See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: SIM-kort 2G-4G inkl. abonnement
Description: Udbuddet omfatter udskiftning af 14.500 eksisterende SIM-kort, monteret i dataloggere og placeret i de 8 ejerkommuner som ejer HOFOR, som på nuværende tidspunkt kommunikerer via 2G netværk. De nye SIM-kort skal kunne kommunikere med det nuværende 2G og 4G LTE Cat. M1 netværk.
Internal identifier: 24.02-13165
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 31712112 SIM cards
Additional classification (cpv): 64210000 Telephone and data transmission services, 64212000 Mobile-telephone services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
Description of the options: Yderligere SIM-kort med abonnement.