631509-2026 - Competition
Romania – Video-conferencing equipment – Contract de achiziție publică a unui sistem de vot electronic portabil destinat sedintelor Consiliului Judetean Iasi
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Contract de achiziție publică a unui sistem de vot electronic portabil destinat sedintelor Consiliului Judetean Iasi
Description: Contract de achizitie publica de furnizare a unui sistem de vot electronic portabil destinat ședințelor Consiliului Județean Iași - conform specificatiilor caietului de sarcini. Durata prezentului Contract începe de la data intrării în vigoare și se finalizează la data îndeplinirii obligațiilor contractuale în sarcina Părților. Contractul intră în vigoare la data semnării acestuia de către ambele părți. Configurare și punere în funcțiune la sediul Consiliului Județean Iași în termen de maximum 60 zile de la data semnării contractului de furnizare; Instruirea utilizatorilor – minim 2 sesiuni (2 ședințe de comisii de specialitate); Furnizarea de manuale tehnice, scheme de conectare, ghiduri de întreținere, instrucțiuni și sesiuni de training pentru personalul Consiliului Județean Iași responsabil de gestionarea aplicației și a sistemului de vot Termenul de plată este de 30 zile de la data înregistrării facturii primite prin sistemul e-factura al ANAF (clauza 18.10 din proiectul de contract) Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta in instructiunile catre ofertanti/candidati - Sectiunea I.3) Comunicare, respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile. Raspunsurile la solicitarile de clarificari cu privire la documentatia de atribuire vor fi publicate în SEAP, la Sectiunea ”Lista,clarificari, notificari si decizii” din cadrul anuntului de participare. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit conform art. 27 alin (3) din HG 395/2016. Autoritatea contractantă va răspunde NUMAI la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări / informațiilor suplimentare, după cum urmează: - in a 14-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitările de clarificări transmise de operatorii economici până în a 20- a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4540712_2026_PAA PD1625508
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32232000 Video-conferencing equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Furnizarea unui sistem de vot electronic portabil/mobil pentru creșterea eficienței și a vitezei cu care se desfășoară procesul de vot în cadrul ședințelor de plen ale Consiliului Județean Iași care să cuprindă: a) 40 unități portabile de vot, b) 50 carduri de accesare cu cip, c) 1 inscriptor de carduri, d) 2 ecrane tip LED/LCD, cu diagonală de minimum 126 cm (50"), detinate afișării rezultatelor votului, având cel puțin următaorele caracteristici tehnice: - diagonală: minimum 126 cm (50"); - rezoluție: minimum Full HD (1920x1080 pixeli); - luminozitate: minimum 300 cd/m2; - unghi de vizualizare: minimum 178o(orizontal/vertical); - timp de răspuns: maximum 8ms; - conectivitate: minimum HDMI și USB; - posibilitate de funcționare continuă pe durata ședințelor. e) 2 suporturi cu picior reglabil și roți pentru ecranele LCD, înălțime minimum 2,00 m. f) 1 stație de încărcare simultană a 40 de unități portabile de vot, g) software-ul de management al soluției de vot, h) 1 laptop pe care să ruleze software-ul, i) (module, switch-uri, cabluri şi conectică pentru montarea şi buna funcţionare a sistemului de votare electronic portabil în totalitatea sa). Configurarea și punerea în funcțiune a produselor se va efectua într-un termen de maximum 60 zile de la data semnării contractului de furnizare, la sediul Consiliului Județean Iași. Instruirea utilizatorilor – minim 2 sesiuni (2 ședințe de comisii de specialitate); Furnizarea de manuale tehnice, scheme de conectare, ghiduri de întreținere, instrucțiuni și sesiuni de training pentru personalul Consiliului Județean Iași responsabil de gestionarea aplicației și a sistemului de vot Termenul de plată este de 30 zile de la data înregistrării facturii primite prin sistemul e-factura al ANAF (clauza 18.10 din proiectul de contract)
Internal identifier: 1