2. Procedure
Procedure
Title: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wieliszew w podziale na 2 części
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wieliszew w podziale na 2 części: Część 1 - Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Wieliszew w 2026 roku: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Wieliszew na których zamieszkują mieszkańcy – w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wieliszew, a także innymi przepisami prawa ustawowego i miejscowego. Cześć 2 - Odbiór odpadów pochodzących z obiektów podległych Gminie Wieliszew oraz z terenu Gminy: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Wieliszew oraz z terenów Gminy, na których powstają odpady komunalne: 1) Urząd Gminy Wieliszew – ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 1, 05-135 Wieliszew, 2) Dom Ogrodnika – ul. Nowodworska 31, 05-119 Michałów Reginów, 3) Dom Wiejski – ul. Mała 3, 05-123 Olszewnica Stara, 4) PSZOK Wieliszew – ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 4, 05-135 Wieliszew. 5) Hala Sportowa – ul. Modlińska 65, 05-135 Wieliszew, 6) Boisko – ul. Sikorskiego 6, 05-119 Łajski, 7) Boisko - ul. Janusza Kusocińskiego 1, 05-135 Wieliszew, 8) Ochotnicza Straż Pożarna – ul. Jeziorna 40, 05-124 Krubin, 9) Ochotnicza Straż Pożarna – ul. Niepodległości 1, 05-135 Wieliszew, 10) Ochotnicza Straż Pożarna – ul. Kościelna 78, 05-124 Skrzeszew, 11) Ochotnicza Straż Pożarna – ul. Mickiewicza 7, 05-124 Kałuszyn, 12) Ochotnicza Straż Pożarna – ul. Dworcowa 9, 05-124 Janówek Pierwszy.
Internal identifier: ZZP.271.1.32.2026.PR
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie: 1) braku podstaw wykluczenia 2) spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp nie jest podmiotowym środkiem dowodowym i stanowi tymczasowy dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert. 3. Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 10.2. IDW (w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanego dalej „jednolitym dokumentem” lub „JEDZ”), Wykonawca zobowiązany jest przesłać Zamawiającemu w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym), zgodnie z zasadami określonymi w pkt. 14 IDW. Wykonawca wypełnia JEDZ, tworząc dokument elektroniczny. Może korzystać z narzędzia ESPD lub innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego. Jednolity dokument przygotowany wstępnie przez Zamawiającego dla przedmiotowego postępowania jest dostępny w miejscu zamieszczenia niniejszej SWZ. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku Wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. Zamawiający zastrzega, że w Części III Sekcja C jednolitego dokumentu „Podstawy związane z niewypłacalnością, konfliktem interesów lub wykroczeniami zawodowymi” w podsekcji „Czy wykonawca, wedle własnej wiedzy, naruszył swoje obowiązki w dziedzinie prawa środowiska, prawa socjalnego i prawa pracy” Wykonawca składa oświadczenie w zakresie: - przestępstwa, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 ze zm.). W związku z tym, że Zamawiający nie stosuje przesłanek fakultatywnych, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 2) lit. b) i c) i 3) w zakresie odnoszącym się do pkt. 2) lit. b) ustawy Pzp w Części III Sekcja C jednolitego dokumentu „Podstawy związane z niewypłacalnością, konfliktem interesów lub wykroczeniami zawodowymi” Wykonawca składa oświadczenie w zakresie wyżej wymienionych przestępstw, stanowiących obligatoryjną przesłankę wykluczenia określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1) lit. f) i h) oraz pkt 2) ustawy Pzp. 4. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 5. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca, o którym mowa w pkt. 10.4. IDW zobowiązany jest do złożenia: - podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt. 10.6., 10.7., 10.8. IDW. 6. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawca składa: a) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: • art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, • art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącą orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; b) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; c) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zmawiającego, o których mowa w: • art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, • art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, • art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, • art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90514000 Refuse recycling services, 90533000 Waste-tip management services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część 1 - Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Wieliszew w 2027 roku
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Wieliszew na których zamieszkują mieszkańcy – w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wieliszew, a także innymi przepisami prawa ustawowego i miejscowego
Internal identifier: Część 1
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego. Ewentualne zamówienia będą polegały na powtórzeniu usługi odbierania i zagospodarowania odpadów w przypadku przedłużania się procedury przetargowej na następne lata, rozwiązania/wypowiedzenia umowy z Wykonawcą świadczącym w następnych latach usługę odbioru odpadów, wyczerpaniu maksymalnej kwoty przeznaczonej na realizację niniejszego zamówienia – przy zachowaniu w/w dopuszczalnej łącznej wartości zamówień. Całkowita wartość ww. zamówień została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia.
Lot: LOT-0002
Title: Część 2 - Odbiór odpadów pochodzących z obiektów podległych Gminie Wieliszew oraz z terenu Gminy
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Wieliszew oraz z terenów Gminy, na których powstają odpady komunalne: 1) Urząd Gminy Wieliszew – ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 1, 05-135 Wieliszew, 2) Dom Ogrodnika – ul. Nowodworska 31, 05-119 Michałów Reginów, 3) Dom Wiejski – ul. Mała 3, 05-123 Olszewnica Stara, 4) PSZOK Wieliszew – ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 4, 05-135 Wieliszew. 5) Hala Sportowa – ul. Modlińska 65, 05-135 Wieliszew, 6) Boisko – ul. Sikorskiego 6, 05-119 Łajski, 7) Boisko - ul. Janusza Kusocińskiego 1, 05-135 Wieliszew, 8) Ochotnicza Straż Pożarna – ul. Jeziorna 40, 05-124 Krubin, 9) Ochotnicza Straż Pożarna – ul. Niepodległości 1, 05-135 Wieliszew, 10) Ochotnicza Straż Pożarna – ul. Kościelna 78, 05-124 Skrzeszew, 11) Ochotnicza Straż Pożarna – ul. Mickiewicza 7, 05-124 Kałuszyn, 12) Ochotnicza Straż Pożarna – ul. Dworcowa 9, 05-124 Janówek Pierwszy.
Internal identifier: Część 2