See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: INFRASTRUCTURĂ CULTURALĂ MODERNĂ ȘI REGENERARE SPAȚII PUBLICE ÎN ORAȘUL GHIMBAV, JUDEȚUL BRAȘOV
Description: Obiectul contractului îl reprezintă achiziția serviciilor de proiectare (elaborare documentații tehnico-economice, proiect tehnic, detalii de execuție, documentații pentru obținerea avizelor/acordurilor/autorizărilor, asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor) și execuția lucrărilor aferente proiectului „Infrastructură Culturală Modernă și Regenerare Spații Publice, Oraș Ghimbav, Județul Brașov”, finanțat în cadrul Programului Regiunea Centru 2021–2027. Contractul este împărțit în 3 loturi: Lotul 1 – Renovare Cămin Cultural, oraș Ghimbav, jud. Brașov; Lotul 2 – Amenajare Scuar Zambilei, oraș Ghimbav, jud. Brașov; Lotul 3 – Amenajare zonă de agrement strada Lalelei, oraș Ghimbav, jud. Brașov. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în legătură cu documentația de atribuire în a 11 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este 20 zile.
Internal identifier: 4801362_2026_PAAP_16223/03.04.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Renovare Cămin Cultural, oraș Ghimbav, jud. Brașov
Description: Lotul 1 are ca obiect achiziția serviciilor de proiectare și execuția lucrărilor pentru obiectivul de investiții „Renovare Cămin Cultural”, parte a proiectului „Infrastructură Culturală Modernă și Regenerare Spații Publice, Oraș Ghimbav, Județul Brașov”. Serviciile de proiectare includ elaborarea documentațiilor tehnice necesare în vederea obținerii avizelor, acordurilor și autorizațiilor, elaborarea proiectului tehnic și a detaliilor de execuție, certificarea performanței energetice și întocmirea raportului NZEB, precum și asistența tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor. Execuția lucrărilor cuprinde realizarea tuturor lucrărilor prevăzute în documentația tehnico-economică aprobată, inclusiv lucrări de construcții și instalații, montajul utilajelor și echipamentelor tehnologice și funcționale, furnizarea utilajelor și echipamentelor prevăzute în Devizul General, inclusiv dotările aferente Capitolului 4.5 „Dotări”, organizarea de șantier, precum și efectuarea probelor tehnologice, testelor și punerea în funcțiune, în vederea realizării unui obiectiv complet funcțional.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 45453100 Refurbishment work
Additional classification (cpv): 79930000 Specialty design services
Lot: LOT-0002
Title: Amenajare scuar Zambilei, oraș Ghimbav, jud. Brașov
Description: Lotul 2 are ca obiect proiectarea și execuția lucrărilor pentru obiectivul de investiții „Amenajare Scuarul Zambilei”, în cadrul proiectului „Infrastructură Culturală Modernă și Regenerare Spații Publice, Oraș Ghimbav, Județul Brașov”. Contractul include elaborarea documentațiilor tehnice (DTAC, DTOE, PT, DE), asistență tehnică din partea proiectantului pe durata execuției, precum și execuția lucrărilor de amenajare a spațiului public, în conformitate cu cerințele Caietului de sarcini și ale documentației tehnico-economice aprobate. Lucrările vizează amenajarea unui spațiu public destinat recreerii și utilizării de către comunitate, incluzând amenajări exterioare, alei pietonale, spații verzi, mobilier urban și toate lucrările necesare pentru punerea în funcțiune a obiectivului de investiții.
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 45212120 Theme park construction work
Lot: LOT-0003
Title: Amenajare zonă de agrement str. Lalelei, oraș Ghimbav, jud. Brașov
Description: Lotul 3 are ca obiect proiectarea și execuția lucrărilor pentru obiectivul de investiții „Amenajare zonă de agrement, str. Lalelei”, în cadrul proiectului „Infrastructură Culturală Modernă și Regenerare Spații Publice, Oraș Ghimbav, Județul Brașov”. Contractul include elaborarea documentațiilor tehnice (DTAC, DTOE, PT, DE), asistență tehnică din partea proiectantului pe durata execuției, precum și execuția lucrărilor de amenajare a zonei de agrement, inclusiv furnizarea și montarea dotărilor prevăzute în documentația tehnico-economică, în conformitate cu cerințele Caietului de sarcini și ale documentației tehnico-economice aprobate. Lucrările vizează amenajarea unei zone de agrement și recreere, prin realizarea amenajărilor exterioare, montarea echipamentelor și dotărilor prevăzute în proiect, amenajarea spațiilor verzi și executarea tuturor lucrărilor necesare pentru punerea în funcțiune și utilizarea obiectivului de investiții conform destinației acestuia.
Internal identifier: 3