2. Procedure
Procedure
Title: Tvätteritjänster Hallstahammar
Description: Uppdraget avser tvätteritjänster av kundägda textilier och omfattar bland annat hämtning, tvättning och leverans av textiler.
Internal identifier: ÄN 2026/59
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98310000 Washing and dry-cleaning services
Additional classification (cpv): 98311000 Laundry-collection services, 98311100 Laundry-management services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1889622-0
Lot: LOT-0002
Title: Sanningsförsäkran - Uteslutning och kvalificering av anbudsgivare
Description: Anbudsgivare lämnar anbud genom att intyga att denne inte berörs av någon av de uteslutningsgrunder som framgår av 13 kap. 1-3 §§ LOU. Anbudsgivare som lämnar anbud genom sanningsförsäkran ska inte fylla i del "Egenförsäkran (ESPD)".
Internal identifier: 1889623-1