629855-2026 - Competition
Poland – Dairy products – Dostawa nabiału i artykułów nabiałowych dla Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa nabiału i artykułów nabiałowych dla Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.
Description: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy nabiału i artykułów nabiałowych dla Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony i opisany w Tabeli do Formularza ofertowego, stanowiącej Załącznik nr 1a do SWZ.
Internal identifier: 14/SGMiŻ/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy p.z.p., w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy. 2. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p.z.p. 3. Termin związania ofertą wynosi 90 dni i upływa w dniu 12.01.2027 r. Pierwszym dniem związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert. 4. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy p.z.p., art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) nr 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. nr L z 2025 r., tom 2033). 5. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert oraz oświadczeń, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zapewnionych przez Platformę eZamawiający, zapewniającą obsługę procesu udzielania zamówień publicznych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, zwaną dalej „Platformą”. Platforma jest dostępna pod adresem: https://biosg.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl. Aby złożyć ofertę Wykonawca musi utworzyć konto na stronie https://oneplace.marketplanet.pl za pomocą przycisku „Załóż konto za darmo”. Po zalogowaniu się i wypełnieniu formularza rejestracyjnego należy go wysłać do weryfikacji. Konto zostanie aktywowane w ciągu max 6 godz. roboczych. Po zalogowaniu się i przejściu do wybranego postępowania, w prawym górnym rogu znajduje się przycisk „Przystąp do postępowania”. Kliknięcie kafelka „INFORMACJE I DOKUMENTY” spowoduje przeniesienie Wykonawcy do sekcji „Informacje ogólne oraz dokumenty zamówienia”, w którym Wykonawca pobiera załączniki do oferty. Następnie Wykonawca w sekcji „Przygotowanie oferty” dodaje podpisane przez osoby umocowane kwalifikowanym podpisem elektronicznym dokumenty wymienione w Rozdziale X Sekcja A SWZ. Po uzupełnieniu wszystkich elementów sekcji „Przygotowanie oferty” należy ją przesłać pomocą przycisku „Złóż ofertę”. Szczegółowe informacje dotyczące nawigacji po Platformie, w szczególności sposobu zakładania konta, przygotowania, składania i sprawdzania oferty, konfiguracji stanowiska pod podpis oraz podpisywania dokumentów, a także korespondencji między Zamawiającym a Wykonawcą na Platformie, znajdują się na stronie internetowej Platformy pod adresem:https://biosg.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clientName=BIOSG&USER_MENU_HOVER=publicFilesList. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego tel. +48 22 2572223, e-mail: oneplace@marketplanet.pl. Wymagania techniczne: stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s na komputer; komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta; zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie pdf. Wymagania sprzętowo-aplikacyjne w zakresie podpisywania podpisem kwalifikowanym: włączona w przeglądarce obsługa JavaScript; zainstalowane na komputerze środowisko uruchomieniowe ORACLE JAVA (dla systemu Windows – wersji 32 oraz 64 bitowej – do pobrania ze strony producenta w sekcji Java SE Runtime Environment 8u202 – Windows x86 Offline oraz Windowsx64, dla systemu Mac - do pobrania ze strony producenta w sekcji Java SE Development Kit 8u202 – Mac OS X x64; alternatywnie do oprogramowania ORACLE – JAVA w wersji OpenJDK); zainstalowana aplikacja Szafir Host; podłączony lub wbudowany w komputer czytnik kart podpisu elektronicznego. W zależności od formatu kwalifikowanego podpisu (PAdES, XAdES) i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) Wykonawca zamieszcza na Platformie uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z „wszytym podpisem” (typ wewnętrzny), przy czym: dokumenty w formacie „pdf” powinny być podpisane formatem PAdES; dokumenty w formacie innym niż „pdf” powinny być podpisane formatem XAdES. Wykonawca powinien pamiętać, aby plik z podpisem przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym. Jeżeli dołączony dokument podpisany jest podpisem zewnętrznym (tzn. do pliku podpisanego tworzy się dodatkowy plik podpisu) i dokonana zostanie jakakolwiek zmiana tego dokumentu (np. zmiana treści dokumentu, zmiana nazwy pliku), podpis traci walor integralności. Dokument zmieniony nie jest wówczas dokumentem podpisanym. Po otwarciu ofert, komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są za pośrednictwem Platformy, pod kafelkiem „WIADOMOŚCI”. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazywanych za pośrednictwem Platformy, przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. Maksymalny rozmiar pojedynczych plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy wynosi 2 GB. Pozostałe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej zostały określone w Rozdziale XI SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15500000 Dairy products
Additional classification (cpv): 15431100 Margarine
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Nabiał i artykuły nabiałowe