2. Procedure
Procedure
Title: 2x5000 m3 ivóvíztároló komplex megvalósítása
Description: 2x5000 m3 ivóvíztároló komplex megvalósítása Feladat a Debrecen város víziközmű infrastruktúra-fejlesztéseinek előkészítéséről és megvalósításáról szóló 1177/2023. (IV.28) Korm. határozat és a VTF/142/2025-EM_ SZERZ alapján a város és a vízellátó rendszerhez csatlakozó kisebb települések ivóvízellátása biztonságának növelése céljából a (balmazújvárosi Keleti Főcsatorna – továbbiakban KFCS) KFCS vízműtelep és a Debrecen I. medence között húzódó DN600 GÖV vezetékpár magaspontján 2x5.000 m3 térfogatú, térszíni ivóvíztároló medence komplex megvalósítása. A beruházás a Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal által a Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. részére 2025.11.20.-án kiállított vízjogi létesítési engedéllyel rendelkezik. A medence töltése a KFCS vízműtelep meglévő hálózati szivattyúival történik, míg onnan Debrecen I. vízműtelepre gravitációsan jut az ivóvíz. A beruházás kivitelezése Debrecen város és a kapcsolódó ellátandó régió vízellátásának folyamatos biztosítása mellett kell, hogy történjen. Jelen komplex beruházás keretében a nyertes Vállalkozó feladata a rendelkezésre bocsátott tender tervdokumentáció és a vízjogi engedélyben foglaltak szerinti létesítmény kivitelezése, valamint a kivitelezéshez szükséges a fent hivatkozott tervek műszaki tartalmának teljes megtartása melletti kiviteli terveinek az elkészítése. A vállalkozó a tárgyalásos eljárás során a saját építési technológiájának megfelelő ajánlati tervet mutat be, és annak elfogadása esetén a kivitelezés ütemének megfelelően folyamatos tervezéssel biztosítja a megvalósulást. Vállakozó feladata a megvalósult létesítmény és a működő távvezeték integrálása, a próbaüzem eredményes lebonyolítása. A beruházás részeként az alábbiak létesülnek a dokumentáció részeként kiadott Megrendelői Műszaki Követelményekben írtak szerint: 2 db hasznos 5.000 m3 ivóvíz tározására alkalmas, a tendertervnek megfelelő kör geometriájú vízzáró vasbeton szerkezetű, térszíni, iker víztároló medence komplex építése tervezéssel; 1 db kezelőépület létesítése a víztároló medencékhez kapcsolódóan, azok üzemeltetéséhez; 1 db 250 m3 térfogatú szikkasztó létesítése; 1 db szakaszoló akna létesítése; 1 db klórgázadagoló rendszer kialakítása; 1 db új vízműtelep kialakítása – udvartéri feladatok (külső és belső út, udvartéri vezetékek, tereprendezés, gondozásmentes rézsű, kapcsolódó létesítmények, kerítés, kapu); • vízműtelep villamos energiaellátás áramszolgáltatói hálózathoz való csatlakozását annak ingatlan területen kívüli kiépítését a Megrendelő TRV Zrt. az OPUS TITÁSZ Zrt.-vel közösen végzi, biztosítja. • vízműtelep épületvillamossági, épületgépészeti, technológiai villamossági, technológiai gépészeti, udvartéri tervezése és kivitelezése • vízműtelep belső energiaellátásának, erősáramú, gyengeáramú, biztonságtechnikai és irányítástechnikai feladatok tervezése és kivitelezése vállalkozó feladata; • a KFCS vízmű diszpécserközponttal való kommunikáció tervezése és kiépítése • vízműtelep irányítástechnikai rendszerének integrációja, a KFCS vízműtelep és Szolnoki központban üzemelő folyamat irányítási rendszerbe • a hiányzó elektromos mérési terv készítése a területen lévő fogadó és mérőszekrény kiépítése az ingatlan délkeleti telekhatárában, a mérőszekrény és a főelosztót összekötő mért fővezeték szakasz megépítése • a telepített berendezések, műszerek, eszközök feszültség alá helyezése, kézi és automatikus próbaüzemének lefolytatásával. • KFCS vízművel integrált próbaüzem lefolytatása üzemeltetővel együttműködve • ideiglenes elektromos energiaellátás biztosítása és annak kiépítése az építkezés idejére • tervezési feladat: a rendelkezésre bocsátott vízjogi létesítési engedélyes terv dokumentáció, illetve a tender terv dokumentáció valamennyi részében meghatározott műszaki paraméterek, követelmények megtartásával, ellenőrzésével szükséges a teljeskörű kiviteli terv dokumentáció ütemezett elkészítése olyan módon, hogy az összhangban legyen a Nemzeti Vízművek Zrt. műszaki egységesítési irányelvével, illetve a hatályos szabványok, törvényi rendelkezések előírásaival. A tender tervtől eltérés nem lehetséges, de a vállalkozónak a tárgyalásos eljárás során írásban jeleznie kell azon irányú szándékát ha műszaki módosítást javasol. Módosítás csak a megrendelő írásos engedélyével lehetséges. A kiviteli tervek ütemezett elkészítését követően megrendelői és műszaki ellenőri jóváhagyást követően kezdheti meg vállalkozó az adott ütemű kivitelezési munkát. Vállalkozó feladata az egyes kivitelezési szakágakra vonatkozó technológiai utasítást és mintavételi és minősítési terv elkészítése, műszaki ellenőri jóváhagyással. A meghatározásra kerülő mérések, vizsgálatok, akkreditált laboratóriumi mérések, valamint esetlegesen szükséges anyagok, vízzárósági próbához szükséges víz, elektromos áram biztosítása és annak teljes költségének viselése vállalkozó feladata. – továbbiakban együttesen 2x5000 m3 ivóvíztároló komplex megvalósítása. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy a 2x5000 m3 ivóvíztároló komplex beruházás keretében IVÓVÍZTÁROLÓ medence építése a feladat így valamennyi beépítésre kerülő gépészeti szerelvénynek rendelkeznie kell ivóvizes alkalmazási engedéllyel, továbbá a kivitelezés során fokozott figyelmet kell fordítani a higiéniára. A kivitelezéshez használt szerszámok, segédanyagok, szerelési segédanyagok mind alkalmasak kell legyenek ivóvizes környezetben történő használatra. A teljesítés során az ivóvízhálózatba beépíteni tervezett, ivóvízzel közvetlenül érintkező valamennyi anyagnak (csőanyag, szerelvény, bevonat, gépészeti berendezés, szerelési anyag – pl.: kender, ragasztó, tömítés) a szerződés hatályának teljes időtartama alatt meg kell felelnie az ivóvíz minőségi követelményeiről és az ellenőrzés rendjéről szóló 5/2023. (I.12.) Korm. rendelet 10-13.§-ban foglalt előírásainak. A teljesítés során felhasznált anyagoknak rendelkezniük kell érvényes közegészségügyi hatósági nyilvántartásba vételi engedéllyel.
Internal identifier: EKR001665332026
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Feladat a Keleti-főcsatorna Felszíni Víztisztító Mű (KFCS) és a Debrecen I. vízműtelep között húzódó DN600 GÖV vezetékpár magaspontján 2× 5.000 m³ ivóvíz tározására alkalmas térszíni, iker ivóvíztároló medence Megrendelői Műszaki követelmények és tervdokumentáció szerinti komplex létesítése. A beruházás eredményeként új vízműtelep létesül, amelynek keretében a tárolómedencék (Látóképi víztároló) töltése a KFCS vízműtelep meglévő hálózati szivattyúival történik, míg az ivóvíz a Debrecen I. vízműtelepre gravitációs úton jut el. A beruházás részeként az alábbiak létesülnek tervezetten : 1. műtárgy építés, szakaszoló akna, zárkamra: - belméret: o medence 2 db Ø36,3 m x 6,0 m – ajánlatkérő a technológia függvényében legfeljebb ±30cm-t (építéstechnológiai tűrés) meghaladó belső átmérő változtatást engedélyez, abban az esetben, ha a vállalkozó garantálja a medence egyes kamráinak 5000 m3-es azaz összesen 2x5000m3 ivóvíz tározására alkalmas térfogatát a tervdokumentáció szerint. o kezelőépület 26,0 m x 22,0 m x 8,3 m o szakaszoló akna 5,0 m x 9,5 m x 3,7 m - beépítésre kerülő beton mennyiség (cca.) o 2 db medence és kezelőépület, szakaszoló akna 7275 m3 amelyből cölöpalapozás: 2137,625 m3 - medence határoló földmű méret (cca.): 12.600 m3 - beépítésre kerülő főbb tolózárak db szám: 8 db DN 600 motoros tolózár, 5 db DN800 motoros tolózár, 2 db DN300 kézikerekes tolózár, 2 db DN600 visszacsapószelep, 2 db DN800 visszacsapószelep - építendő főbb csővezetékek mennyisége és mérete (cca.): 107 fm DN600, 92 fm DN800, 36 fm DN300 - klórgáz adagoló mérete: 2 kg/h kapacitású 2. külső építmények - külső közművek becsatlakoztatásának vezeték igénye (cca.) főbb udvartéri vezetékek: 71 fm DN800, 110 fm DN600, 85 fm DN300 csővezeték - szervíz utak mérete (cca.): 670 m2 - határoló kerítés mérete (cca.): 850 fm - zöldfelület mérete (cca.): 6.630 m2 - telepítendő talajtakaró-cserje db száma (cca.): 10.000 db CS10 konténerméretű növény 3. automatika és irányítástechnika paraméterei - biztonságtechnikai berendezések: 1 db rögzítő, 12 db kamera - új irányítástechnika meglévő irányítástechnikai rendszerbe illesztése, távvezérelhetőség és -felügyelet kiépítése Szerkezetre vonatkozó minimum műszaki követelmények: Az ajánlat készítésnél, illetve a későbbi tervezésnél és kivitelezésnél az alábbi minimum követelményeket figyelembe kell venni a tender tervben leírtakkal együtt. Ezek minimum követelmények, vállalkozó és felelős tervezőjének, felelőssége a szakmai előírásoknak, szabványoknak és jogszabályoknak való megfelelés biztosítása: · szerkezeti beton minimális minősége C30/37 - XV3(H) · szerkezet vízzárósági osztálya: Class 1 wmax≤0,2mm · a tervezési élettartam meghatározása: 50 év · következményi osztály (kárhányadi) és KFI, szorzó meghatározása: CC2 osztály, KFI=1,0 · épületek fontossági osztályai és fontossági tényezői: III. fontossági osztály g1=1,2 Beépítésre kerülő vasbeton mennyisége minimum: 7275 m3 AK felhívja a figyelmet, hogy IVÓVÍZTÁROLÓ medence építése a feladat így valamennyi beépítésre kerülő gépészeti szerelvénynek rendelkeznie kell ivóvizes alkalmazási engedéllyel és be kell tartani az 5/2023. (I.12.) Korm. rendelet előírásait AT-nek a felvonulási és munkaterület felső földrétegét - amennyiben ott gázolaj, olaj egyéb ivóvízbázist veszélyeztető anyag kifolyt – szükséges az AK által megszabott mértékben cserélnie. AK felhívja a figyelmet továbbá, hogy a munkaterület kialakítása termőföld megmozgatásával jár. A föld termőrétegét tilos a helyszínről elszállítani, deponálni és helyben felhasználni szükséges. A feladat részét képezi valamennyi olyan munka, szolgáltatás, berendezés, szerelvény és járulékos tevékenység elvégzése is, amely a létesítmény rendeltetésszerű, biztonságos, jogszabályoknak megfelelő használatához, üzembe helyezéséhez és üzemeltetéséhez szükséges, függetlenül attól, hogy az a műszaki dokumentációban külön nevesítésre került-e. Feladat a beruházás teljes körű kivitelezési tervdokumentációjának elkészítése, valamint a kivitelezés során szükségessé váló tervmódosítások elkészítése és átvezetése, továbbá a megvalósulási tervdokumentáció összeállítása a 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet, a hatályos jogszabályok, szabványok és műszaki előírások szerint. Nyertes AT köteles a rendelkezésre bocsátott tervdokumentációt és hatósági engedélyeket átnézni, azok megfelelőségéről meggyőződni. Amennyiben azok módosítása vagy kiegészítése válik szükségessé, annak elkészítése és átvezetése a szerződéses feladat részét képezi. A teljesítésre irányadó a 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 7.§ ában foglaltak. Nyertes AT teljes körű osztatlan felelősséggel tartozik az általa készített dokumentumokban és tervekben foglaltak helyességéért és a vonatkozó szabványokban, jogszabályokban és egyéb előírásokban foglaltak betartásáért. Feladat a rendelkezésre bocsátott vízjogi létesítési engedélyen túl a kivitelezés során szükségessé váló valamennyi engedélyezési, jóváhagyási, közműkezelői, szakhatósági, közútkezelői, üzemeltetői, forgalomtechnikai, közműegyeztetési, munkaterület-igénybevételi és egyéb dokumentáció elkészítése, az engedélyezési eljárások lefolytatása, valamint a kivitelezéshez szükséges jogerős engedélyek, hozzájárulások és nyilatkozatok beszerzése. Nyertes AT teljes körű szakmai és tervezői felelősséggel tartozik az általa készített illetve átvett tervek, számítások, műszaki megoldások és dokumentációk helyességéért, megvalósíthatóságáért, valamint azok jogszabályi és szabvány szerinti megfelelőségéért. Nyertes AT feladata az ajánlattételi szakaszban a létesítmény teljes körű tesztüzemének megszervezése, lefolytatása és dokumentálása azzal, hogy figyelemmel kell lenni az ivóvízellátás fenntartásának kötelezettségére és az ivóvízbiztonságra. A tesztüzem sikeres lezárása a szerződésszerű teljesítés feltétele. AK a részvételi jelentkezés részeként műszaki tervdokumentációt bocsát az érdeklődő gazdasági szereplők rendelkezésére. Továbbiak a II.2.14. pontban.
Internal identifier: EKR001665332026/1
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services, 45262310 Reinforced-concrete work, 71245000 Approval plans, working drawings and specifications, 45247130 Aqueduct construction work, 45112700 Landscaping work