630975-2022 - ResultRomania-Buzău: Technical assistance services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Asistenţă tehnică pentru managementul Proiectului şi supervizarea execuției lucrărilor din cadrul «Proiectului Regional de Dezvoltare a Infrastructurii de apă și apă uzată in judetul Buzǎu, în perioada 2014-2020»
Reference number: CS 1 POIM
II.1.2.
Main CPV code
71356200 Technical assistance services
II.1.4.
Short description
Procedura de achiziţie organizată de entitatea contractantă are ca obiect atribuirea contractului de servicii „Asistenţă tehnică pentru managementul Proiectului şi supervizarea execuției lucrărilor pentru «Proiectul Regional de Dezvoltare a Infrastructurii de apă și apă uzată în judetul Buzǎu, în perioada 2014-2020»”.
Contractul cuprinde servicii de Asistenta tehnica pentru managementul «Proiectului Regional de Dezvoltare a Infrastructurii de apa si apă uzată în judetul Buzau in perioada 2014-2020» și servicii de supervizare a lucrărilor de construcție pentru realizarea infrastructurii aferente implementării Proiectului.
Astfel, servicii de asistenţă tehnică includ următoarele:
• Asistență Tehnică pentru Managementul Proiectului
o A.1 Revizuire Master Plan. Actualizarea devizului general al proiectului
o A.2 Campanie de publicitate si promovare a proiectului
o A.3 Dezvoltarea sistemului GIS
o A.4 Activitati de dezvoltare a sistemului de modelare hidraulica a retelelor de apa si canalizare
• Supervizarea contractelor de lucrări
o Activități în faza de preconstruire;
o Activități în perioada de construire;
o Activități în perioada de recepție la terminarea lucrărilor;
o Activități în Perioada de Garanție;
o Activități la finalizarea contractelor de lucrări;
Valoarea estimată a contractului nu include “cheltuieli diverse și neprevăzute”. Suma aferenta procentului de diverse si neprevazute, astfel cum acestea au fost definite in Devizul General al proiectului este de 4.230.198 lei si nu este cuprinsa in valoarea estimata a contractului sectorial, fiind mentionata in Fisa de date a achizitiei doar in scop informativ.
Numarul de zile până la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 24 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor
solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare, dupa cum urmeaza:
- in a 31-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise de operatorii economici cu 41 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor
- in a 14-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise de operatorii economici cu 24 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
71313000 Environmental engineering consultancy services, 71520000 Construction supervision services, 71521000 Construction-site supervision services, 79341100 Advertising consultancy services, 79411000 General management consultancy services, 79421100 Project-supervision services other than for construction work
II.2.4.
Description of the procurement