630041-2026 - Competition
Romania – Angiography supplies – ACORD CADRU DE FURNIZARE MATERIALE CONSUMABILE ANGIOGRAF/PROCEDURI DIAGNOSTICE/INTERVENTIONALE TERAPEUTICE
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: ACORD CADRU DE FURNIZARE MATERIALE CONSUMABILE ANGIOGRAF/PROCEDURI DIAGNOSTICE/INTERVENTIONALE TERAPEUTICE
Description: Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: - în conformitate cu prevederile art. 160 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. - în conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt transmise în termenul precizat.
Internal identifier: 290
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33111710 Angiography supplies
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: SET CAMP ANGIOGRAFIE UNICA FOLOSINTA
Description: SET CAMP ANGIOGRAFIE UNICA FOLOSINTA
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Prelungitoare/tuburi conectoare
Description: Prelungitoare/tuburi conectoare
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Seringi compatibile cu injectomat Illumena
Description: Seringi compatibile cu injectomat Illumena
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Tuburi conectoare de presiune
Description: Tuburi conectoare de presiune
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Robinet cu 3 cai de presiune
Description: Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: - în conformitate cu prevederile art. 160 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. - înconformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt transmise în termenul precizat.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Sistem de monitorizare a presiunii arteriale cu circuit de recolare compatibil cu angiograf Philips biplan
Description: Sistem de monitorizare a presiunii arteriale cu circuit de recolare compatibil cu angiograf Philips biplan
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: SET INTRODUCATOR RADIAL, 4F/5F/6F/7F/8F/9F/10F/11F
Description: SET INTRODUCATOR RADIAL, 4F/5F/6F/7F/8F/9F/10F/11F
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: SET INTRODUCATOR FEMURAL, 4F/5F/6F/7F/8F/10F/11F
Description: SET INTRODUCATOR FEMURAL, 4F/5F/6F/7F/8F/10F/11F
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: SET INTRODUCATOR FEMURAL ATRAUMATIC PEDIATRIC, 4F/5F/6F,
Description: SET INTRODUCATOR FEMURAL ATRAUMATIC PEDIATRIC, 4F/5F/6F,
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: SET INTRODUCATOR RADIAL “BRAIDED”, 4F/5F/6F/7F/8F/9F
Description: SET INTRODUCATOR RADIAL “BRAIDED”, 4F/5F/6F/7F/8F/9F
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: SET INTRODUCATOR FEMURAL “BRAIDED”, 4F/5F/6F/7F
Description: SET INTRODUCATOR FEMURAL “BRAIDED”, 4F/5F/6F/7F
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: GHID HIDROFIL, 50-180 CM, 0,018” – 0.038”
Description: GHID HIDROFIL, 50-180 CM, 0,018” – 0.038”
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: GHID HIDROFIL cu varf curbat/drept, 260 CM, 0,035”
Description: GHID HIDROFIL cu varf curbat/drept, 260 CM, 0,035”
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: GHID STANDARD, CU VARF CURBAT/DREPT, 150 CM, 0,035”
Description: GHID STANDARD, CU VARF CURBAT/DREPT, 150 CM, 0,035”
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: GHID STANDARD, CU VARF CURBAT/DREPT, 260 CM, 0,021” - 0,025”
Description: GHID STANDARD, CU VARF CURBAT/DREPT, 260 CM, 0,021” - 0,025”
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: GHID STANDARD, CU VARF CURBAT/DREPT, 260 CM, 0,035”
Description: GHID STANDARD, CU VARF CURBAT/DREPT, 260 CM, 0,035”
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: GHID SUPER STIFF, CU VARF DREPT, 260 CM, 0.018” - 0.035”
Description: GHID SUPER STIFF, CU VARF DREPT, 260 CM, 0.018” - 0.035”
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: GHID standard 0.014”
Description: GHID standard 0.014”
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: CATETER DIAGNOSTIC MPA2, 4F,5F,6F
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: CATETER DIAGNOSTIC PIGTAIL, 4F,5F,6F
Description: CATETER DIAGNOSTIC PIGTAIL, 4F,5F,6F
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: CATETER ANGIOGRAFIC de tip Multi-track, 4-8 Fr, 80-100 cm,
Description: CATETER ANGIOGRAFIC de tip Multi-track, 4-8 Fr, 80-100 cm,
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: CATETER GHID CU VARF ATRAUMATIC de tip JR, 5-6F, 100 cm
Description: CATETER GHID CU VARF ATRAUMATIC de tip JR, 5-6F, 100 cm
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Dispozitiv de inchidere canal arterial cu sistem de livrare(ADO II)
Description: Dispozitiv de inchidere canal arterial cu sistem de livrare(ADO II) Dispozitiv de inchidere canal arterial persistent (model ADO II) Sistem de livrare compatibil si ghid de livrare special pentru device de inchidere canal arterial permeabil model ADO II si dimensiuni aditionale
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Dispozitiv de inchidere canal arterial persistent de dimensiuni aditionale
Description: Dispozitiv de inchidere canal arterial persistent de dimensiuni aditionale
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Dispozitiv de inchidere canal arterial cu sistem de livrare(ADO I)
Description: Dispozitiv de inchidere canal arterial cu sistem de livrare(ADO I) Dispozitiv inchidere canal arterial permeabil , tip ADO I Sistem de livrare adiacent compatibil cu dispozitiv de inchidere canal arterial permeabil tip ADO I
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Dispozitiv inchidere DSA cu sistem de livrare
Description: Dispozitiv inchidere DSA cu sistem de livrare Dispozitiv inchidere Defect Septal Atrial, diametru 8-42 mm Sistem de livrare adiacent compatibil cu dispozitiv de inchidere a defectului septal interatrial
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Dispozitiv inchidere DSA cu sistem de livrare pentru anatomii dificile
Description: Dispozitiv inchidere DSA cu sistem de livrare pentru anatomii dificile Dispozitiv inchidere Defect Septal Atrial, diametru 4-40 mm Sistem de livrare adiacent compatibil cu dispozitiv de inchidere a defectului septal interatrial
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Dispozitiv de inchidere Foramen ovale patent
Description: Dispozitiv de inchidere Foramen ovale patent Dispozitiv de inchidere Foramen ovale patent Sistem de livrare compatibil cu dispozitivul Foramen ovale patent
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: Balon de masurare a dimensiunii defectului septal atrial
Description: Balon de masurare a dimensiunii defectului septal atrial
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Dispozitiv de inchidere vasculara de tip Vascular Plug AVP II
Description: Dispozitiv de inchidere vasculara de tip Vascular Plug AVP II
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Baloane de dilatare noncompliant – 12/14/16/18/20/22/24/26 mm X 20/40/60 mm
Description: Baloane de dilatare noncompliant – 12/14/16/18/20/22/24/26 mm X 20/40/60 mm
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: Balon de predilatare coronariana
Description: Balon de predilatare coronariana
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: Baloane de valvuloplastie pulmonara si aortica percutana (4-30 mm diametru)
Description: Baloane de valvuloplastie pulmonara si aortica percutana (4-30 mm diametru)
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: Cateter cu cu balon pentru septostomie (cu doua lumene) de 1cc si de 2 cc volum balon
Description: Cateter cu cu balon pentru septostomie (cu doua lumene) de 1cc si de 2 cc volum balon
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: Stent metalic neacoperit 1,6-3,4 cm montat pe balon BIB,
Description: Stent metalic neacoperit 1,6-3,4 cm montat pe balon BIB,
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: Stent metalic neacoperit 3,9 – 4,5 cm montat pe balon BIB
Description: Stent metalic neacoperit 3,9 – 4,5 cm montat pe balon BIB
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: Stent metalic acoperit 1,6-3,4 cm montat pe balon BIB
Description: Stent metalic acoperit 1,6-3,4 cm montat pe balon BIB
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: Stent metalic acoperit 3,9-4,5 cm montat pe balon BIB
Description: Stent metalic acoperit 3,9-4,5 cm montat pe balon BIB
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: Stent acoperit PTFE expandabil pe balon din cobalt-crom pentru vase mari (variante L / XL / XXL)
Description: Stent acoperit PTFE expandabil pe balon din cobalt-crom pentru vase mari (variante L / XL / XXL)
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: Cateter balon cu dilatare duală (balon dublu) pentru vase mari — non-compliant
Description: Cateter balon cu dilatare duală (balon dublu) pentru vase mari — non-compliant
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: Stent periferic acoperit
Description: Stent periferic acoperit
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Title: Stent aortic acoperit premontat pe balon
Description: Stent aortic acoperit premontat pe balon
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Title: Stent vascular expandabil cu balon
Description: Stent vascular expandabil cu balon
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Title: Stent autoexpandabil pentru canal arterial (Ductus Arteriosus)
Description: Stent autoexpandabil pentru canal arterial (Ductus Arteriosus)
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: Set de recapturare Multi Snare Set 4-6 F,
Description: Set de recapturare Multi Snare Set 4-6 F,
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: Indeflator
Description: Indeflator
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: Teaca lunga, model Cook
Description: Teaca lunga, model Cook
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Title: Teaca de ghidaj 4-7 Fr 70 cm pentru proceduri complexe
Description: Teaca de ghidaj 4-7 Fr 70 cm pentru proceduri complexe
Internal identifier: 48
Lot: LOT-0049
Title: Teaca de ghidaj 4-7 Fr 90 cm pentru proceduri complexe
Description: Teaca de ghidaj 4-7 Fr 90 cm pentru proceduri complexe
Internal identifier: 49
Lot: LOT-0050
Title: Teaca de ghidaj 8-18 Fr 70cm pentru proceduri complexe
Description: Teaca de ghidaj 8-18 Fr 70cm pentru proceduri complexe
Internal identifier: 50
Lot: LOT-0051
Title: Teaca de ghidaj 8-18 Fr 90cm pentru proceduri complexe
Description: Teaca de ghidaj 8-18 Fr 90cm pentru proceduri complexe
Internal identifier: 51
Lot: LOT-0052
Title: STENT model CORONARIAN pentru implantare in canalul arterial
Description: STENT model CORONARIAN pentru implantare in canalul arterial
Internal identifier: 52
Lot: LOT-0053
Title: Sonda de stimulare temporara
Description: Sonda de stimulare temporara
Internal identifier: 53
Lot: LOT-0054
Title: SONDE DE ABLATIE NEIRIGATE 4 MM
Description: SONDE DE ABLATIE NEIRIGATE 4 MM
Internal identifier: 54
Lot: LOT-0055
Title: CABLU SONDE DE ABLATIE NEIRIGATE 4 MM
Description: CABLU SONDE DE ABLATIE NEIRIGATE 4 MM
Internal identifier: 55
Lot: LOT-0056
Title: SONDE ELECTROFIZIOLOGIE DIAGNOSTICE TIP HALLO
Description: SONDE ELECTROFIZIOLOGIE DIAGNOSTICE TIP HALLO
Internal identifier: 56
Lot: LOT-0057
Title: CABLU SONDE ELECTROFIZIOLOGIE TIP HALLO
Description: CABLU SONDE ELECTROFIZIOLOGIE TIP HALLO
Internal identifier: 57
Lot: LOT-0058
Title: SONDA DE DIAGNOSTIC DECAPOLARA DEFLECTABILA
Description: SONDA DE DIAGNOSTIC DECAPOLARA DEFLECTABILA
Internal identifier: 58
Lot: LOT-0059
Title: SONDA DE ABLATIE IRIGATA CU VARF POROS
Description: SONDA DE ABLATIE IRIGATA CU VARF POROS
Internal identifier: 59
Lot: LOT-0060
Title: CABLU SONDA DE ABLATIE IRIGATA CU VARF POROS
Description: CABLU SONDA DE ABLATIE IRIGATA CU VARF POROS
Internal identifier: 60
Lot: LOT-0061
Title: TEACA TRANSSEPTALA
Description: TEACA TRANSSEPTALA
Internal identifier: 61
Lot: LOT-0062
Title: AC PUNCTIE TRANSSEPTALA
Description: AC PUNCTIE TRANSSEPTALA
Internal identifier: 62
Lot: LOT-0063
Title: SONDA DE ABLATIE IRIGATA
Description: SONDA DE ABLATIE IRIGATA
Internal identifier: 63
Lot: LOT-0064
Title: CABLU SONDA DE ABLATIE IRIGATA
Description: CABLU SONDA DE ABLATIE IRIGATA
Internal identifier: 64
Lot: LOT-0065
Title: SONDE DE ABLATIE NEIRIGATA 4MM CU NAVIGATIE MAGNETICA
Description: SONDE DE ABLATIE NEIRIGATA 4MM CU NAVIGATIE MAGNETICA
Internal identifier: 65
Lot: LOT-0066
Title: CABLU SONDA DE ABLATIE NEIRIGATA 4MM CU NAVIGATIE MAGNETICA
Description: CABLU SONDA DE ABLATIE NEIRIGATA 4MM CU NAVIGATIE MAGNETICA
Internal identifier: 66
Lot: LOT-0067
Title: SONDA DE ABLATIE IRIGATA CU VARF POROS SI SENZOR DE FORTA
Description: SONDA DE ABLATIE IRIGATA CU VARF POROS SI SENZOR DE FORTA
Internal identifier: 67
Lot: LOT-0068
Title: SET ELECTROZI DE MAPPING 3D
Description: SET ELECTROZI DE MAPPING 3D
Internal identifier: 68
Lot: LOT-0069
Title: CABLU SONDA DE ABLATIE IRIGATA CU VARF POROS SI SENZOR DE FORTA
Description: CABLU SONDA DE ABLATIE IRIGATA CU VARF POROS SI SENZOR DE FORTA
Internal identifier: 69
Lot: LOT-0070
Title: SONDA DE DIAGNOSTIC DECAPOLARA DEFLECTABILA CU NAVIGATIE MAGNETICA
Description: SONDA DE DIAGNOSTIC DECAPOLARA DEFLECTABILA CU NAVIGATIE MAGNETICA
Internal identifier: 70
Lot: LOT-0071
Title: CABLU SONDE DE DIAGNOSTIC DECAPOLARA DEFLECTABILA CU NAVIGATIE MAGNETICA
Description: CABLU SONDE DE DIAGNOSTIC DECAPOLARA DEFLECTABILA CU NAVIGATIE MAGNETICA
Internal identifier: 71
Lot: LOT-0072
Title: STIMULATOR CARDIAC UNICMERAL COMPATIBIL RMN CU SONDA EPICARDICA CU PRINDERE PRIN SUTURA
Description: STIMULATOR CARDIAC UNICMERAL COMPATIBIL RMN CU SONDA EPICARDICA CU PRINDERE PRIN SUTURA STIMULATOR CARDIAC UNICAMERAL COMPATIBIL RMN SONDA EPICARDICA CU PRINDERE PRIN SUTURA
Internal identifier: 72
Lot: LOT-0073
Title: STIMULATOR CARDIAC UNICAMERAL ASTRA DR CU LONGEVITATE CRESCUTA CU SONDA EPICARDICA CU PRINDERE PRIN SUTURA
Description: STIMULATOR CARDIAC UNICAMERAL ASTRA DR CU LONGEVITATE CRESCUTA CU SONDA EPICARDICA CU PRINDERE PRIN SUTURA STIMULATOR CARDIAC UNICAMERAL ASTRA DR CU LONGEVITATE CRESCUTA SONDA EPICARDICA CU PRINDERE PRIN SUTURA
Internal identifier: 73
Lot: LOT-0074
Title: STIMULATOR CARDIAC BICAMERAL COMPATIBIL RMN CU SONDA DE STIMULARE ENDOCAVITARĂ PERMANENTĂ ATRIALĂ CU KIT STIMULARE FIZIOLOGICA
Description: STIMULATOR CARDIAC BICAMERAL COMPATIBIL RMN CU SONDA DE STIMULARE ENDOCAVITARĂ PERMANENTĂ ATRIALĂ CU KIT STIMULARE FIZIOLOGICA STIMULATOR CARDIAC BICAMERAL COMPATIBIL RMN SONDA DE STIMULARE ENDOCAVITARĂ PERMANENTĂ ATRIALĂ KIT STIMULARE FIZIOLOGICA
Internal identifier: 74
Lot: LOT-0075
Title: STIMULATOR CARDIAC BICAMERAL ASTRA DR CU LONGEVITATE CRESCUTA CU SONDA DE STIMULARE ENDOCAVITARĂ PERMANENTĂ ATRIALĂ CU KIT STIMULARE FIZIOLOGICA
Description: STIMULATOR CARDIAC BICAMERAL ASTRA DR CU LONGEVITATE CRESCUTA CU SONDA DE STIMULARE ENDOCAVITARĂ PERMANENTĂ ATRIALĂ CU KIT STIMULARE FIZIOLOGICA STIMULATOR CARDIAC IMPLANTABIL BICAMERAL ASTRA DR CU LONGEVITATE CRESCUTA SONDA DE STIMULARE ENDOCAVITARĂ PERMANENTĂ ATRIALĂ KIT STIMULARE FIZIOLOGICA
Internal identifier: 75
Lot: LOT-0076
Title: SONDA DE STIMULARE ENDOCAVITARA PERMANENTA VENTRICULARA
Description: SONDA DE STIMULARE ENDOCAVITARA PERMANENTA VENTRICULARA
Internal identifier: 76