2. Procedure
Procedure
Title: GYŐR-SZOL Zrt. villamos energia beszerzése 2027
Description: Villamos energia beszerzése GYŐR-SZOL Zrt. igazgatóságai részére a 2027. energia évre. Ajánlatkérő az igényelt villamos energiát fix áras és teljes ellátás alapú beszerzési módszertan szerint kívánja beszerezni két részajánlati körben: 1. rész: Városüzemeltetési és Kivitelezési Igazgatóság 2. rész: Vagyonkezelési Igazgatóság A beszerezni kívánt villamos energia felhasználási helyenkénti (POD) részletes bontását és mennyiségi adatait, valamint az egyéb feltételeket a Közbeszerzés Dokumentum részeként kiadott „1_rész ajanlati_artabla_VE27.xlsx” és „2 rész ajanlati_artabla_VE27.xlsx” fájlok, illetve a szerződéstervezetek tartalmazzák. Ajánlatkérő a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény 46. § (1) bekezdés alapján felhívja a figyelmet, hogy a villamos energia kereskedelem engedélyköteles tevékenység, ennek megfelelően nem lehet ajánlattevő azon gazdasági szereplő, amely nem rendelkezik villamos energia kereskedelemre vonatkozó - területi és felhasználói korlátozástól mentes - engedéllyel. Az engedély hiánya vagy annak érvénytelensége az ajánlat Kbt. 73. § (1) bekezdés n) pontja szerinti érvénytelenségét vonja maga után.
Internal identifier: EKR001766282026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Városüzemeltetési és Kivitelezési Igazgatóság
Description: II.2.4.1) Szerződött villamos energia mennyiség: 1. rész: Városüzemeltetési és Kivitelezési Igazgatóság Szerződött mennyiség összesen: 647 260 kWh A beszerezni kívánt villamos energia felhasználási helyenkénti (POD) részletes bontását és az egyéb feltételeket a Közbeszerzés Dokumentum részeként kiadott „1_rész ajanlati_artabla_VE27.xlsx” és „2_rész ajanlati_artabla_VE27.xlsx” fájlok, illetve a szerződéstervezetek tartalmazzák. II.2.4.2) Szerződéses Minimális és Maximális villamos energia mennyiség: Ajánlatkérő a II.2.4.1. pontban igazgatóságonként külön-külön megadott szerződött éves mennyiségekre vonatkozó, igazgatóságonként külön értelmezett Take or Pay (TOP) kötelezettséget kéri biztosítani azzal, hogy az eltérés megengedett mértéke ± 30 %. 1. rész: Városüzemeltetési és Kivitelezési Igazgatóság Szerződött mennyiség összesen: 647 260 kWh Minimális villamos energia mennyiség: 453 082 kWh Maximális villamos energia mennyiség: 841 438 kWh A közbeszerzési eljárásban alkalmazott ±30%-os mennyiségi eltérés meghatározását olyan objektív körülmények indokolják, amelyek az energiafogyasztás éves szintű pontos tervezhetőségét érdemben befolyásolják. Ide tartozik többek között az időjárási viszonyok alakulása, a fogyasztási pontok időszakos változása, valamint a folyamatban lévő vagy év közben induló energiahatékonysági beruházások (pl.: nyílászárók és/vagy lámpatestek cseréje) hatása. Ezek a tényezők a tényleges fogyasztásban akár jelentősebb alul- vagy túlteljesítést is eredményezhetnek, amelyre előre, teljes biztonsággal nem lehet számítani. E bizonytalanságok kezelése érdekében tartjuk szükségesnek a ±30%-os eltérési sáv fenntartását. Ajánlattevő az adott mennyiségi eltérési mértéket külön díj felszámítása nélkül vállalja, így az nem jelent többletköltséget vagy többletkockázatot a szerződés teljesítése során. II.2.4.3) Last Call: Ajánlattevő „last call” opcióra nem tart igényt egyik igazgatóság tekintetében sem. II.2.4.4) Menetrend adás: Ajánlattevő eltekint Ajánlatkérő menetrend adási kötelezettségétől – mindkét rész vonatkozásában. II.2.4.5) Mérlegkör tagsági díj: Ajánlattevő Mérlegkör tagsági díjat nem számíthat fel Ajánlatkérő részére – egyik rész vonatkozásában sem. II.2.4.6) HMKE 1. rész vonatkozásban: A Városüzemeltetési és Kivitelezési Igazgatóság felhasználási helyei (POD) közül 1 db fogyasztási helyen, 50 kW névleges teljesítményű HMKE napelem rendszer üzemel, melyre vonatkozóan havi szaldó elszámolást kér biztosítani az Ajánlatkérő. A rendszer hálózatra csatlakozó (nem sziget üzemű, nem rendelkezik visszvatt védelemmel), a hálózati Elosztó idősoros felhasználási helyként tartja nyilván és havi elszámolási időszakra vetítve éves 2000 kWh-t meg nem haladó többlet termelése van. II.2.4.7) Számlák online megtekintése: Ajánlatkérő elektronikus számlát befogad, amely számlák online megtekintéséhez Ajánlattevőnek elektronikus hozzáférést is biztosítania kell – mindkét rész vonatkozásában. II.2.4.8) Bankgarancia, fizetési biztosíték Bankgaranciát és fizetési biztosítékot a villamosenergia-kereskedő nem kérhet a fogyasztótól. II.2.4.9) Dedikált kapcsolattartó Ajánlattevőnek biztosítania kell Ajánlatkérő részére közvetlen telefonos és e-mailes csatornán elérhető dedikált ügyintézőt a teljes szerződéses időszakban, továbbá vállalnia az Ajánlatkérő által benyújtott számlafizető változások, fogyasztó változások és egyéb megkeresések maximum 15 napos határidővel történő feldolgozását, Ajánlatkérő részére történő visszajelzéssel. Ajánlattevőnek biztosítania kell továbbá - annak szükségessége esetén Ajánlatkérő kérésére - alkalmanként vagy maximum havi egy alkalommal a dedikált ügyintézővel történő személyes kapcsolattartást, melynek helyszíne Ajánlatkérő székhelye. – mindkét rész vonatkozásában. Amennyiben a közbeszerzési dokumentumok bármelyik része valamilyen gyártmányú, típusú, eredetű dologra, eljárásra, védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, származásra vagy gyártási folyamatra való hivatkozást tartalmaz, úgy Ajánlatkérő az azzal egyenértékű teljesítést is elfogadja a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdés alapján. További részletek a műszaki leírásban, közbeszerzési dokumentumokban és a szerződéstervezetben.
Internal identifier: EKR001766282026/1
Lot: LOT-0002
Title: Vagyonkezelési Igazgatóság
Description: II.2.4.1) Szerződött villamos energia mennyiség: 2. rész: Vagyonkezelési Igazgatóság Szerződött mennyiség összesen: 1 155 130 kWh A beszerezni kívánt villamos energia felhasználási helyenkénti (POD) részletes bontását és az egyéb feltételeket a Közbeszerzés Dokumentum részeként kiadott „1_rész ajanlati_artabla_VE27.xlsx” és „2_rész ajanlati_artabla_VE27.xlsx” fájlok, illetve a szerződéstervezetek tartalmazzák. II.2.4.2) Szerződéses Minimális és Maximális villamos energia mennyiség: Ajánlatkérő a II.2.4.1. pontban igazgatóságonként külön-külön megadott szerződött éves mennyiségekre vonatkozó, igazgatóságonként külön értelmezett Take or Pay (TOP) kötelezettséget kéri biztosítani azzal, hogy az eltérés megengedett mértéke ± 30 %. 2. rész: Vagyonkezelési Igazgatóság Szerződött mennyiség összesen: 1 155 130 kWh Minimális villamos energia mennyiség: 808 591 kWh Maximális villamos energia mennyiség: 1 501 669 kWh A közbeszerzési eljárásban alkalmazott ±30%-os mennyiségi eltérés meghatározását olyan objektív körülmények indokolják, amelyek az energiafogyasztás éves szintű pontos tervezhetőségét érdemben befolyásolják. Ide tartozik többek között az időjárási viszonyok alakulása, a fogyasztási pontok időszakos változása (Vagyonkezelési Igazgatóság 2. rész felhasználási helyeinek (POD-ok) egy részét a II.2.4.10) pont szerint bérlők használják, így ideiglenes leállással vagy tevékenység váltás miatti fogyasztás változással számolni kell), valamint a folyamatban lévő vagy év közben induló energiahatékonysági beruházások (pl.: nyílászárók és/vagy lámpatestek cseréje) hatása. Ezek a tényezők a tényleges fogyasztásban akár jelentősebb alul- vagy túlteljesítést is eredményezhetnek, amelyre előre, teljes biztonsággal nem lehet számítani. E bizonytalanságok kezelése érdekében tartjuk szükségesnek a ±30%-os eltérési sáv fenntartását. Ajánlattevő az adott mennyiségi eltérési mértéket külön díj felszámítása nélkül vállalja, így az nem jelent többletköltséget vagy többletkockázatot a szerződés teljesítése során. II.2.4.3) Last Call: Ajánlattevő „last call” opcióra nem tart igényt egyik igazgatóság tekintetében sem. II.2.4.4) Menetrend adás: Ajánlattevő eltekint Ajánlatkérő menetrend adási kötelezettségétől – mindkét rész vonatkozásában. II.2.4.5) Mérlegkör tagsági díj: Ajánlattevő Mérlegkör tagsági díjat nem számíthat fel Ajánlatkérő részére – egyik rész vonatkozásában sem. II.2.4.6) HMKE 2. rész vonatkozásában: A Vagyonkezelési Igazgatóság felhasználási helyei (POD) közül 1 db fogyasztási helyen, 32,5 kW névleges teljesítményű HMKE napelem rendszer üzemel, melyre vonatkozóan havi szaldó elszámolást kér biztosítani az Ajánlatkérő. A rendszer hálózatra csatlakozó (nem sziget üzemű, nem rendelkezik visszvatt védelemmel), a hálózati Elosztó idősoros felhasználási helyként tartja nyilván és havi elszámolási időszakra vetítve nincs többlet termelése. II.2.4.7) Számlák online megtekintése: Ajánlatkérő elektronikus számlát befogad, amely számlák online megtekintéséhez Ajánlattevőnek elektronikus hozzáférést is biztosítania kell – mindkét rész vonatkozásában. II.2.4.8) Bankgarancia, fizetési biztosíték Bankgaranciát és fizetési biztosítékot a villamosenergia-kereskedő nem kérhet a fogyasztótól. II.2.4.9) Dedikált kapcsolattartó Ajánlattevőnek biztosítania kell Ajánlatkérő részére közvetlen telefonos és e-mailes csatornán elérhető dedikált ügyintézőt a teljes szerződéses időszakban, továbbá vállalnia az Ajánlatkérő által benyújtott számlafizető változások, fogyasztó változások és egyéb megkeresések maximum 15 napos határidővel történő feldolgozását, Ajánlatkérő részére történő visszajelzéssel. Ajánlattevőnek biztosítania kell továbbá - annak szükségesség esetén Ajánlatkérő kérésére - alkalmanként vagy maximum havi egy alkalommal a dedikált ügyintézővel történő személyes kapcsolattartást, melynek helyszíne Ajánlatkérő székhelye. – mindkét rész vonatkozásában. II.2.4.10) Egyéb ajánlati feltételek 2. rész vonatkozásában: A Vagyonkezelési Igazgatóság felhasználási helyei (POD-ok) közül jelenleg 24 db felhasználási helyen a GYŐR-SZOL Zrt. szerződő fél mellett a felhasználási hely bérlője (mint tényleges villamos energia fogyasztó) számlafizetőként szerepel úgy, hogy a Hálózathasználati Szerződést a GYŐR-SZOL Zrt. nevén tartja nyilván az áramhálózati Elosztó. A szerződéses időszak kezdetéig, és a szerződéses időszak időtartalma alatt a Vagyonkezelési Igazgatóság felhasználási helyeinek (POD) listája és db száma, továbbá a számlafizetővel rendelkező POD-ok száma változhat, azonban a felhasználási helyek összességére a várható éves fogyasztás jelentős mértékben nem változik. A felhasználási helyek összességére a várható éves fogyasztás kis mértékű változását a II.2.4) részhez megadott Szerződött mennyiségekhez rögzített a II.2.4.2) pontban szereplő TOP sáv biztosítja a Szerződött mennyiségek változatlansága mellett. Ajánlatkérő a szerződéses időszak kezdetére vonatkozó végleges felhasználási hely (POD) listát 2026.12.08-ig adja meg a nyertes ajánlatot benyújtó és az alapján szerződött Ajánlattevő részére a szerződésben rögzített kapcsolattartási e-mail címen. Ajánlattevőnek biztosítania kell az ajánlata keretein belül az Ajánlatkérő által megadott felhasználási helyekre (POD-okra) a számlafizető nyilvántartását és a számlafizető részére történő számlázást, a GYŐR-SZOL Zrt. mint szerződő fél részéről mögöttes felelősséggel a fizetési kötelezettség tekintetében. Amennyiben a közbeszerzési dokumentumok bármelyik része valamilyen gyártmányú, típusú, eredetű dologra, eljárásra, védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, származásra vagy gyártási folyamatra való hivatkozást tartalmaz, úgy Ajánlatkérő az azzal egyenértékű teljesítést is elfogadja a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdés alapján. További részletek a műszaki leírásban, közbeszerzési dokumentumokban és a szerződéstervezetben.
Internal identifier: EKR001766282026/2