630788-2022 - ResultRomania-Mogoșoaia: Electric buses
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
ACHIZIȚIA A 12 AUTOBUZE ELECTRICE CU LUNGIMEA DE APROXIMATIV 12m DESTINATE TRANSPORTULUI PUBLIC DE CĂLĂTORI ÎN ZONA COMUNEI MOGOȘOAIA ȘI ZONA METROPOLITANĂ BUCUREȘTI-ILFOV
Reference number: 7/2021
II.1.2.
Main CPV code
34144910 Electric buses
II.1.4.
Short description
Achizitionare de autobuze electrice noi, cu lungimea de aproximativ 12 m destinate transportului public de calatori in zona Comunei Mogosoaia și zona metropolitană București-Ilfov.
Autobuzele electrice vor fi achiziționate de către Comuna Mogosoaia, in cadrul urmatoarelor proiecte
finantate prin Programul Operațional Regional 2014 -2020:
1. Linie de transport public cu emisii zero pe ruta Straulesti – Mogosoaia – Buftea – proiect de baza, proiect cod SMIS 124201
2. Linie de transport public cu emisii zero pe ruta Straulesti – Mogosoaia – Buftea – proiect complementar, proiect cod SMIS 124202
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitia a 12 autobuze electrice noi cu lungimea de aproximativ 12 m destinate transportului public de calatori in zona Comunei Mogosoaia si zona metropolitană București-Ilfov in conformitate cu prevederile caietului de sarcini.