630134-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
TitleServicii de proiectare (documentații pentru obținerea avizelor și acordurilor, autorizatiei de construire, DTAC, DTOE, DTAD, după caz, PT+DE și caiete de sarcini pe specialități) și asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investiții „REPARAȚII CAPITALE CLĂDIRI ȘI ANEXE FERMA ZOOTEHNICĂ NR. 2 ERNEI”
DescriptionServicii de proiectare (documentații pentru obținerea avizelor și acordurilor, autorizatiei de construire, DTAC, DTOE, DTAD, după caz, PT+DE și caiete de sarcini pe specialități) și asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investiții „REPARAȚII CAPITALE CLĂDIRI ȘI ANEXE FERMA ZOOTEHNICĂ NR. 2 ERNEI” Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier32636708/2026/1
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionServicii de proiectare (documentații pentru obținerea avizelor și acordurilor, autorizatiei de construire, DTAC, DTOE, DTAD, după caz, PT+DE și caiete de sarcini pe specialități) și asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investiții „REPARAȚII CAPITALE CLĂDIRI ȘI ANEXE FERMA ZOOTEHNICĂ NR. 2 ERNEI” Valoarea estimată a serviciilor de proiectare, asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investiții "REPARAȚII CAPITALE CLĂDIRI ȘI ANEXE FERMA ZOOTEHNICĂ NR.2 ERNEI” este de 802.500 lei la care se adaugă TVA, defalcată conform devizului general aprobat al investiției, după cum urmează: • Cap.3.5.4 Documentații tehnice necesare în vederea obținerii avizelor/acordurilor/autorizațiilor -12.500 lei fara TVA; • Cap. 3.5.6 – Proiect tehnic și detalii de execuție, inclusiv caietele de sarcini pe specialități și documentația tehnică pentru procedura de achiziție a lucrărilor – Fazele II și III: 668.000 lei fără TVA; • Cap. 3.8.1 Asistență tehnică proiectant – 122.000 lei la care se adaugă TVA; Valorile indicate pentru respectivele capitole/linii bugetare au caracter orientativ și nu reprezintă limite valorice impuse ofertanților la elaborarea propunerii financiare.
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 71220000 Architectural design services, 71356200 Technical assistance services