630687-2026 - Competition
Romania – Banking services – Serviciul de plată a impozitelor şi taxelor locale prin terţi (Acord-cadru 48 luni)
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Serviciul de plată a impozitelor şi taxelor locale prin terţi (Acord-cadru 48 luni)
Description: Autoritatea contractanta doreste sa achizitioneze un serviciu de incasare a impozitelor si taxelor locale cu numerar si cardul bancar la ghiseele unui tert cu personal pe raza Municipiului Timisoara.
Internal identifier: 21666630_2026_PAAPD1589444
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66110000 Banking services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: - realizarea conexiunii(legătură VPN) dintre prestatorul de servicii şi sediul Direcţiei Fiscale a Municipiului Timişoara; - instalarea aplicaţiei informatice de impozite şi taxe locale la punctele de lucru/agenţiile/oficiile; - instruirea personalului prestatorului de servicii privind modul de funcţionare a aplicaţiei de impozite şi taxe locale; - promovarea în mass-media, cât şi la punctele de lucru/ agenţiile/oficiile prestatorului de servicii privind serviciul de încasare a impozitelor şi taxelor locale; Cantitatea totala a acordului-cadru: Valoarea estimata a acordului-cadru este între: 5.977.174 lei - 7.770.326 lei, Suma estimata totala a fi incasata/acord-cadru este: minim 351.598.447 lei - maxim 457.077.981 lei Frecventa, valoarea si cantitate contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Contract subsecvent (1) in perioada 07.12.2026- 31.12.2026 Valoare estimata: min. 110.500 lei - maxim 143.650 lei; Suma minima estimata a fi incasata: minim 6.500.000 lei - maxim 8.450.000 lei; Contract subsecvent (2) in perioada 01.01.2027 - 31.12.2027 Valoare estimata: min. 1.392.300 lei - maxim 1.809.990 lei; Suma minima estimata a fi incasata: minim 81.900.000 lei - maxim 106.470.000 lei; Contract subsecvent (3) in perioada 01.01.2028 - 31.12.2028 Valoare estimata: min. 1.461.915 lei - maxim 1.900.490 lei; Suma minima estimata a fi incasata: minim 85.995.000 lei - maxim 111.793.500 lei; Contract subsecvent (4) in perioada 01.01.2029 - 31.12.2029 Valoare estimata: min. 1.535.011 lei - maxim 1.995.514 lei; Suma minima estimata a fi incasata: minim 90.294.750 lei - maxim 117.383.175 lei; Contract subsecvent (5) in perioada 01.01.2030 - 06.12.2030 Valoare estimata: min. 1.477.448 lei - maxim 1.920.682 lei; Suma minima estimata a fi incasata: minim 86.908.697 lei - maxim 112.981.306 lei;
Internal identifier: 1