See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Materiale Sanitare 1 - 2026
Description: Obiectul contractului constă în furnizarea de materiale sanitare, conform caietului de sarcini, prin încheierea unui acord-cadru cu o durată de 48 de luni. Acesta se va încheia cu primii trei operatori economici clasați pe locurile 1, 2 și 3, ale căror oferte admisibile au obținut cele mai bune punctaje în baza criteriului de atribuire menționat la secțiunea II.2.5 din fișa de date. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare, care au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, în a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4278728_2026_PAAPD1636347
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33122000 Ophthalmology equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: BISTURIU ( CUTITE) OFTALMOLOGIC 1.2
Description: Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata acordului cadru, precum și ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului cadru, se regăsesc în caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33141410 Wire-cutter and bistoury
Lot: LOT-0002
Title: BISTURIU (CUTITE) OFTALMOLOGIC 2.2
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: CANULE 27G
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 33141220 Cannulae
Lot: LOT-0004
Title: CANULE 25G X 7/8 (0.5 X 22 MM)
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: CANULE DE HIDRODISECTIE
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: CANULE VISCOELASTIC
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: CARTUS PENTRU IMPLANTARE CRISTALIN JOHNSON
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: CARTUS PENTRU IMPLANTARE CRISTALIN ALCON D
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: CARTUS PENTRU IMPLANTARE CRISTALIN ALCON C
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: CASETE ADAPTIVE FLUIDICS INFUSION
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: CONTRAST BLUE AUROBLUE
Internal identifier: 11
Main classification (cpv): 33730000 Eye care products and corrective lenses
Lot: LOT-0012
Title: INJECTOR VISCOJECT 2.2
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: SERINGA VASCOELASTIC 1,6 %
Internal identifier: 13
Main classification (cpv): 33692500 Injectable solutions
Lot: LOT-0014
Title: SERINGA VASCOELASTIC 3.0%
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: SERINGA VASCOELASTICA METILCELULOZA
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: TAMPOANE ABSORBANTE SPEARS
Internal identifier: 16
Main classification (cpv): 33141116 Dressing packs
Lot: LOT-0017
Title: VITREOTOM 23 G
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: PROTEZA PENTRU BY-PASS FEMURO-POPLITEU PROXIMAL DE DACRON- NR 6
Internal identifier: 18
Main classification (cpv): 33184200 Vascular prostheses
Lot: LOT-0019
Title: PROTEZA PENTRU BY-PASS FEMURO-POPLITEU PROXIMAL DE DACRON- NR 7
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: PROTEZA PENTRU BY-PASS FEMURO-POPLITEU PROXIMAL DE DACRON- NR 8
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: PROTEZA PENTRU BY-PASS FEMURO-POPLITEU PROXIMAL CU IONI DE ARGINT- NR 6
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: PROTEZA PENTRU BY-PASS FEMURO-POPLITEU PROXIMAL CU IONI DE ARGINT - NR 7
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: PROTEZA PENTRU BY-PASS FEMURO-POPLITEU PROXIMAL CU IONI DE ARGINT - NR 8
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: PROTEZA PENTRU BY-PASS FEMURO-POPLITEU INFRAGENICULAT NR 6
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: PROTEZA PENTRU BY-PASS FEMURO-POPLITEU INFRAGENICULAR NR 7
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: PROTEZA PENTRU BY-PASS AORTO-BIFEMURAL CU DACRON COLAGENAT
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: PROTEZA PENTRU BY-PASS AORTO-BIFEMURAL CU DACRON ARGINTAT
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: SONDA FOGARTY
Internal identifier: 28
Main classification (cpv): 33141210 Balloon catheters
Lot: LOT-0029
Title: BENZI RETRACTANTE (VESSEL LOOPS)
Internal identifier: 29
Main classification (cpv): 33169000 Surgical instruments
Lot: LOT-0030
Title: SET INDEFLATOR ANNTOM
Internal identifier: 30
Main classification (cpv): 42122000 Pumps
Lot: LOT-0031
Title: CATETER SILHOUETTE PENTRU POMPE 720 G
Internal identifier: 31
Main classification (cpv): 42122410 Pumps for medical use
Lot: LOT-0032
Title: POD CONSUMABILE PENTRU POMPA INSULET OMNIPOD DASH
Internal identifier: 32
Main classification (cpv): 33195000 Patient-monitoring system
Lot: LOT-0033
Title: SENZORI SIMPLERA SISTEMUL DE MONITORIZARE A GLICEMIE
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: SENZORI DE MONITORIZARE GLICEMICA A POMPEI AUGMENTATE SI HCL
Internal identifier: 34
Main classification (cpv): 35125100 Sensors
Lot: LOT-0035
Title: TRANSMITATOR POMPA AUGEMNTATA SI HCL
Internal identifier: 35