See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de exploatare forestieră a masei lemnoase DS Arad 2026 VII
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din producția anului 2026, produse principale, accidentale și secundare - rărituri, din fond forestier administrat prin ocoalele silvice din structura Direcției silvice Arad. În cadrul achiziției, loturile sunt constituite din una sau mai multe partizi. Fazele serviciilor prestate vor include doborârea arborilor, curățarea de crăci și secționatul arborilor în parchet, adunatul, scos-apropiatul masei lemnoase până în platforma primară și fasonarea sortimentelor în platforma primară, în condițiile cerințelor din caietul de sarcini. Operatorii economici vor putea solicita clarificări până la data cu 18 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractantă răspunzând în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare în a 14-a zi înaintea termenului limită de depunere a ofertelor. APV , schița parchetului se pot obține fie din catalogul masei lemnoase pentru anul 2026 publicat pe site-ul Romsilva la adresa https://www.rosilva.ro/articole/catalog_masa_lemnoasa_2026__p_3096.htm fie de la sediile ocoalelor silvice.
Internal identifier: 1590120_2026_PAAPD1637951
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77211100 Timber harvesting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Bârzava 1103
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase, produse accidentale I, volum brut 229,53 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Barzava P 1090
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 1090 de produse accidentale I cu volum brut total 300,66 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Barzava 960
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 960, produse principale tăieri progresive punere în lumină , volum brut total 480,87 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Barzava P 1074
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 1074, produse principale punere în lumină, volum brut 142,84 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Barzava P 1069
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 1069, produse principale tăieri progresive punere in lumina, volum brut 684,42 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Barzava P 1082
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 1082, Prog. racordare, volum brut 1980,17 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Barzava P 1070
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida1070, produse principale taieri progresive racordare, volum brut 616,28 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Barzava P 1072
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida1072, produse principale taieri progresive punere in lumina, volum brut 1594,95 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Beliu P 31/ 746
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 31/ 746secundare rărituri, volum brut 97,31 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Beliu P 34/ 752
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 34/ 752, secundare rărituri, volum brut 167,23 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Gurahonț P 1828
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 1828, produse principale progresive punere în lumină, racordare, volum brut 933,7 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Radna P 66
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 66, Prog. însăm. volum brut 825,59 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Radna P 60
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 60, produse principale taieri progresive punere in lumina., volum brut 1047,65 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Radna P 32
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 32, produse secundare rarituri, volum brut 232,56 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Radna P 56
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 56, secundare rărituri, volum brut 362,31 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Lipova P 1613
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 1613 produse accidentale I, volum brut 920,98 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Lipova P 1614
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 1614 produse accidentale I, volum brut 1948,32mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Lipova P 1615
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 1615,produse accidentale I volum brut 647,41 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Lipova P 1617
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 1617 produse accidentale I, volum brut total 1125,75 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Savarsin P 781
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 781, produse principale tăriri progresive însămânțare, volum brut 717,52 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Săvârșin P 842 și P 902
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partizile 842 și 902, produse principale Prog. lum. și respectiv racordare, volum brut 1103,65 + 986,48 = 2090,13 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Sebis - Moneasa P 442
Description: Servicii de exploatare a masei lemnoase din partida 442 , produse principale taiere progresiva punere in lumina, volum brut 658,93 mc, în condițiile prezentate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 22