 30213100 Portable computers
Lot: LOT-0002
Title: Stație de lucru
Description: Lot 2 – Stație de lucru – 1 buc. conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 48822000 Computer servers