630458-2026 - Competition
Romania – Miscellaneous organic chemicals – Materiale de referință utilizate pentru verificarea aparatelor de măsură
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Materiale de referință utilizate pentru verificarea aparatelor de măsură
Description: Laboratorul de Control Doping (LCD), intenționează să încheie acorduri-cadru de furnizare pentru materiale de referință, materiale de referință certificate, reactivi și kituri de control, necesare menținerii activității de analiză doping, a acreditărilor RENAR (SR EN ISO/IEC 17025) și WADA, precum și a participării la schemele externe de control al calității (EQAS). Produsele sunt folosite pentru calibrare, validare de metode, control intern al calității, confirmarea substanțelor interzise și verificarea echipamentelor de măsură, în conformitate cu Lista interzisă WADA, Standardul Internațional pentru Laboratoare (ISL) și notificările tehnice WADA.
Internal identifier: 36413717/20.04.03/4/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 24327000 Miscellaneous organic chemicals
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: - Lot 1 - Acord cadru furnizare materiale de referință pentru cromatografie GCLC 1
Description: Acord cadru furnizare materiale de referință (RM) destinate utilizării în cadrul metodelor analitice GC-MS/MS și LC-MS/MS, pentru completarea setului de standarde necesare confirmării unor metaboliți specifici și validării metodelor de detecție.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: - Lot 2 - Acord cadru furnizare materiale de referință pentru cromatografie GCLC 2
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: - Lot 3 - Acord cadru furnizare materiale de referință pentru cromatografie GCLC 3
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: - Lot 4 - Acord cadru furnizare materiale de referință pentru cromatografie GCLC 4
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: - Lot 5 - Acord cadru furnizare materiale de referință pentru verificarea ehipamentului de măsură pentru analiza hormonului de creștere (hGH)
Description: Acord cadru furnizare materiale de referință, utilizate in activitatea de controlul calității în analizele de control doping imunologice și hematologice (AIH), pentru verificarea echipamentului de măsură (BERTHOLD, tip LB 963 Centro “WADA Edition”) în analizele de testare a hormonului de creștere (hGH). Frecvența solicitării produselor este trimestrială.
Internal identifier: 5