631013-2026 - Competition
Denmark – High-voltage cable – GENUDBUD af rammeaftale på højspændingskabler
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: GENUDBUD af rammeaftale på højspændingskabler
Description: Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på højspændingskabler til distribution af el i Ordregivers forsyningsområde. Formålet med udbuddet er at sikre leverancer af elforsyningskabler til nyetablering og renovering af Ordregivers forsyningsnet. Delaftale 4 - Højspændingskabler vil være en rammeaftale med tre (3) leverandører. Rammen vil indebære en genåbning af konkurrencen ved miniudbud. Nærmere betingelser fremgår af delkontrakten inklusive bilag.
Previous notice: 218379-2026
Internal identifier: 791419
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31321300 High-voltage cable
Additional classification (cpv): 31321300 High-voltage cable
5. Lot
Lot: LOT-0000