631634-2026 - Competition
Bulgaria – Waste and rubbish containers and bins – „Доставка на контейнери за събиране на отпадъци за нуждите на ОП „БКС – Търговище по обособени позиции за 2026 г.“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка на контейнери за събиране на отпадъци за нуждите на ОП „БКС – Търговище по обособени позиции за 2026 г.“
Description: Предмет на поръчката: „Доставка на контейнери за събиране на отпадъци за нуждите на ОП „БКС – Търговище“ по обособени позиции за 2026 г.“, както следва: Обособена позиция № 1 – Контейнери за битови отпадъци, пластмасови, с обем 1100 л., тип „Бобър“; Обособена позиция№ 2 – Контейнери за строителни отпадъци с обем 4 м3; Обособена позиция № 3 – Контейнери за битови отпадъци с обем 4 м3; Обособена позиция № 4 – Контейнери с обем 120 л., необходими за извършване на дейностите по сметосъбиране на отпадъци на територията на община Търговище. За обособени позиции № 1 и № 4, на основание чл. 52 от ЗОП, Възложителят изисква от участниците да предоставят мостри. Изискването се отнася за следните видове контейнери: по Обособена позиция №1: 1 бр. Контейнер с обем 1100 л., пластмасов, тип „Бобър“ и по Обособена позиция №4: 1 бр. Контейнер с обем 120 л. ​​​​​Всеки участник в обществената поръчка, който представя оферта по съответните две обособени позиции, следва да предостави и 1 (един) брой мостра на предложените контейнери. Място за представяне на мостри: Община Търговище, гр. Търговище, площад Свобода, Център за административно обслужване, гише №5. След завеждане на мострите в деловодството на Възложителя, същите се предават за съхранение на представител на Възложителя. Срок за представяне на мострите: в посочения от Възложителя в обявлението краен срок за подаване на оферти: до 21 октомври 2026 г., сряда, 17:30 часа в Центъра за административно обслужване, гише №5, Община Търговище, площад Свобода. Условия за представяне на мострите: - Съгласно чл. 47, ал. 10 от ППЗОП, когато мострата се представя след офертата, изпратена чрез платформата, върху опаковката се посочва: а) наименованието на участника; б) адрес за кореспонденция, телефон и по възможност - факс и електронен адрес; в) наименование на поръчката и обособените позиции, за които се подават мострите; г) номерът на офертата, изпратена в платформата. - Съгласно чл. 47, ал. 11 от ППЗОП, когато мострата се представя преди офертата, която се подава чрез платформата, в офертата се посочва входящият номер, с който мострата е регистрирана в деловодството на Възложителя, а когато е изпратена чрез пощенска или друга куриерска услуга - номерът на пратката. Получените мостри се завеждат в регистър, съгласно чл. 48, ал. 1 от ППЗОП.
Internal identifier: 605806
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34928480 Waste and rubbish containers and bins
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Контейнери за битови отпадъци, пластмасови, с обем 1100 л., тип „Бобър“
Description: Обособена позиция № 1 – Контейнери за битови отпадъци, пластмасови, с обем 1100 л., тип „Бобър“; Изпълнителят гарантира пълната функционална годност на доставените контейнери, съгласно договореното предназначение, както и съгласно Техническото предложение, Техническата спецификация и стандарти. Доставените контейнери за събиране на отпадъци следва да бъдат фабрично нови и неупотребявани. Да бъдат с параметри, които отговарят на минималните изисквания на Възложителя, посочени в настоящите технически спецификации. Да бъдат произведени от качествени материали, осигуряващи нормална и безпроблемна експлоатация за периода на ползването им. Да отговарят на нормативно установените изисквания за качество и безопасност при употреба от крайни потребители. Място на доставка: гр. Търговище, Промишлена зона, ул. „Никола Маринов“. Срокът за изпълнение на доставката се определя в календарни дни и е съобразно предложението на участника, избран за изпълнител, като не може да бъде по-дълъг от 45 (четиридесет и пет) календарни дни за Обособена позиция № 1, считано от датата на получаване на Възлагателно писмо от Възложителя. Възложителят е определил минимален гаранционен срок от 24 (двадесет и четири) месеца за контейнерите за отпадъци от посочената обособена позиция, считано от датата на подписване на приемо-предавателния протокол. За Обособена позиция № 1 – Контейнери за битови отпадъци, пластмасови, с обем 1100 л., тип „Бобър“– прогнозната стойност е 42 608, 33 евро без ДДС. Посочената прогнозна стойност на тази обособена позиция представлява максималният финансов ресурс, с който разполага Възложителят. Прогнозно количество за Обособена позиция №1: Контейнери за битови отпадъци, пластмасови с обем 1100 л., тип „Бобър“- минимален брой: 188 броя. Възложителят си запазва правото да поръча максималния брой контейнери от този вид, предложени от Изпълнителя в Ценовото предложение, или по-малко количество от предложените бройки, според собствените си нужди, но не по-малко от определения минимален брой за тази обособена позиция. Възложителят изисква от участниците да предоставят мостри, за да се увери в съответствието на оферираните контейнери за отпадъци със заложените в Техническата спецификация параметри. Изискването се отнася за следните видове контейнери: по Обособена позиция №1: 1 бр. Контейнер за битови отпадъци, пластмасов, с обем 1100 л., тип „Бобър“. Мострите трябва да отговарят на всички изисквания, заложени в техническите характеристики на контейнера от настоящата документация и на посоченото в техническото предложение на всеки от участниците, както и да бъдат идентични с контейнерите, които участникът, в случай че бъде избран за изпълнител, следва да достави. Мострите се представят извън ЦАИС по описаните по-долу специални правила. Срок за представяне на мострите: в посочения от Възложителя в обявлението краен срок за подаване на оферти: до 21 октомври 2026 г., сряда, 17:30 часа в Центъра за административно обслужване, гише №5, Община Търговище, площад Свобода. ​​​​​​​​​​​​​​
Internal identifier: 605881
Quantity: 188 pieces
Lot: LOT-0002
Title: Обособена позиция № 2 – "Контейнери за строителни отпадъци с обем 4 м3"
Description: Обособена позиция № 2 – "Контейнери за строителни отпадъци с обем 4 м3“ Изпълнителят гарантира пълната функционална годност на доставените контейнери, съгласно договореното предназначение, както и съгласно Техническото предложение, Техническата спецификация и стандарти. Доставените контейнери за събиране на отпадъци следва да бъдат фабрично нови и неупотребявани. Да бъдат с параметри, които отговарят на минималните изисквания на Възложителя, посочени в настоящите технически спецификации. Да бъдат произведени от качествени материали, осигуряващи нормална и безпроблемна експлоатация за периода на ползването им. Да отговарят на нормативно установените изисквания за качество и безопасност при употреба от крайни потребители. Място на доставка: гр. Търговище, Промишлена зона, ул. „Никола Маринов“ Срокът за изпълнение на доставката се определя в календарни дни и е съобразно предложението на участника, избран за изпълнител, като не може да бъде по-дълъг от 30 (тридесет) календарни дни за Обособена позиция № 2, считано от датата на получаване на Възлагателно писмо от Възложителя. Възложителят е определил минимален гаранционен срок от 24 (двадесет и четири) месеца за контейнерите за строителни отпадъци от посочената обособена позиция, считано от датата на подписване на приемо-предавателния протокол. За Обособена позиция № 2 – "Контейнери за строителни отпадъци с обем 4 м3“– прогнозната стойност е 5 966, 67 евро без ДДС. Посочената прогнозна стойност на тази обособена позиция представлява максималният финансов ресурс, с който разполага Възложителят. Прогнозно количество за Обособена позиция №2: "Контейнери за строителни отпадъци с обем 4 м3“​​​​​​​- минимален брой: 5 броя. Възложителят си запазва правото да поръча максималния брой контейнери от този вид, предложени от Изпълнителя в Ценовото предложение, или по-малко количество от предложените бройки, според собствените си нужди, но не по-малко от определения минимален брой за тази обособена позиция. За контейнерите с обем 4 м3 - Обособена позиция №2 Възложителят изисква снимков материал, представящ характеристиките на изискваните контейнери за строителни отпадъци с обем 4 м3. ​​​​​​​ ​​​​​​​
Internal identifier: 605894
Quantity: 5 pieces
Lot: LOT-0003
Title: Обособена позиция № 3 – "Контейнери за битови отпадъци с обем 4 м3"
Description: Обособена позиция № 3 – "Контейнери за битови отпадъци с обем 4 м3“ Изпълнителят гарантира пълната функционална годност на доставените контейнери, съгласно договореното предназначение, както и съгласно Техническото предложение, Техническата спецификация и стандарти. Доставените контейнери за събиране на отпадъци следва да бъдат фабрично нови и неупотребявани. Да бъдат с параметри, които отговарят на минималните изисквания на Възложителя, посочени в настоящите технически спецификации. Да бъдат произведени от качествени материали, осигуряващи нормална и безпроблемна експлоатация за периода на ползването им. Да отговарят на нормативно установените изисквания за качество и безопасност при употреба от крайни потребители. Място на доставка: гр. Търговище, Промишлена зона, ул. „Никола Маринов“. Срокът за изпълнение на доставката се определя в календарни дни и е съобразно предложението на участника, избран за изпълнител, като не може да бъде по-дълъг от 30 (тридесет) календарни дни за Обособена позиция № 3, считано от датата на получаване на Възлагателно писмо от Възложителя. Възложителят е определил минимален гаранционен срок от 24 (двадесет и четири) месеца за контейнерите за строителни отпадъци от посочената обособена позиция, считано от датата на подписване на приемо-предавателния протокол. За Обособена позиция № 3 – "Контейнери за битови отпадъци с обем 4 м3“– прогнозната стойност е 2 386, 67 евро без ДДС. Посочената прогнозна стойност на тази обособена позиция представлява максималният финансов ресурс, с който разполага Възложителят. Прогнозно количество за Обособена позиция №3: "Контейнери за битови отпадъци с обем 4 м3“​​​​​​​- минимален брой: 2 броя. Възложителят си запазва правото да поръча максималния брой контейнери от този вид, предложени от Изпълнителя в Ценовото предложение, или по-малко количество от предложените бройки, според собствените си нужди, но не по-малко от определения минимален брой за тази обособена позиция. За контейнерите с обем 4 м3 - Обособена позиция №3 Възложителят изисква снимков материал, представящ характеристиките на изискваните контейнери за битови отпадъци с обем 4 м3. ​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​
Internal identifier: 605906
Quantity: 2 pieces
Lot: LOT-0004
Title: "Контейнери с обем 120 л."
Description: Обособена позиция № 4 – "Контейнери с обем 120 л.“ Изпълнителят гарантира пълната функционална годност на доставените контейнери, съгласно договореното предназначение, както и съгласно Техническото предложение, Техническата спецификация и стандарти. Доставените контейнери за събиране на отпадъци следва да бъдат фабрично нови и неупотребявани. Да бъдат с параметри, които отговарят на минималните изисквания на Възложителя, посочени в настоящите технически спецификации. Да бъдат произведени от качествени материали, осигуряващи нормална и безпроблемна експлоатация за периода на ползването им. Да отговарят на нормативно установените изисквания за качество и безопасност при употреба от крайни потребители. Място на доставка: гр. Търговище, Промишлена зона, ул. „Никола Маринов“. Срокът за изпълнение на доставката се определя в календарни дни и е съобразно предложението на участника, избран за изпълнител, като не може да бъде по-дълъг от 45 (четиридесет и пет) календарни дни за Обособена позиция № 4, считано от датата на получаване на Възлагателно писмо от Възложителя. Възложителят е определил минимален гаранционен срок от 24 (двадесет и четири) месеца за контейнерите за отпадъци от посочената обособена позиция, считано от датата на подписване на приемо-предавателния протокол. За Обособена позиция № 4 – "Контейнери с обем 120 л.“​​​​​​​– прогнозната стойност е 21 308, 33 евро без ДДС. Посочената прогнозна стойност на тази обособена позиция представлява максималният финансов ресурс, с който разполага Възложителят. Прогнозно количество за Обособена позиция №4: "Контейнери с обем 120 л."- минимален брой: 881 броя. Възложителят си запазва правото да поръча максималния брой контейнери от този вид, предложени от Изпълнителя в Ценовото предложение, или по-малко количество от предложените бройки, според собствените си нужди, но не по-малко от определения минимален брой за тази обособена позиция. Възложителят изисква от участниците да предоставят мостри, за да се увери в съответствието на оферираните контейнери за отпадъци със заложените в Техническата спецификация параметри. Изискването се отнася за следните видове контейнери: по Обособена позиция №4: 1 бр. "Контейнер с обем 120 л.“. Мострите трябва да отговарят на всички изисквания, заложени в техническите характеристики на контейнера от настоящата документация и на посоченото в техническото предложение на всеки от участниците, както и да бъдат идентични с контейнерите, които участникът, в случай че бъде избран за изпълнител, следва да достави. Мострите се представят извън ЦАИС по описаните по-долу специални правила. Срок за представяне на мострите: в посочения от Възложителя в обявлението краен срок за подаване на оферти: до 21 октомври 2026 г., сряда, 17:30 часа в Центъра за административно обслужване, гише №5, Община Търговище, площад Свобода.
Internal identifier: 605954