See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Politechniki Krakowskiej
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Politechniki Krakowskiej, zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części (zadania) nr 1-5. 2. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: • produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; • produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp.
Internal identifier: KZKN-2/021/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1.Zamawiający informuje, że na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, dokona w pierwszej kolejności badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający informuje, że Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć Jednolity europejski dokument zamówienia – JEDZ. 2. Do spraw nieuregulowanych w SWZ mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. roku Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 973 ze zm.) oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie. W zakresie nieuregulowanym przez ww. akty prawne stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 2025 r. poz. 1071 z późn. zm.). 3. Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty: 1 Formularz oferty i Wykaz elementów ICT objętych ofertą Wypełniony i podpisany formularz oferty – wg Załącznika nr 2 do SWZ. Wykonawca składa również wraz z formularzem oferty wypełniony i podpisany „Wykaz elementów ICT objętych ofertą”, sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 A do SWZ – Wykaz elementów ICT objętych ofertą, odpowiednio dla części (zadania) nr 1, 2, 3 i 4. Wykaz ten stanowi integralną część oferty i służy identyfikacji produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT objętych ofertą lub wykorzystywanych do realizacji zamówienia. Brak uzupełnienia i przekazania Formularza ofertowego i Wykazu elementów ICT objętych ofertą, skutkował będzie odrzuceniem oferty. 2 Oświadczenie Wykonawcy złożone na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia stanowiące wstępne potwierdzenie spełniania na dzień składania ofert warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia -załącznik nr 3 do SWZ. 3 Oświadczenie Wykonawcy dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia – wg Załącznika nr 4 do SWZ 4 jeśli dotyczy - zobowiązanie podmiotów, na zdolnościach lub sytuacji których Wykonawca polega, do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów – załącznik nr 9 do SWZ. 5 jeśli dotyczy - dokument ”Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia” podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzający brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby- załącznik nr 3 do SWZ. 6 jeśli dotyczy - oświadczenie dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia podmiotu udostępniającego zasoby – wg Załącznika nr 4 do SWZ. 7 jeśli dotyczy – oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – wg Załącznika 10 do SWZ. 8 Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy – jeżeli dotyczy Upoważnienie osób podpisujących ofertę wynikać musi bezpośrednio z dokumentów dołączonych do oferty. Jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentów rejestrowych (KRS, CEiDG lub innego właściwego rejestru), to do oferty należy dołączyć inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy. 9 Wadium W przypadku wadium wnoszonego w innej formie niż pieniężna, oryginał dokumentu podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez jego wystawcę musi zostać złożony wraz z ofertą. 4. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw do wykluczenia oraz w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu: 1 Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2 Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714 z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej - wg Załącznika nr 5 do SWZ, wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. 3 Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy wg Załącznika nr 6 do SWZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu za-kłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, e) art. 109 ust. 1 pkt 5-10 ustawy, e) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014, f) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 4 Wykaz dostaw (zadanie od nr 1 do nr 4) - załącznik nr 8 do SWZ. 5. Jeżeli Wykonawca dobrowolnie załączy do oferty podmiotowe środki dowodowe, Zamawiający w ramach badania ofert dokona ich analizy i oceny. Potraktuje je jako: - podmiotowe środki dowodowe, które Zamawiający już posiada w rozumieniu art. 126 ust. 3 ustawy Pzp i wezwie jedynie do potwierdzenia ich aktualności.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30213100 Portable computers
Additional classification (cpv): 30214000 Workstations, 30200000 Computer equipment and supplies
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Politechniki Krakowskiej dla części (zadania) nr 1
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Politechniki Krakowskiej, zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części (zadania) nr 1 : Temat: Dostawa laptopów wraz z oprogramowaniem Wspólny Słownik Zamówień: 30213100-6 - Komputery przenośne Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa: - laptopów profesjonalnych 14” w ilości 164 sztuk, - laptopów profesjonalnych 15,6’’ w ilości 209 sztuk.
Internal identifier: KZKN-2/021/2026 dla części (zadania) nr 1
Lot: LOT-0002
Title: Sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Politechniki Krakowskiej dla części (zadania) nr 2
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Politechniki Krakowskiej, zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części (zadania) nr 2 : Temat: Dostawa laptopów wraz z oprogramowaniem Wspólny Słownik Zamówień: 30213100-6 - Komputery przenośne Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa: - laptopów obliczeniowych 16” w ilości 102 sztuk, - laptopów graficznych 16’’ w ilości 117 sztuk.
Internal identifier: KZKN-2/021/2026 dla części (zadania) nr 2
Lot: LOT-0003
Title: Sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Politechniki Krakowskiej dla części (zadania) nr 3
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Politechniki Krakowskiej, zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części (zadania) nr 3 : Temat: Dostawa komputerów profesjonalnych wraz z oprogramowaniem Wspólny Słownik Zamówień: 30214000-2 Stacje robocze Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputerów profesjonalnych typu SFF w ilości 178 sztuk.
Internal identifier: KZKN-2/021/2026 dla części (zadania) nr 3
Main classification (cpv): 30214000 Workstations
Lot: LOT-0004
Title: Sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Politechniki Krakowskiej dla części (zadania) nr 4
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Politechniki Krakowskiej, zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części (zadania) nr 4 : Temat: Dostawa komputerów specjalistycznych i laboratoryjnych Wspólny Słownik Zamówień: 30214000-2 Stacje robocze Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa: - komputerów specjalistycznych w ilości 672 sztuk, - komputerów obliczeniowych w ilości 292 sztuk.
Internal identifier: KZKN-2/021/2026 dla części (zadania) nr 4
Lot: LOT-0005
Title: Sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Politechniki Krakowskiej dla części (zadania) nr 5
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Politechniki Krakowskiej, zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części (zadania) nr 5 : Temat: Dostawa urządzeń peryferyjnych Wspólny Słownik Zamówień: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa następujących urządzeń peryferyjnych i akcesoriów: - klawiatura przewodowa USB w ilości 969 sztuk, - mysz przewodowa USB w ilości 1073 sztuk, - zestaw bezprzewodowy klawiatury i myszy w ilości 438 sztuk, - mysz bezprzewodowa w ilości 407 sztuk, - Dysk SSD 2,5" SATA 500 GB – 70 sztuk, - Dysk SSD M.2 NVMe 500 GB – 77 sztuk, - Zasilacz ATX – 45 sztuk, - Torba do laptopa 14" – 144 sztuk, - Torba do laptopa 16" – 227 sztuk, - Torba na laptopa 15,6” – 109 sztuk, - Bateria akumulatorowa AA – 303 sztuk, - Bateria akumulatorowa AAA – 429 sztuk, - Ładowarka do akumulatorów – 101 sztuk, - Urządzenie sterujące prezentacją – 127 sztuk, - Listwa zasilająca 5 gniazd – 297 sztuk, - Przewód HDMI – HDMI 3 m – 251 sztuk, - Przewód HDMI – HDMI 5 m – 67 sztuk, - Przewód DVI – DVI 1,8 m – 31 sztuk, - Przewód Display Port – Mini Display Port 2 m – 12 sztuk, - Przewód Display Port – Display Port 2 m – 42 sztuk, - Przewód Display Port – HDMI 1,8 m – 39 sztuk, - Przewód HDMI – DVI-D 1,8 m – 33 sztuk, - Przewód Patchcord UTP 5e 5 m – 315 sztuk, - Przewód Patchcord FTP 2 m – 258 sztuk, - Adapter HDMI-VGA – 65 sztuk, - Adapter USB 3.0-RJ45 – 118 sztuk, - Adapter USB-C – HDMI/VGA/RJ-45/USB 3.0 – 197 sztuk, - Słuchawki stereo USB z mikrofonem – 182 sztuk, - Zasilacz UPS rack 1100 VA – 63 sztuk, - Głośniki multimedialne – 88 sztuk, - Kamera internetowa – 117 sztuk.
Internal identifier: KZKN-2/021/2026 dla części (zadania) nr 5
Main classification (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies