630707-2026 - Competition
Romania – Medical equipments – Furnizare, instalare, punere in functiune, instruire personal si service in perioada de garantie in cadrul obiectivului: Unitate hibrida de tratament cardiovascular avansat
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleFurnizare, instalare, punere in functiune, instruire personal si service in perioada de garantie in cadrul obiectivului: Unitate hibrida de tratament cardiovascular avansat
DescriptionFurnizare, instalare, punere in functiune, instruire personal si service in perioada de garantie in cadrul obiectivului: Unitate hibrida de tratament cardiovascular avansat - conform caiet de sarcini si specificatii tehnice Cerințele tehnice definite la nivelul anunțului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producător, la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție/metoda specifica de fabricație/ prestare/execuție, vor fi înțelese ca fiind însoțite de mențiunea “sau echivalent”. Totodată, în vederea respectării principiilor nediscriminării și tratamentului egal, orice denumire de produs/echipament (din cadrul licitației) care face trimitere la un anumit producător, la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție/metoda specifica de fabricație/ prestare/execuție, vor fi înțelese ca fiind însoțite de mențiunea “sau echivalent”. Termenul de livrare, instalare, punere in functiune si instruire personal este de maxim 60 de zile sau 120 de zile (conform cerintelor din caietul de sarcini) de la primirea comenzii din partea autorității contractante. Locul de livrare al echipamentelor este Oradea, str.Gh Doja, nr.65. Durata minima de garantie acordata echipamentelor este de 24 luni de la data receptiei finale. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier4208498-2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
LotLOT-0001
TitleAparatura fixa bloc operator
Description1.1. ANGIOGRAF CU MASĂ DE OPERAȚIE RADIOTRANSPARENTA - 1 buc - P.U. = 8,015,280.00 lei fara TVA, valoare 8,015,280.00 lei fara TVA 1.2. SISTEM ILUMINAT CHIRURGICAL SALĂ HIBRIDĂ - 1 buc - P.U. = 318,500.00 lei fara TVA, valoare 318,500.00 lei fara TVA 1.3. SISTEM INTEGRAT DE COMANDĂ SALĂ DE OPERAȚIE CU TELEMEDICINĂ ȘI TELECONFERINȚĂ- 1 buc - P.U. = 716,300.00 lei fara TVA, valoare 716,300.00 lei fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 33111720 Angiography devices, 33167000 Surgical lights, 45259000 Repair and maintenance of plant, 48814000 Medical information systems, 51410000 Installation services of medical equipment, 80320000 Medical education services
LotLOT-0002
TitleAparatura mobila bloc operator
Description2.1 APARAT DE ANESTEZIE DE ÎNALTĂ PERFORMANȚĂ CU MONITOR - 1 buc - P.U. = 377,700.00 lei fara TVA, valoare 377,700.00 lei fara TVA 2.2 TROLIU ANESTEZIE- 1 buc - P.U. = 15,500.00 lei fara TVA, valoare 15,500.00 lei fara TVA, 2.3 PLATFORMA ELECTROCHIRURGICALA CU COAGULARE CU ARGON-PLASMA - 1buc - P.U. = 335,400.00 lei fara TVA, valoare 335,400.00 lei fara TVA, 2.4 INJECTOMAT CU SOFT TIVA - 28 buc - P.U. = 8,300.00 lei fara TVA, valoare 232,400.00 lei fara TVA, 2.5 INFUZOMAT - 6 buc - P.U. = 8,000.00 lei fara TVA, valoare 48,000.00 lei fara TVA, 2.6 STAȚIE DE ANDOCARE PENTRU POMPE CU 6 POSTURI - 6 buc - P.U. = 15,200.00 lei fara TVA, valoare 91,200.00 lei fara TVA, 2.7 SISTEM DE MANAGEMENT AL FLUIDELOR - 1 buc - P.U. = 348,000.00 lei fara TVA, valoare 348,000.00 lei fara TVA, 2.8 Măsuță instrumentar mayo - 1buc - P.U. = 2,400.00 lei fara TVA, valoare 2,400.00 lei fara TVA, 2.9 Masă inox cu rotile formă L - 1buc - P.U. = 13,600.00 lei fara TVA, valoare 13,600.00 lei fara TVA, 2.10 Cos mobil din inox - 1 buc - P.U. = 2,600.00 lei fara TVA, valoare 2,600.00 lei fara TVA, 2.11 Masa pentru pansamente - 1 buc - P.U. = 3,800.00 lei fara TVA, valoare 3,800.00 lei fara TVA, 2.12 Stativ mobil pentru perfuzii - 1 buc - P.U. = 2,700.00 lei fara TVA, valoare 2,700.00 lei fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini
Internal identifier2
Additional classification (cpv): 33141626 Dosage kits, 33161000 Electrosurgical unit, 33172100 Anaesthesia devices, 33192200 Medical tables, 33192300 Medical furniture except beds and tables, 33192340 Operating theatre furniture except tables, 33194000 Devices and instruments for transfusion and infusion, 33194110 Infusion pumps, 45259000 Repair and maintenance of plant, 51410000 Installation services of medical equipment, 80320000 Medical education services
LotLOT-0003
TitleAparatura ATI
Description3.1 PAT ATI ANTIESCARE CU CÂNTAR SI SALTEA ACTIVĂ -5 buc - P.U. = 162,200.00 lei fara TVA, valoare 811,000.00 lei fara TVA 3.2 BRANCARD MOBIL CU ACȚIONARE HIDRAULICĂ - 1 buc - P.U. = 25,400.00 lei fara TVA, valoare 25,400.00 lei fara TVA 3.3 MONITOR FUNCTII VITALE - 5 buc - P.U. = 178,500.00 lei fara TVA, valoare 892,500.00 lei fara TVA 3.4 STATIE CENTRALA CRITICI CU 5 POSTURI - 1 buc - P.U. = 93,800.00 lei fara TVA, valoare 93,800.00 lei fara TVA 3.5 SOLUTIE INFORMATICĂ CLINICĂ ȘI SOLUȚIE DE ÎNGRIJIRE A PACIENTULUI CU FIȘA PACIENTULUI ÎN FORMAT ELECTRONIC - 1 buc - P.U. = 1,040,000.00 lei fara TVA, valoare 1,040,000.00 lei fara TVA 3.6 SOLUȚIE VIZUALIZARE AVANSATA PENTRU CARDIOLOGIE - 1 buc - P.U. = 585,000.00 lei fara TVA, valoare 585,000.00 lei fara TVA 3.7 ECOGRAF MULTIFUNCTIONAL CU 3 SONDE - 1 buc - P.U. = 1,745,100.00 lei fara TVA, valoare 1,745,100.00 lei fara TVA 3.8 ECOGRAF CU SOFT VALVĂ MITRALĂ - 1 buc - P.U. = 975,000.00 lei fara TVA, valoare 975,000.00 lei fara TVA 3.9 ECOGRAF CARDIOLOGIE CU TRADUCTOR TRANSESOFAGIAN - 1 buc - P.U. = 772,500.00 lei fara TVA, valoare 772,500.00 lei fara TVA 3.10 ECOGRAF CU 3 SONDE ( L, S, C) - 1 buc - P.U. = 442,500.00 lei fara TVA, valoare 442,500.00 lei fara TVA 3.11 DEFIBRILATOR EXTERN - 3 buc - P.U. = 60,200.00 lei fara TVA, valoare 180,600.00 lei fara TVA 3.12 ELECTROCARDIOGRAF - 1 buc - P.U. = 30,600.00 lei fara TVA, valoare 30,600.00 lei fara TVA 3.13 SISTEM ÎNCĂLZIRE A PACIENTULUI - 1 buc - P.U. = 30,700.00 lei fara TVA, valoare 30,700.00 lei fara TVA 3.14 SISTEM COMPRESIE INTERMITENTĂ - 1 buc - P.U. = 36,700.00 lei fara TVA, valoare 36,700.00 lei fara TVA 3.15 VENTILATOR MECANIC DE INALTA PERFORMANTA - 5 buc - P.U. = 212,800.00 lei fara TVA, valoare 1,064,000.00 lei fara TVA conform solicitarilor din caietul de sarcini
Internal identifier3
Additional classification (cpv): 33112200 Ultrasonic unit, 33123200 Electrocardiography devices, 33157400 Medical breathing devices, 33158400 Mechanical therapy unit, 33182100 Defibrillator, 33192150 Therapy beds, 33192160 Stretchers, 33195000 Patient-monitoring system, 33195200 Central monitoring station, 45259000 Repair and maintenance of plant, 48814000 Medical information systems, 51410000 Installation services of medical equipment, 80320000 Medical education services
LotLOT-0004
TitleAparatura chirurgie vasculara
Description4.1 APARAT DE MĂSURAT PARAMETRI DE COAGULARE INTRAOPERATOR - 1 buc - P.U. = 88,600.00 lei fara TVA, valoare 88,600.00 lei fara TVA, 4.2 SISTEM DE TROMBECTOMIE MECANICA ASPIRATIVA PENTRU SISTEMUL ARTERIAL SI VENOS PERIFERIC - 1 buc - P.U. = 580,300.00 lei fara TVA, valoare 580,300.00 lei fara TVA, 4.3 SISTEM DE ATERECTOMIE ROTATIONALA - 1 buc - P.U. = 561,600.00 lei fara TVA, valoare 561,600.00 lei fara TVA, 4.4 SISTEM DE TROMBOLIZA CU ULTRASUNETE - 1 buc - P.U. = 605,300.00 lei fara TVA, valoare 605,300.00 lei fara TVA, 4.5 BALON CONTRAPULSATIE - 1 buc - P.U. = 371,800.00 lei fara TVA, valoare 371,800.00 lei fara TVA, 4.6 FLOWMETRU MĂSURARE DEBIT SAGVIN INTRAOPERATOR - 1 buc - P.U. = 285,900.00 lei fara TVA, valoare 285,900.00 lei fara TVA, 4.7 ECHIPAMENT AUTOTRANSFUZIE - 1 buc - P.U. = 354,600.00 lei fara TVA, valoare 354,600.00 lei fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini
Internal identifier4
Additional classification (cpv): 33111720 Angiography devices, 33182000 Cardiac support devices, 33194200 Devices and instruments for transfusion, 38434520 Blood analysers, 48814000 Medical information systems, 51410000 Installation services of medical equipment, 80320000 Medical education services
LotLOT-0005
TitleAparatura chirurgie toracica
Description5.1 POMPA DE CIRCULATIE EXTRACORPOREALA - 1 buc - P.U. = 3,970,700.00 lei fara TVA, valoare 3,970,700.00 lei fara TVA, 5.2 SISTEM 3D 4K PENTRU CHIRURGIE TORACICA SI MEDIASTINOSCOPIE - 1 buc - P.U. = 1,270,600.00 lei fara TVA, valoare 1,270,600.00 lei fara TVA, 5.3 SISTEM PENTRU BRONHOSCOPIE RIGIDA SI FLEXIBILA - 1 buc - P.U. = 937,300.00 lei fara TVA, valoare 937,300.00 lei fara TVA, 5.4 SISTEMUL ELECTRONIC DE MONITORIZARE AUTOMATĂ-CONTINUĂ A DIUREZEI LA PACIENȚII DIN TERAPIA INTENSIVĂ - 1 buc - P.U. = 54,600.00 lei fara TVA, valoare 54,600.00 lei fara TVA, 5.5 DISPOZITIV DE CONTROL PERMANENT A BALONULUI SONDEI ENDOTRAHEALE - 1 buc - P.U. = 32,400.00 lei fara TVA, valoare 32,400.00 lei fara TVA, 5.6 SISTEM DE MONITORIZARE HEMODINAMICĂ AVANSATĂ SI DEBIT CARDIAC - 1 buc - P.U. = 227,100.00 lei fara TVA, valoare 227,100.00 lei fara TVA, 5.7 SISTEM DE HEMOFILTRARE CU PLASMAFEREZA - 1 buc - P.U. = 214,500.00 lei fara TVA, valoare 214,500.00 lei fara TVA, 5.8 APARAT DE ASISTARE FUNCȚIE CARDIACĂ ȘI PULMONARĂ TIP ECMO- 1 buc - P.U. = 912,600.00 lei fara TVA, valoare 912,600.00 lei fara TVA conform solicitarilor din caietul de sarcini
Internal identifier5
Additional classification (cpv): 33168000 Endoscopy, endosurgery devices, 33170000 Anaesthesia and resuscitation, 33181000 Renal support devices, 33182000 Cardiac support devices, 33186000 Extracorporeal circulatory unit, 33195000 Patient-monitoring system, 45259000 Repair and maintenance of plant, 51410000 Installation services of medical equipment, 80320000 Medical education services