631642-2026 - Competition
Romania – Installation services of electrical equipment – ILUMINAT ORNAMENTAL DE SĂRBĂTORI ÎN MUNICIPIULUI BAIA MARE
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: ILUMINAT ORNAMENTAL DE SĂRBĂTORI ÎN MUNICIPIULUI BAIA MARE
Description: Obiectul acordului-cadru îl reprezintă: achiziţia serviciului de închiriere, montare, conectare, întreţinere, asigurare a mentenanței, deconectare și demontare a instalațiilor de iluminat ornamental al Municipiului Baia Mare, respectiv repararea și asigurarea funcționării întregului sistem de iluminat ornamental. Prestarea serviciilor de iluminat ornamental de sărbători (Sărbătorile de Iarnă, Sărbătoarea Castanelor, Sărbătorile Pascale şi/sau alte evenimente) se vor presta în Municipiul Baia Mare și constau în: închirierea, montarea, conectarea, întreţinerea, asigurarea mentenanței, deconectarea și demontarea instalațiilor de iluminat ornamental, specifice diverselor evenimente/sărbători de iarnă/sărbători pascale/sărbătoarea castanelor. Caietul de sarcini conține cerințele minime impuse pentru atribuirea acordului–cadru privind serviciile de închiriere, montare, conectare, întreţinere, asigurare a mentenanței, deconectare și demontare a instalațiilor de iluminat ornamental Cantitățile Minime și Maxime ale Acordului cadru cât și Cantitățile Maxime ale celui mai mare Contract subsecvent de servicii, se regăsesc în cadul Documentației de atribuire în anexele: - Anexa 1 la Caietul de sarcini/Propunerea tehnică; - Anexa 2 la Caietul de sarcini/Propunerea tehnică; Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire până cel târziu cu 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Solicitările de clarificări vor fi transmise în format editabil. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere.
Internal identifier: 3627692/L/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 51110000 Installation services of electrical equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: În cadrul contractelor subsecvente atribuite în baza acordului-cadru se vor presta următoarele tipuri de servicii de iluminat public compuse din : - iluminatul stradal-rutier - iluminatul stradal-pietonal - iluminatul arhitectural, iluminatul ornamental - iluminatul ornamental-festiv Serviciile de iluminat ornamental de sărbători se vor efectua conform prevederilor „Legea 230 din 2006, a serviciului de iluminat public”, în vigoare. Valori ale Acordului-cadru: Valoarea totală estimată (fără TVA) 20.794.498,20 lei (fără TVA): Valoare Maximă Acord-cadru = 20.794.498,20 lei fără TVA; Valoare Minimă Acord Cadru = 210.602,73 lei fără TVA; Valori ale Contractului subsecvent: Valoarea celui mai mare contract subsecvent = 4.460.431,40 lei fără TVA; Valoarea celui mai mic contract subsecvent = 11.200,00 lei fără TVA; Autoritatea contractantă va încheia minim 1 contract subsecvent pe an, valoarea lui fiind în funcție de necesități și de alocările bugetare pentru aceste lucrări.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 31500000 Lighting equipment and electric lamps, 31527260 Lighting systems, 34928500 Street-lighting equipment, 34928520 Lampposts, 45316110 Installation of road lighting equipment, 45451100 Ornamentation fitting work