631150-2026 - Competition
Finland – Construction work – Kehitysvammaisten vaativat asumispalvelut, Myllyojantien asumisyksikkö, Paimio
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Kehitysvammaisten vaativat asumispalvelut, Myllyojantien asumisyksikkö, Paimio
Description: Varsinais-Suomen hyvinvointialueen Paimion Myllyojantien kehitysvammaisten vaativien asumispalvelujen rakennuksen rakentaminen toteutetaan KVR-suorituksena. Urakkamuotona on kiinteähintainen KVR-urakka, jossa KVR-urakoitsija vastaa koko hankkeen suunnittelusta ja toimii pääurakoitsijana ja lainsäädännön tarkoittamana päätoteuttajana. Rakennuskohde käsittää Varsinais-Suomen hyvinvointialueen Kehitysvammaisten vaativan asumispalvelun ympärivuorokautisen asumisyksikön 15 asiakaspaikalle. Hanke sisältää yhden rakennuksen, joka sisältää väestönsuojan. Hankkeen kokonaislaajuus on n. 1510 brm².
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-056639-LOT-0001