631164-2026 - Competition
Romania – Medical equipments – ”Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați în cadrul apelului de proiecte „Investiții în centrele de transfuzie sanguină desemnate coordonator regional/centrele județene de transfuzie sanguină”, cod PS/956/PS_P3/OP4/RSO4.5/PS_P3_RSO4.5_A7. Procedură demarată sub clauză suspensivă.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: ”Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați în cadrul apelului de proiecte „Investiții în centrele de transfuzie sanguină desemnate coordonator regional/centrele județene de transfuzie sanguină”, cod PS/956/PS_P3/OP4/RSO4.5/PS_P3_RSO4.5_A7. Procedură demarată sub clauză suspensivă.
Description: Furnizare „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați în cadrul apelului de proiecte „Investiții în centrele de transfuzie sanguină desemnate coordonator regional/centrele județene de transfuzie sanguină”, cod PS/956/PS_P3/OP4/RSO4.5/PS_P3_RSO4.5_A7. Obiectul contractului il constituie furnizarea de echipamente medicale, conform cerintelor din Caietul de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor este de 18 (optsprezece) zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari si/sau informatiilor suplimentare in a 11-a (unsprezecea) zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor. Termenele de mai sus au fost stabilite astfel incat operatorii economici sa beneficieze de cele 10 zile prevazute de art. 161 din Legea nr. 98/2016 intre data transmiterii raspunsului autoritatii contractante si data-limita de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificari se transmite exclusiv in SEAP (https://e-licitatie.ro/pub), la sectiunea Intrebari din cadrul procedurii de atribuire. Raspunsurile se publica in SEAP, la sectiunea "Documentatie, clarificari si decizii" din cadrul anuntului de participare. Autoritatea contractanta nu va da curs solicitarilor adresate prin alta modalitate de comunicare.
Internal identifier: 3126543_2026_PAAPD1638203
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Cântar electronic pentru colectarea sângelui / agitator limitator colectă (hemomixer cu geantă de transport, accesorii și soft compatibil E-Delphyn), model T-RAC II sau echivalent
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 1: Cântar electronic pentru colectarea sângelui / agitator limitator colectă (hemomixer cu geantă de transport, accesorii și soft compatibil E-Delphyn), model T-RAC II sau echivalent, cantitate 20 buc.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Fotoliu de colectă confort III
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 2: Fotoliu de colectă confort III, cantitate 11 buc.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Scaun prelevare sânge
Description: Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 3: Scaun prelevare sânge, cantitate 3 buc.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 4: Scaun donator pentru colectă mobilă, cantitate 11 buc.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Clește stripare mecanic manual pentru tuburile de sânge
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 5: Clește stripare mecanic manual pentru tuburile de sânge, cantitate 14 buc.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Stripper automat (echipament automat pentru striparea tuburilor de sânge)
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 6: Stripper automat (echipament automat pentru striparea tuburilor de sânge), cantitate 8 buc.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Cântar compact de verificare cu platan din inox, clasa III de precizie
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 7: Cântar compact de verificare cu platan din inox, clasa III de precizie, cantitate 3 buc.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Cântar compact de verificare cu platan din inox (balanță pentru echilibrarea pungilor de sânge)
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 8: Cântar compact de verificare cu platan din inox (balanță pentru echilibrarea pungilor de sânge), cantitate 7 buc.
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Dispozitiv portabil pentru sudarea tubulaturii din plastic (sudeuză mobilă/portabilă cu mâner)
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 9: Dispozitiv portabil pentru sudarea tubulaturii din plastic (sudeuză mobilă/portabilă cu mâner), cantitate 7 buc.
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Dispozitiv automat pentru sudarea tubulaturii din plastic (sudeuză fixă inseriabilă)
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 10: Dispozitiv automat pentru sudarea tubulaturii din plastic (sudeuză fixă inseriabilă), cantitate 20 buc.
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Aparat pentru conexiune sterilă a tubulaturii pentru pungile de sânge, model TSCD II sau echivalent, cu 2 casete lame de conexiune sterilă de unică utilizare incluse
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 11: Aparat pentru conexiune sterilă a tubulaturii pentru pungile de sânge, model TSCD II sau echivalent, cu 2 casete lame de conexiune sterilă de unică utilizare incluse, cantitate 1 buc.
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Extractor manual plasmă
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 12: Extractor manual plasmă, cantitate 8 buc.
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Extractor automat de SEPARARE componente sanguine, tip Giotto Monza sau echivalent
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 13: Extractor automat de componente sanguine, tip Giotto Monza sau echivalent, cantitate 1 buc.
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Centrifugă de mare capacitate pentru procesarea sângelui , 16 locuri, tip Heraeus Cryofuge 16 3P sau echivalent, cu toate accesoriile incluse
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 14: Centrifugă refrigerată pentru procesarea sângelui și componentelor sanguine, 16 locuri, tip Heraeus Cryofuge 16 3P sau echivalent, cu toate accesoriile incluse, cantitate 2 buc.
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Centrifugă de mare capacitate pentru procesarea sângelui , 12 locuri, tip DMACH C600RE-2P-B12 sau echivalent, cu toate accesoriile incluse
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 15: Centrifugă de mare capacitate pentru procesarea sângelui și componentelor sanguine, 12 pungi, tip DMACH C600RE-2P-B12 sau echivalent, cu toate accesoriile incluse, cantitate 1 buc.
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Stativ electric pentru filtrarea pungilor de sânge, tip CEFS01-003 sau echivalent
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 16: Stativ electric pentru filtrarea pungilor de sânge, tip CEFS01-003 sau echivalent, cantitate 4 buc.
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Agitator pentru trombocite cu incubator (capacitate 48 pungi), tip KWAP 241/481/541/961 sau echivalent
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 17: Agitator pentru trombocite cu incubator (capacitate 48 pungi), tip KWAP 241/481/541/961 sau echivalent, cantitate 4 buc.
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Congelator medical pentru stocarea plasmei și componentelor sanguine (minimum 600 litri, -40 °C), tip KBPF 600 sau echivalent
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 18: Congelator medical pentru stocarea plasmei și componentelor sanguine (minimum 600 litri, -40 °C), tip KBPF 600 sau echivalent, cantitate 9 buc.
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Congelator medical pentru stocarea plasmei și componentelor sanguine la temperaturi joase, tip K4066 HPLL sau echivalent, 800 litri , interval de reglare a temperaturii între -20°C și -45 °C
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 19: Congelator medical pentru stocarea plasmei și componentelor sanguine la temperaturi joase, tip K4066 HPLL sau echivalent, cantitate 9 buc.
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Ultracongelator medical pentru stocarea plasmei și componentelor sanguine la temperaturi ultra-joase, tip K64 HPL sau echivalent, 700 litri, -86°C
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 20: Ultracongelator medical pentru stocarea plasmei și componentelor sanguine la temperaturi ultra-joase, tip K64 HPL sau echivalent, cantitate 4 buc.
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Frigider tip bancă de sânge, volum aproximativ 1500 litri, capacitate minimă 616 pungi de sânge de 450 ml, tip HAEMO 1500V sau echivalent, interval de reglare a temperaturii între +2 °C și +8 °C
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 21: Frigider tip bancă de sânge, volum aproximativ 1500 litri, capacitate minimă 616 pungi de sânge de 450 ml, tip HAEMO 1500V sau echivalent, cantitate 1 buc.
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Frigider pentru stocarea sângelui, volum aproximativ 600 litri, capacitate minimum 308 pungi de sânge de 450 ml, interval de reglare a temperaturii între +2 °C și +8 °C
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 22: Frigider pentru stocarea sângelui, volum aproximativ 600 litri, capacitate minimum 308 pungi de sânge de 450 ml, interval de reglare a temperaturii între +2 °C și +8 °C, cantitate 11 buc.
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Frigider pentru stocarea sângelui și componentelor sanguine, volum aproximativ 300 litri, capacitate minimă 180 pungi de sânge de 450 ml, tip HAEMO 310V (HR) sau echivalent, interval de reglare a temperaturii între +2 °C și +8 °C
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 23: Frigider pentru stocarea sângelui și componentelor sanguine, volum aproximativ 300 litri, capacitate minimă 180 pungi de sânge de 450 ml, tip HAEMO 310V (HR) sau echivalent, cantitate 7 buc.
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Incubator pentru imunologie, tip IN75 sau echivalent, volum util aproximativ 74 litri, interval de reglare a temperaturii între +5 °C și +80 °C
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 24: Incubator pentru imunologie, tip IN75 sau echivalent, volum util aproximativ 74 litri, cantitate 1 buc
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Sistem integrat de purificare a apei tip II pentru laborator, 20 L/h, cu rezervor 60 L și sterilizare UV, tip Thermo Scientific Barnstead Pacific TII UV 20 L/h sau echivalent
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 25: Sistem integrat de purificare a apei tip II pentru laborator, 20 L/h, cu rezervor 60 L și sterilizare UV, tip Thermo Scientific Barnstead Pacific TII UV 20 L/h sau echivalent, cantitate 1 buc.
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Baie de apă digitală, volum util 5–7 litri, interval de control al temperaturii între +5 °C și +95 °C
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 26: Baie de apă digitală, volum util 5–7 litri, interval de control al temperaturii între +5 °C și +100 °C, cantitate 1 buc.
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Hotă cu flux laminar vertical clasa II, prevăzută cu stativ/suport ajustabil
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 27: Hotă cu flux laminar vertical clasa II, prevăzută cu stativ/suport ajustabil, cantitate 1 buc.
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Pipetă multicanal cu volum variabil, 8 canale, interval 20–200 µl, tip Eppendorf Research® plus sau echivalent
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 28: Pipetă multicanal cu volum variabil, 8 canale, interval 20–200 µl, tip Eppendorf Research® plus sau echivalent, cantitate 2 buc.
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: Micropipetă monocanal cu volum variabil, interval de măsurare 50–1000 µl, tip Eppendorf Research® Plus sau echivalent
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 29: Micropipetă monocanal cu volum variabil, interval de măsurare 50–1000 µl, tip Eppendorf Research® Plus sau echivalent, cantitate 5 buc.
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Micropipetă monocanal cu volum variabil, interval de măsurare 50–100 µl, tip Eppendorf Research® Plus sau echivalent
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 30: Micropipetă monocanal cu volum variabil, interval de măsurare 50–100 µl, tip Eppendorf Research® Plus sau echivalent, cantitate 4 buc.
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Micropipetă monocanal cu volum variabil, interval de măsurare 10–200 µl, tip Eppendorf Research® Plus sau echivalent
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 31: Micropipetă monocanal cu volum variabil, interval de măsurare 10–200 µl, tip Eppendorf Research® Plus sau echivalent, cantitate 3 buc.
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: Centrifugă de laborator, tip MPW M-DIAGNOSTIC sau echivalent, capacitate 24 locuri, cu toate accesoriile necesare funcționării incluse
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 32: Centrifugă de laborator, tip MPW M-DIAGNOSTIC sau echivalent, capacitate 24 locuri, cu toate accesoriile necesare funcționării incluse, cantitate 3 buc.
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: Geantă pentru transport sânge și componente sanguine (izotermă), volum aproximativ 20 litri, tip B Medical Systems model MT8 sau echivalent
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 33: Geantă pentru transport sânge și componente sanguine (izotermă), volum aproximativ 20 litri, tip B Medical Systems model MT8 sau echivalent, cantitate 12 buc.
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: Geantă izotermă pentru transportul sângelui și componentelor sanguine, volum brut aproximativ 37,5 litri, cu monitorizare a temperaturii prin data logger
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 34: Geantă izotermă pentru transportul sângelui și componentelor sanguine, volum brut aproximativ 37,5 litri, cu monitorizare a temperaturii prin data logger, cantitate 10 buc.
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: Geantă pentru transport produse sanguine – refrigerator portabil cu sistem de înregistrare grafică a temperaturii, compatibil 220V și 12V, 60 litri
Description: „Dotări echipamente medicale” pentru Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Galați – LOT 35: Geantă pentru transport produse sanguine – refrigerator portabil cu sistem de înregistrare grafică a temperaturii, compatibil 220V și 12V, cantitate 5 buc.
Internal identifier: 35